Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yengeç karada...

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
Ynt: Yengeç karada...
#120: 20 Mart 2018, 12:16:48
Hakan Reisim kolay gelsin,
Umarım uygulama olumlu sonuçlanır. Ben de şu ara su sızdırmazlığı için güverteyi zımparalıyorum kasara güverte bağlantılarındaki çatlakları epoksi elyaf ile kapatmayı planlıyordum. Bunun için Duayen'în hangi ürünü öneriliyor acaba?
Yerinde olsam polyurea'yı da bir düşünürdüm. Duayen'in bir malzemesinden bahsetmişti arkadaş. Sorar, öğrenirim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#121: 20 Mart 2018, 12:26:34
Vanaların bende  :)
Daha oraya var :)

• IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
    • instagram
#122: 20 Mart 2018, 12:32:10
Abi geçen yıl sizinle konuştuğumuzda Mersin'de uygulama yapan var mı yok mu bayağı bir araştırmıştım ama sonuç alamamıştım. Burada hiç uygulanmamış. Şimdi Duayen'i aradım sanırım sizin görüştüğünüz aynı kişiye yönlendirdi, Murat Bey'miş.
  • IP logged
Akdenizli, Balıkçı

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#123: 20 Mart 2018, 12:33:50
Abi geçen yıl sizinle konuştuğumuzda Mersin'de uygulama yapan var mı yok mu bayağı bir araştırmıştım ama sonuç alamamıştım. Burada hiç uygulanmamış. Şimdi Duayen'i aradım sanırım sizin görüştüğünüz aynı kişiye yönlendirdi, Murat Bey'miş.
Bugün arar konuşurum. Murat iyi bir deniz, sıkı bir yelkenci. İletişim daha kolay ve keyifli.

• IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#124: 16 Nisan 2018, 19:07:52
Bir süredir duran çalışmalar Cumartesi tekrar başladı. Çekekteki iş yoğunluğumdan dolayı karinayı yakmak üzere iki adam bulduk. Daha doğrusu bir arkadaş ayarladı. Adamlar iki günde teknenin altında -kelimenin tam anlamıyla- ne varsa yaktılar. Parakete ve derinlik transducer'ı da dahil :) Daha önce hiç yapmamışlar meğer bu işi, kızamadım da adamlara. Bu derece olaya uzak olduklarını bilsem en azından bantlardım falan. Neyse, iki günün sonunda hala karinada ahşap olmasının verdiği mutlulukla bugün bir ucundan zımparaya başladım.

Parakete ve transducer'a gelince, baktım, fiyatları boru gibin, yaklaşık 900 USD ve bir de üzerine yok. Ben de ucuz yollu bir fish finder bulayım dedim. Sağınızda solunuzda varsa bir ses verin. Acil lazım.

• IP logged
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2018, 00:27:25 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

n

nuri_kongur

#125: 17 Nisan 2018, 08:04:12
Ya Hakan reis, gövdeyi elyafla kaplayıp kurtulsan mı bu her iki senede bi çıkan ağır bakımdan. Hiç maliyet hesabı yaptın mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

K

Kağan Erdoğan

#126: 17 Nisan 2018, 09:15:07
Yigma ahsap tekne ye elyaf kaplanmasi uygun değildir.ancak ahsap lamine edilebilir
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#127: 17 Nisan 2018, 09:17:03
Bu yakınlarda polyurea kaplanacak.

• IP logged

K

Kağan Erdoğan

#128: 17 Nisan 2018, 10:03:20
Haddim olmayarak.poliurea kaplama uygun olmaz....yaptiginiz masraf boşa gidecektir.
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#129: 17 Nisan 2018, 10:13:24
Haddim olmayarak.poliurea kaplama uygun olmaz....yaptiginiz masraf boşa gidecektir.
Had ne demek efenim. Her türlü fikri ilgi ile dinlerim. Ama uzun uzun düşündükten sonra denemeye karar verdim.

• IP logged

K

Kağan Erdoğan

#130: 17 Nisan 2018, 11:23:31
Karar verdiyseniz hayırlı olsun simdiden
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#131: 17 Nisan 2018, 12:08:44
Karar verdiyseniz hayırlı olsun simdiden
Teşekkürler Kaan reis. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

• IP logged

n

nuri_kongur

#132: 17 Nisan 2018, 12:13:29
Polyüreanın reklamlarına bakılırsa , kaplandıktan sonra senin tekne karadan bile gider . Tek tarafını mı çift tarafını mı kaplatacaksın?

• IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#133: 17 Nisan 2018, 12:17:56
Polyüreanın reklamlarına bakılırsa , kaplandıktan sonra senin tekne karadan bile gider . Tek tarafını mı çift tarafını mı kaplatacaksın?

Çift düşünüyordum, uygulamayı yapacak arkadaş tek tarafa ikna etti.

• IP logged

n

nuri_kongur

#134: 18 Nisan 2018, 08:08:24
Hımm. Ben o konuda bir belgesel izledim discovery de idi sanırım. Sıradan biriketlelerin tek yüzlerini kaplayıp darbe uyguluyorlar. Duvar fazla direnç göstermeden parçalanıyor. Sonra diğer tarafa da kaplamayı uyguluyorlar. Yani iki taraf da kaplanınca duvar resmen parçalanmaz hale geliyor. Sonra ön cephesi poliürea ile kaplı bir binaya bomba yüklü aracı çarparak patlatıyorlar. Binanın camları şok basıncından kırılıyor ama duvara bir şey olmuyor. Amaç da zaten bu ortadoğudaki  önemli Amerikan tesislerini ve insanlarını canlı bomba ya da bombalı araç saldırılarına karşı korumak.
Aynı programda bir pikabın kasasını iki yönlü olarak kaplayıp altında dinamit patlatıyorlar. Sonuç pikap sapa sağlam.
Eğer maliyet sorun değil ise bence her iki tarafınıda kaplat . Boşver ustanın kurtarır abisini
Ben o sırada teknenin yenilenmesini henüz bitirip suya atmıştım. O zamanlar fiyatlar şimdiye nazaran daha yüksekti ve benim masraf ile kıyaslayınca göze alınabilecek bir fark idi.
Yarın birgün karaya oturdum birşeye çarptım şuradan çürüdü diyerek kafada problem olacağına rahat olursun.

• IP logged

Yukarı git