Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Modern Hayat, Deniz, Amatör Denizcilik.

B

Burak Doneray

Ynt: Modern Hayat, Deniz, Amatör Denizcilik.
#120: 28 Ağustos 2017, 22:39:46
Palamarcı genç Şubat 22 ben ayrılıyorum dediğimde ağlamaklı oldu Abi sizde gidersiniz biz yandık burada herkes ağzından köpükler saçarak bağırıyor bize sizin gibi bir kaç tekne var sadece dedi. Denizcilik konuşuyorduk bir de buradan bakın.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 22:46:14 Gönderen: Hasan Toparlak »

• *
#121: 28 Ağustos 2017, 22:45:45
Burak Reis,

Benim botun balkondaki resmini gönderin, yetmezse daha güzel bir videom var. İzleyince ayaklarınızı öpmek isteyecekler.

Yok onu da yapmazlarda size birini gönderirim reklam olursunuz deyin. Anlamazlar ama ben geldiğimde anlayacaklardır.
  • IP logged
Güvenlik daha çok batıl bir inançtır. Doğada bulunmaz... Helen KELLER

• *
#122: 28 Ağustos 2017, 22:53:06
Bu arada kayağınız çok hoş. Ekspedisyon tip kayaklara benzettim. İnce ve uzun görünüyor, dolayısıyla hızlırdır da.
  • IP logged

n

nuri_kongur

#123: 28 Ağustos 2017, 23:04:46
Burak reis, sıkmayın canınızı. Düşünsenize siz o tavırlara tahammül edemeyip oradan uzaklaşmaya karar vermişsiniz. Peki o tavır sahipleri kendilerinden nereye kaçacak?
Tipik kent insanları işte ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
  • Teknede yaşamak..tekneyi yaşamak..
    • Rota Atlantik
#124: 28 Ağustos 2017, 23:08:08
Taşı kuyuya atan deli olarak çıkarayım bari... sadece Fransa'da her yıl 700 kadar tekne palamarını Dünya turu niyetiyle çözüyör..mega yat dediğiniz nasıl bir şey bilemem..evim arabam yok..mülkiyete karşıyım.. 9000 yelkenli teknenin olduğu caaanımmmm memlektim de.. seni mi kırcam güzel kardeşim..22.000 de.. hala soruyorum..7 metre 1914 yapımı teknenin ayakta ve satışta olduğu bir denizci topluluğa mega yat için en avantajlı ülke bizim ki dersen.. bilemedim..gülme tarzı değişik olabilir.. hemen Ülke savunmasına geçmeyin bence.. gerçekleri önümüze koyalım daha faydalı oluruz ülkemize.. mega yatı bırak sen.. Vende Globe'a kim gidiyor hele ona bak bi... büyük düşünür Jack Sparow'un dediği gibi "Çaktın mı"..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged

B

Burak Doneray

#125: 28 Ağustos 2017, 23:11:20
Bu arada kayağınız çok hoş. Ekspedisyon tip kayaklara benzettim. İnce ve uzun görünüyor, dolayısıyla hızlırdır da.

Selam Enes reis çok yaşa Evet kayaklar Necky Alsek modeli uzun yola uygun çok hızlı olmasada çok dengeli.3, 4 knot ortalama hızı yakalıyorum 2 saatlik bir gezide. Göcekte bir koyda bir tekne sahibi hergün su kahve ikram ediyordu.1 haftanın sonunda dayanamadı pardon ama bcaklarınızı nerede kaybettiniz zor olmuyormu dedi 30 dakika güldük adamla bacaklarım yok sanıp acımış bana .
  • IP logged

B

Burak Doneray

#126: 28 Ağustos 2017, 23:22:26
Burak reis, sıkmayın canınızı. Düşünsenize siz o tavırlara tahammül edemeyip oradan uzaklaşmaya karar vermişsiniz. Peki o tavır sahipleri kendilerinden nereye kaçacak?
Tipik kent insanları işte ...

Sağol Nuri reis Malesef okullarda alınamayan eğitimlerde var Adab gibi Aile vermediyse okulunda suçu yok kimsede kimseyi değiştiremez bu yaştan sonra ben boş verdim.
  • IP logged

B

Burak Doneray

#127: 28 Ağustos 2017, 23:33:44
Taşı kuyuya atan deli olarak çıkarayım bari... sadece Fransa'da her yıl 700 kadar tekne palamarını Dünya turu niyetiyle çözüyör..mega yat dediğiniz nasıl bir şey bilemem..evim arabam yok..mülkiyete karşıyım.. 9000 yelkenli teknenin olduğu caaanımmmm memlektim de.. seni mi kırcam güzel kardeşim..22.000 de.. hala soruyorum..7 metre 1914 yapımı teknenin ayakta ve satışta olduğu bir denizci topluluğa mega yat için en avantajlı ülke bizim ki dersen.. bilemedim..gülme tarzı değişik olabilir.. hemen Ülke savunmasına geçmeyin bence.. gerçekleri önümüze koyalım daha faydalı oluruz ülkemize.. mega yatı bırak sen.. Vende Globe'a kim gidiyor hele ona bak bi... büyük düşünür Jack Sparow'un dediği gibi "Çaktın mı"..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote author=Dilek Ergül link=topic=669.msg13480#msg13480 date=1503040501

Şimdi düşünün bir; eş yelken biliyor.. çocuklar yelken kulübünde mis gibi yelkenciler.. yaz kış teknedeler.. hadi ama dürüst olun kaçınız sever bunu.. bakın tekrar bu forumda ki üyeler değil konu.. asıl aramıza katmamız gereken yelkenli tekne sahipleri.. 9000 yelkenli tekne.. epi topu..

Oppps pardon beyler! eyvah sırları açığa vurduk almacaklar aralarına beni..  C:-) C:-)

Şimdilik bu reis kaçarrrrrrr....
[/quote]

9000 tekne olayı nedir sürekli yazıyorsunuz Ben gerçekten anlamadım neyi ima ettiğinizi.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 23:46:36 Gönderen: Burak Doneray »

• *
#128: 28 Ağustos 2017, 23:45:04
Orayı ben de sevmedim pek. Paranla terbiye oluyorsun hissi veriyorlar. Geç Marintürk e Burak cım.
Benim bir bacanak var , Bizim A.Kabaalioğlu nun hemşehrisi ve perşembe pazarı esnafı , çok uyanıktır , motoryatını oraya bağlamış, vardır bir hikmeti. :)
  • IP logged

B

Burak Doneray

#129: 28 Ağustos 2017, 23:53:37

Orayı ben de sevmedim pek. Paranla terbiye oluyorsun hissi veriyorlar. Geç Marintürk e Burak cım.
Benim bir bacanak var , Bizim A.Kabaalioğlu nun hemşehrisi ve perşembe pazarı esnafı , çok uyanıktır , motoryatını oraya bağlamış, vardır bir hikmeti. :)

Öcal reis bacanaktanmı kaçıyorum anlamadım ? :D
  • IP logged

• *
#130: 28 Ağustos 2017, 23:56:02
Ben Avrupa ülkelerindeki denizcilik kültürünün varlığını ülke politikasına bağlıyorum. Ancak bugünkü politikalarına değil. Yakın geçmişte ve hatta ortaçağın sonlarındaki sömürgeleri ilan ettikleri Ülkelere ayak basabilmek, oradan köleleri savaş ganimetleri gibi toplayıp kendi ülkelerine getirmelerinin de bu gelişimde etkisi olduğunu düşünüyorum. Yunanistan da yarımada ancak onlarda da denizcilik geleneğinden diğer ülkelerden bahsettiğimiz gibi kolayca bahsedemeyiz kanımca.

• IP logged

• *
#131: 29 Ağustos 2017, 00:07:19

Yani , git onun gittiği yere demek istedim. ;D

• IP logged

B

Burak Doneray

#132: 29 Ağustos 2017, 00:12:54

Yani , git onun gittiği yere demek istedim. ;D

👍 Mesaj alındı.😀
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#133: 29 Ağustos 2017, 00:22:41
Ben Avrupa ülkelerindeki denizcilik kültürünün varlığını ülke politikasına bağlıyorum. Ancak bugünkü politikalarına değil. Yakın geçmişte ve hatta ortaçağın sonlarındaki sömürgeleri ilan ettikleri Ülkelere ayak basabilmek, oradan köleleri savaş ganimetleri gibi toplayıp kendi ülkelerine getirmelerinin de bu gelişimde etkisi olduğunu düşünüyorum. Yunanistan da yarımada ancak onlarda da denizcilik geleneğinden diğer ülkelerden bahsettiğimiz gibi kolayca bahsedemeyiz kanımca.

Cem Gürdeniz'in "Mavi Uygarlık"ı baş ucu kitabı olmalı.
Her "ben denizciyim" diyen fırsat buldukça tekrar tekrar, fasıl fasıl okumalı.

"Denizci olmak"ın felsefi/ kültürel / emperyal/ ulusal/ ticari / eğitsel ve akademik / sanatsal ve tabii kendi çerçevesinde "ahlaki" alt yapısı kavranıp özümsenmeden ne söylesek, ne tartışsak, ne de onlarca binlerce örnekler sıralasak boşuna. Büyük "denizcilik kavramı" içinden çıkarıp "amatör denizciliği" ayrı bir köşeciğe, cici, şirin bir rafa koyamayız.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
#134: 29 Ağustos 2017, 00:26:30
Belki  ulkemizde dağcılık sporuyla ilgilenenleri incelersek bize denizcilikle ilgili bir fikir verebilir.  İsvicreliler dağcılık sporuyla ilgililer ama denize kıyıları olmasa da dünya denizlerinde tekneleri var.

Yani ben denizle ilgili durumu sadece gereksinim duymayla açıklayamıyorum.

ABD diyoruz.  Bunlar zaten denizden gelip o topraklara hükmetmisler . İçlerinde anglosakson, Hollanda,  alman, ispanyol kökenliler var.
  • IP logged

Yukarı git