Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Antalya Körfez Geçişi Uzun Sürer.

• *
Ynt: Antalya Körfez Geçişi Uzun Sürer.
#15: 02 Ocak 2017, 21:13:13
Kalemlerinize sağlık Bülent ve Erman reis. Beraber yapmış gibi olduk seyirleri :)
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#16: 02 Ocak 2017, 21:14:08
Edebi ve duygusal metinler yazmak için Antalya Körfezini geçmek lazım galiba. Erman ve Bülent Reis, ellerinize sağlık, harika paylaşımlar.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#17: 02 Ocak 2017, 21:16:17
Edebi ve duygusal metinler yazmak için Antalya Körfezini geçmek lazım galiba. Erman ve Bülent Reis, ellerinize sağlık, harika paylaşımlar.
Alp ve Can Abilerim sizleri pas geçmiş olmayayım, bir çırpıda okuyunca  böyle oldu elinize sağlık.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
#18: 02 Ocak 2017, 21:29:45
Alp ve Can Abilerim sizleri pas geçmiş olmayayım, bir çırpıda okuyunca  böyle oldu elinize sağlık.

Ahmetcim millet  bir güzel geziyor bir güzel yazıyor hepinizi kıskanıyorum inan. Zevkle okuyorum hepsini...
  • IP logged

e

erdal duran

#19: 02 Ocak 2017, 21:33:04
Hepinizin kalemine sağlık. Ne güzel anılar yazıyorsunuz. Aynı duyguları ben Antalya'dan açık denize bakarken yaşar ve bir gün o açıklarda olacağımı hayal ederdim. Sizlere gıpta ediyorum. Sağ olun var olun.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#20: 03 Ocak 2017, 10:59:44
Herkese teşekkürler.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

C

Cengo

#21: 03 Ocak 2017, 11:05:15
Biz Bulent ile beraber uc sene once Antalya colunu gecmistik,

Col, bende edebi hicbirsey yaratmadi,

Bulent'te otopilotu bozdu sonra uyudu😎

Sonra kalkti, tamir ettigimiz otopilotun uzerine sarap dokup gene bozdu...
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#22: 03 Ocak 2017, 11:11:00
Biz Bulent ile beraber uc sene once Antalya colunu gecmistik,

Col, bende edebi hicbirsey yaratmadi,

Bulent'te otopilotu bozdu sonra uyudu😎

Sonra kalkti, tamir ettigimiz otopilotun uzerine sarap dokup gene bozdu...

Niye ve nasıl uyuduğumu da anlat bari :)
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

C

Cengo

#23: 03 Ocak 2017, 11:21:39
Sabah uyandigimda,

ki soyle bir sesle uyandik (o zaman ki ortagi Ahmet'te kayiktaydi)

"Allahini seven, insanevladi yokmu bu kayiktaaaaa" (Hic edebi olmayan bir davranis ile hatta edep disi kufurler ile :)  )

Saat 07.00 Bulent elindeki bir sise sarabi,  otopilota ve havuzluga tattirmis ayni zamanda cildir vaziyette,

Neyse eline gecirdigi bilumum alet ve edavat ile otopilota girisir

Sasirtici bir sekilde otopilot calismaz😎

Tam uc saat otopilotsuz yapilan seyir sonrasi Kumkuyu marinaya varis...

(Neden uyuduguna gelince Bodrum-Mersin Kumkuyu arasinda sadece 2 saat kestirmisti)

• IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#24: 03 Ocak 2017, 11:34:53
Hiç küfretmedim. Yalnızca "İnsan evladı olan iskele alabanda yapar" dedim yumuşacık bir sesle.
  • IP logged

C

Cengo

#25: 03 Ocak 2017, 12:44:43
zaten sakin ve yumusak bir ses tonuyla soylediğin için kufur sayılmaz :)
  • IP logged

• *
#26: 03 Ocak 2017, 16:45:22
ha ha ha .. offf kasıklarıma ağrılar girdi..  Cengo.. birisi senin diline düşmeye görsün..

Bence edebi duygulara kapıldığı seyir bizden sonraki olmalı.. Özellikle senin olduğun ortamlarda daha ilkel beyine yönelik muhabbetler oluyor genelde..

Hani tecrübe ile sabit.. ha ha ha ...

Of çok güldürdün bu arada beni bu kadar işimin arasında.. Sen ağzıma içki sürmem diyen adama 8 bira, ayrıca kola da içmem diyene de seyir sırasında " nasıl biter ya kola nede benim kolam " diye bağırtmış adamsın.

Bülent'in senin fotoğrafını hatıra olarak koyduğun bu seyri tek kelime ile " efsane" dir.

O seyir bir zorunluluklar seyri idi. Bülent beni çağırmıştı , ben de Cengo yu. ancak Bülent ve Cengo hiç tanışmamışlardı. Be de Bülent'i o zaman sadece bir kez görmüştüm.

Bu kadar zaman geçti, yazmakta bir sakınca yok. O zaman çok daha toyduk tabi. Bülent seyrin sonlarına doğru  Mobidiği arayan Kaptan Nemo kıvamına gelmişti.

Biz de hain isyankar tayfa durumundaydık. Bülent uyurken gizliden yelken açıyorduk filan. Sabah saat 6 sularında yaramaz çocuk edası ile Bülent uyurken cenovayı açmış ve mükemmel bir seyir yapmıştım. Korkumdan motoru bile kapatamadımdı. en ufak bir ses farkında hemen uyanıveriyor çünkü. sadece rolentiye almıştım. Hayatımda yaptığım en güzel seyirlerdendir.

Neden korkuyordun derseniz yine Bülent haklı olarak güvertede kimsenin tek başına kalmasını istemiyordu. Ben de tek başıma kalmak.. Böyle bir köşe kapmaca ile geçti seyir. Ben Kaş'ta işim çıktı bahanesi ile uzadım.. Cengo'yu da ekmiş oldum böylece. Gerçi Cengo da benim gitmem konusunda hmfikir di. (neden acaba?   :) )

Cengo benim bu satışımdan beridir beni çok sever.  ;) O yüzden bir çok başka teknelerde seyre çıkmışlığımız vardır. Hepsinde de aşırı eğlenmişizdir.

Ama Bülent ile yaptığımız seyir her ikimizde de çok önemli bir anı olarak kalmıştır. Tekneye gelenlere nasıl davranılması gerektiğini biz Bülent'ten öğrenmişizdir mesela..

Bülent tabi ve doğal olarak bizi bir daha hiç bir seyrine çağırmadı. Muhtemelen edebiyat yönünü törpülediğimizdendir diye düşünüyorum. Ne dersin Cengo..  :) :) :)

• IP logged

• *
  • Bilen bilir
#27: 03 Ocak 2017, 18:07:40

Çocukluğum radyonun üç beş evde bulunduğu bir muhitte,  dedemlerin yanında köyde geçti.
Üç beş evden biri dedemin evi idi.

Demek ki her evde radyo varmış ama deden senin gibi çok sevilen bir zatı muhterem zevat olduğundan cihetle ahali yanında acans(ajans:haber) dinlemeyi tercih eylermiş  :)  .

Beni dolmuşa bindiriler şehre yollarlardı.  Balta baş Reno dolmuşlar, 16 km lik yolda üç defa bozulur
bazen birkaç kere lastik patlar neredeyse 1-2 saatte şehre varırdı.

O zamanlarda da bir terso luk hafiften başlamış mı nedir ;)

Bu arada karaya en yakın olduğun mesafe  bir buçuk iki mil imiş yahu Bülent.

En uzağında zaten kendini okyanuta hissetmesinin nedenseli bundan kaynaklanıyor (Bülent'e de bu arada dokundurmasak adımız neden terso olacak de mi )  :)  .

Bu arada hoş bulduk demiş miydim ?

Dede
  • IP logged
DeDe

C

Cengo

#28: 03 Ocak 2017, 21:56:32
Film repligi olacak ama,

Hastasiyiz Dedeeeee hosgeldin...
  • IP logged

C

Cengo

#29: 03 Ocak 2017, 22:06:02
ha ha ha .. offf kasıklarıma ağrılar girdi..  Cengo.. birisi senin diline düşmeye görsün..

Bence edebi duygulara kapıldığı seyir bizden sonraki olmalı.. Özellikle senin olduğun ortamlarda daha ilkel beyine yönelik muhabbetler oluyor genelde..

Hani tecrübe ile sabit.. ha ha ha ...

Of çok güldürdün bu arada beni bu kadar işimin arasında.. Sen ağzıma içki sürmem diyen adama 8 bira, ayrıca kola da içmem diyene de seyir sırasında " nasıl biter ya kola nede benim kolam " diye bağırtmış adamsın.

Bülent'in senin fotoğrafını hatıra olarak koyduğun bu seyri tek kelime ile " efsane" dir.

O seyir bir zorunluluklar seyri idi. Bülent beni çağırmıştı , ben de Cengo yu. ancak Bülent ve Cengo hiç tanışmamışlardı. Be de Bülent'i o zaman sadece bir kez görmüştüm.

Bu kadar zaman geçti, yazmakta bir sakınca yok. O zaman çok daha toyduk tabi. Bülent seyrin sonlarına doğru  Mobidiği arayan Kaptan Nemo kıvamına gelmişti.

Biz de hain isyankar tayfa durumundaydık. Bülent uyurken gizliden yelken açıyorduk filan. Sabah saat 6 sularında yaramaz çocuk edası ile Bülent uyurken cenovayı açmış ve mükemmel bir seyir yapmıştım. Korkumdan motoru bile kapatamadımdı. en ufak bir ses farkında hemen uyanıveriyor çünkü. sadece rolentiye almıştım. Hayatımda yaptığım en güzel seyirlerdendir.

Neden korkuyordun derseniz yine Bülent haklı olarak güvertede kimsenin tek başına kalmasını istemiyordu. Ben de tek başıma kalmak.. Böyle bir köşe kapmaca ile geçti seyir. Ben Kaş'ta işim çıktı bahanesi ile uzadım.. Cengo'yu da ekmiş oldum böylece. Gerçi Cengo da benim gitmem konusunda hmfikir di. (neden acaba?   :) )

Cengo benim bu satışımdan beridir beni çok sever.  ;) O yüzden bir çok başka teknelerde seyre çıkmışlığımız vardır. Hepsinde de aşırı eğlenmişizdir.

Ama Bülent ile yaptığımız seyir her ikimizde de çok önemli bir anı olarak kalmıştır. Tekneye gelenlere nasıl davranılması gerektiğini biz Bülent'ten öğrenmişizdir mesela..

Bülent tabi ve doğal olarak bizi bir daha hiç bir seyrine çağırmadı. Muhtemelen edebiyat yönünü törpülediğimizdendir diye düşünüyorum. Ne dersin Cengo..  :) :) :)

Haklisin, bizden sonraki seyirlerde bizden baska dusunecegi bir sey kalmadigi icin isin edebi tarafi cok kuvvetlendi Bulent'te.

Saka bir yana hakikaten cok keyifli bir seyirdi. Bodrum, Kas, Mersin.

Kas' ta Boke'nin isinin cikmasi :)

Bulent'in hic uyumamasi ve tedirginligi,

adama uyusun diye en kotusunden (kayikta kalan son alkol nevi) uzo yu zorla icirip sizmasini saglamamiz,

... Rodos adasinin git git bitmemesi ve inen yuzlerce ucak,

Boke'nin pupadan gelen (dalga kictan gelsin isterse kol gibi gelsin lafi yalan) 5mt boyundaki dalgalardan hic urkmemesi :)

Kumkuyu marina'ya vardigimizda palamari tutanin simdi ismini hatirlayamadigim bir geko olmasi (Ender Avcu)

Ayrica su Leros hikayesini bir gun eksiksiz bir sekilde tum detaylari ile yazacagim, kizmaca darilmaca yok :)

Tupte sokella :)
Leros'ta yasanan Leros'ta kalmayacak herkes bilsin zamani geldi...
  • IP logged
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2017, 22:10:52 Gönderen: Cenk Gürsel »

Yukarı git