Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yengeç karada...

• *
  • Selamlar
Ynt: Yengeç karada...
#105: 28 Şubat 2018, 23:49:33
Yengeç bir kaç gün önce üçüncü ayını da geride bıraktı karada. Şu lanet olası iş listesi ve programını hazırlayalı beri bir tek Yengeç'te iş yapamadım desem yeridir herhalde. Bugün galiba onikinci gün, hala yağıyor. Yarın bir günlüğüne duruyor, Cuma'dan itibaren yine başlıyor. Omurga çevresini kazımak ve vanaları sökmek dışında neredeyse hiç bir şey yapamadan geçti günler.

Görünen o ki son düzlük acılı olacak :)

Kolaylıklar dilerim. Meşakkatli bir iş hakikaten ahşapla muhabbet

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#106: 28 Şubat 2018, 23:51:53
Sağolasın Kemal reis. Uğraşabilsem razıyım.  :)
  • IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
  • Selamlar
#107: 28 Şubat 2018, 23:52:40

Yaparsınız, görüyorum ne kadar sevdiğinizi Yengeç kızı

• IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#108: 01 Mart 2018, 00:11:55

Yapacağım, ona şüphem yok :)
  • IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
  • Selamlar
#109: 01 Mart 2018, 00:13:21

Yapacağım, ona şüphem yok :)

• IP logged

• *
#110: 01 Mart 2018, 06:40:10
Tiryaki .. İş listende bu havada dahi yapılacak bir dolu iş vardı.. :)
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#111: 01 Mart 2018, 08:33:48
Tiryaki .. İş listende bu havada dahi yapılacak bir dolu iş vardı.. :)
Bir kısmı yapıldı da zaten. Ama asıl işler, yani kayığın suya inişini direkt olarak ilgilendiren işler hala bekliyor :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged

• *
#112: 01 Mart 2018, 09:47:26
Daha önce bir yerlerde paylaşmıştım ama bulamadım. Titreşime maruz kalan ve gevşemesinden korkulan yerlerin bağlanmasında somunun altına birbirini kilitleyen pul çifti konuyordu. Bulursam resimlerini koyarım. Salmayı yoklarken bunuda dikkate almanı öneririm Hakan.
  • IP logged
Köstekçi ---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#113: 01 Mart 2018, 09:54:28
Salmada sorun yok çok şükür. Gerçi maşallah dediği 3 ay yaşıyor denilen modeldenim :)

• IP logged
« Son Düzenleme: 01 Mart 2018, 10:01:56 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
#114: 01 Mart 2018, 10:11:39
Buldum; adı "Nord-Lock" civata kilitleme pulu imiş. Kayıt düşmek için buraya yapıştırayımda unutulmasın.

Bu resmi:

Bunlar açıklamaları içeren linkleri: " http://www.cefip.com.tr/tr/urun.php?id=1&gid=14&uid=417 " - " www.anadolcivata.com/nord-lock-civata-kilitleme-pulu.html "

Bunlar da tanıtım videoları:

https://www.youtube.com/watch?v=IKwWu2w1gGk

https://www.youtube.com/watch?v=cg78FIZR3Xc
  • IP logged
« Son Düzenleme: 01 Mart 2018, 10:23:40 Gönderen: Mehmet Köstekçi »
Köstekçi ---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#115: 01 Mart 2018, 11:36:46
Dün Cavidan'la kordonda yağmur keyfi yaparken konuştuk, "ay gidemedik Yengeç'e halen" diye, sonra havaya baktık, birbirimize baktık "amaan şu yağmurlar bi geçsin gideriz elbet" dedik! :)

öZgür (tapatalk)

• IP logged
><(((º>

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#116: 01 Mart 2018, 12:50:51
Dün Cavidan'la kordonda yağmur keyfi yaparken konuştuk, "ay gidemedik Yengeç'e halen" diye, sonra havaya baktık, birbirimize baktık "amaan şu yağmurlar bi geçsin gideriz elbet" dedik! :)

öZgür (tapatalk)
Aklın yolu:)

• IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#117: 19 Mart 2018, 20:58:31
Yengeç hala karada. Uzuuun iş listesinden sadece bir kaç kalem eksildi. Çünkü yaklaşık iki aydır marinada atölyesi olan bir arkadaşımın yanında çalışmaya başladım. Hal böyle olunca Yengeç biraz ikinci planda kaldı. Aslında fena da olmadı, nitekim ahşabın daha kuruması lazım.

Polyurea konusunda sonunda karar verdim. Göcek'te birisi yeni başlamış, tanıştık, anlaştık. Kafamdaki tüm soruları sordum, hepsine net yanıtlar aldım. Fiyat konusunda da oldukça sağlam bir teklifte bulundu. Doğrusu Yengeç'i O da tanıyormuş, hemen hemen maliyetine yapmayı teklif etti. Şimdi Yengeç'in kuruması gerekiyor. Nemin %4-10 arasında olması ideali. %20'yi geçmediği sürece uygulanabiliyormuş. Ölçtüm, henüz uzağız. Yer yer %30'un üzerinde çıktı ahşabın nemi. Bir kaç güne Fethiye'den ozmos battaniyesi getirip paketleyeceğim Yengeç'i. Uygulamayı Nisan ortası gibi yapıp, Mayıs'ın ilk haftası suya indirebilmeyi umuyorum.

Bu arada Rıza uskuru söküp götürmüştü. Geri getirdi, taktık yerine. Pervanenin ölçüleri "cuk"muş. Ama balast varmış, hallolmuş. Ayrıca dış glen tornada işlenerek pervane ile arasındaki mesafe makul bir seviyeye getirildi.

Bir hesapta olmayan işe de Polyurea uygulaması bahanesiyle tüm çıkış kovanlarının sökülmesi. Sanırım fırsattan istifade tüm kovanları TrueDesgin ile değiştireceğim. Tabi derinlik transducer'i ve parakete de sökülecekler arasında.

Şu marinada çalışma işine dönersek, ciddi yoruyor ama her gün yeni bir şeyler öğreniyor, sürekli farklı farklı teknelerle uğraşıyorum. Cennette gibiyim :) Mesela son üç gündür 45 metrelik Alüminyum bir motoryatta çalışıyorum. Tam bir sanat eseri. Geçen hafta 24 metrelik Alüminyum bir yelkenlinin 29,5 metre yüksekliğindeki Karbon-Fiber direğinin tepesinde backstay montajı yapıyordum :) Malzeme başta olmak üzere sürekli yeni bir şeyler öğrenmek en azından benim için muhteşem :)

Mesela, Polyurea uygulamasından konuşurken Duayen tarafından üretilen bir astar gündeme geldi. Su sorununa karşı kasara ahşabının izolasyonu için vernik yerine uygulamayı planladığım astarın özelliği ahşap üzerinde ince ve şeffaf bir film oluşturması ve güçlü UV dayanımı. Bu aralar önce bir denemesini yapacağız. Sonuç olumlu olursa uygulayacağım. Malzeme fırça ya da ruloyla uygulanıyor ve lokal olarak yenilenebiliyor.

Bakalım daha neler göreceğiz...
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#118: 20 Mart 2018, 11:00:49
Vanaların bende  :)
  • IP logged

• *
    • instagram
#119: 20 Mart 2018, 12:15:05
Hakan Reisim kolay gelsin,
Umarım uygulama olumlu sonuçlanır. Ben de şu ara su sızdırmazlığı için güverteyi zımparalıyorum kasara güverte bağlantılarındaki çatlakları epoksi elyaf ile kapatmayı planlıyordum. Bunun için Duayen'în hangi ürünü öneriliyor acaba?
  • IP logged
Akdenizli, Balıkçı

Yukarı git