Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Tekne yaptırmak gerçekten de o kadar zor mu ?

• *
Acil durumlar için birçok çözüm var Ali.
Enes kaset tuvalet vardı eski teknede hoşuma gitmedi çöpe attım,kova hiç düşünemem bile :) başka çözüm ne merak ettim ?

O hoşuna gitmediyse hiç yazmayayım Ali
Enes çok alıngansın :)

Alınganlık veya ona benzer bir şey değil anladığım Ali , istersen öğren ama bence özelden yap bu işi. :)
Öcal ağbi burası bilgi alış veriş Platformu,yazılan herşey buna benzer bir bilgilenmeye ihtiyaç duyulduğunda bana göre buradan yazılması daha iyidir,bilgi paylaştıkça çoğalır.ENES BENİM ARKADAŞIM SORUN YOK  :)

Şu anki teknemde tuvalet sorunu yok zaten.
  • IP logged
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

• *
    • Classicboats Turkiye
Ersin, belki ben anlama zorluğu çekiyorumdur ; ama hâlâ neden katamarana kanca attığını tam olarak çıkartamıyorum. Özellikle de 30 Ayak olanı.

- Daha kullanılabilir hacimli bir tekne mi istiyorsun?
- Bu nedenle yolcu sayın mı artacak?
- Kapalı yaşam hacimleri sana ve misafirlere daha mı uygun olacak?
- İlla kendi tekneni mi yapmak istiyorsun?
- Ama aklının bir köşesinde ya istediğim olmazsa, beklentilerimi karşılamazsa bari çok da para
  harcamayayım fikri mi var?
- Seyir konforundan vazgeçeceğine emin misin?
- Bu katamaranla seyir alanın genişleyecek ve menzilin uzayacak diye mi düşünüyorsun? Öyle ise
   nerelere kadar mesela ?

Biraz daha düşünsem bir bu kadar soru daha yımırtlayabilirim. :)
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Acil durumlar için birçok çözüm var Ali.
Enes kaset tuvalet vardı eski teknede hoşuma gitmedi çöpe attım,kova hiç düşünemem bile :) başka çözüm ne merak ettim ?

O hoşuna gitmediyse hiç yazmayayım Ali
Enes çok alıngansın :)

Alınganlık veya ona benzer bir şey değil anladığım Ali , istersen öğren ama bence özelden yap bu işi. :)
Öcal ağbi burası bilgi alış veriş Platformu,yazılan herşey buna benzer bir bilgilenmeye ihtiyaç duyulduğunda bana göre buradan yazılması daha iyidir,bilgi paylaştıkça çoğalır.ENES BENİM ARKADAŞIM SORUN YOK  :)

Şu anki teknemde tuvalet sorunu yok zaten.

Bu bilgi denizde fazla çoğalmasa iyi olur ama Enes isterse yazsın ben karışmam. :)
  • IP logged
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 18:50:59 Gönderen: Öcal Turan »

• *
  • Arayanlar bulamaz , bulanlar arayanlardır
Cem abi sürat sebebi ile istiyordur diye düşünüyorum ben. Oyle mi Böke?
  • IP logged
I need your clothes your boots and your motocycle

e

ersinboke@icrs.com.tr

Ersin, belki ben anlama zorluğu çekiyorumdur ; ama hâlâ neden katamarana kanca attığını tam olarak çıkartamıyorum. Özellikle de 30 Ayak olanı.

- Daha kullanılabilir hacimli bir tekne mi istiyorsun?
- Bu nedenle yolcu sayın mı artacak?
- Kapalı yaşam hacimleri sana ve misafirlere daha mı uygun olacak?
- İlla kendi tekneni mi yapmak istiyorsun?
- Ama aklının bir köşesinde ya istediğim olmazsa, beklentilerimi karşılamazsa bari çok da para
  harcamayayım fikri mi var?
- Seyir konforundan vazgeçeceğine emin misin?
- Bu katamaranla seyir alanın genişleyecek ve menzilin uzayacak diye mi düşünüyorsun? Öyle ise
   nerelere kadar mesela ?

Biraz daha düşünsem bir bu kadar soru daha yımırtlayabilirim. :)

Hımm takıldım şimdi 30 feet doğru bir tercih değil mi :)
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
30 ayak dedim çünkü sen hep otuz ayaktan bahsediyorsun.
Diğer taraftan sorularım genel olarak katamaran için geçerli. 30 ayak ta tuz biberi işin.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
  • Bilen bilir
Yıllar önce bir dizi de geçmişti. ''Asistan Korkmaz mevzuyu dağıt''. ;D
Bir hatırlayalım dedim hani İtalya'ya gidiyorduk. ::)
Katamaran imalatı falan gibi konular ile forumumuz uyutulmaya mı çalışılıyor. ?0-?
Tekne satışa çıktı proce rafa mı kalktı. ;)
Bence esas proce, Tayo Mar'ı satmayıp ahşap guletler ile kapışmaktır. :)xx :)xx :)xx
  • IP logged
DeDe

e

ersinboke@icrs.com.tr

:)

Hoşuma gitti. Bir tane bulup seyir yapmadan birşeyler söylemek zor tabi. 30 feet katamaran ile cayır cayır okyanusta geziyor adamlar. eh ben de maltaya kadar giderim diye düşünüyorum. Hızlı tekneler ve genişler . Uzun seyirler için denizin üstünde olmayı sevenler için ideal diye düşünüyorum.  Günlük ortalama 150 mil yapılabilecek tekneler gibi duruyorlar.

Bir diğeri de kendi teknemi yapmak istiyorum. Bunu yapabileceğime gözüm kesti. Yazdığım özellikler önemli. Yapım genel giderleri daha düşük. Bu sene havuzluğu yapayım diyorum. Seneye sezona yetiştiririm gibi duruyor.

Bir diğer özellik ise sert havalarda da yelken yapmak daha mümkün gibi. Bunu Tayo MAr da da yapıyorum ancak 20 30 knot arası havalarda deniz de dalgalı ise tek başına yelken yapmakta zorlanıyor insan. Yelken küçültünce de hız düşüyor. sanki katamaran da sert havalarda bayılmadığı için yelken küçültmeden de seyir yapabilirmişim gibi geliyor..

elbette bir seyir yapmadan bir şeyler söylemek zor. Ne yazık ki hiç Türkiye de wharram göremedim. Yunanistanda bir tane satılık var ama o da 26 feet. Üstelik mail de atılamıyor. Outluuk gerekiyor. Bende de outlook yok.

• IP logged

e

ersinboke@icrs.com.tr

:)

Hoşuma gitti. Bir tane bulup seyir yapmadan birşeyler söylemek zor tabi. 30 feet katamaran ile cayır cayır okyanusta geziyor adamlar. eh ben de maltaya kadar giderim diye düşünüyorum. Hızlı tekneler ve genişler . Uzun seyirler için denizin üstünde olmayı sevenler için ideal diye düşünüyorum.  Günlük ortalama 150 mil yapılabilecek tekneler gibi duruyorlar.

Bir diğeri de kendi teknemi yapmak istiyorum. Bunu yapabileceğime gözüm kesti. Yazdığım özellikler önemli. Yapım genel giderleri daha düşük. Bu sene havuzluğu yapayım diyorum. Seneye sezona yetiştiririm gibi duruyor.

Bir diğer özellik ise sert havalarda da yelken yapmak daha mümkün gibi. Bunu Tayo MAr da da yapıyorum ancak 20 30 knot arası havalarda deniz de dalgalı ise tek başına yelken yapmakta zorlanıyor insan. Yelken küçültünce de hız düşüyor. sanki katamaran da sert havalarda bayılmadığı için yelken küçültmeden de seyir yapabilirmişim gibi geliyor..

elbette bir seyir yapmadan bir şeyler söylemek zor. Ne yazık ki hiç Türkiye de wharram göremedim. Yunanistanda bir tane satılık var ama o da 26 feet. Üstelik mail de atılamıyor. Outlook gerekiyor. Bende de outlook yok.
  • IP logged

S

Servet

Bu Wharram ben dahil bir çok üyenin dikkatini cezbetti..
Sanırım forum dışından da,takip ediliyordur meraklıları tarafından..
Öyle bir ballandırdın ki tekneyi :)..
Dediğin sürede yap,eminim arkandan yapacak bir sürü meraklısı çıkacaktır..
Saydıgın kriterler içinde motor kısmı kafama yatmadı benim (hiç tecrübem olmamasına ragmen)
5.5 -6 metre genişligin de,teknenin ortasından sallandırılan 9hp lik bir makina,o katamaranı stabil bir şekilde itemez gibi geliyor(rota da gitmez) mantık olarak bana,hele kötü denizde hiç iş'e yaramaz gibi..
iskele,sancak kanoların kıçına yakın bir yerde çift makina daha stabil ve iş görür benim fikrim..kuyu yapılabilir makinalar oraya konabilir,tabi plan buna izin verirse..
  • IP logged

e

erdemcakir

Yunanistanda bir tane satılık var ama o da 26 feet. Üstelik mail de atılamıyor. Outluuk gerekiyor. Bende de outlook yok.

Bahsi geçen Freyia adlı tekne 2015 yılında da satışa çıkmış. o yıl yayınlanan ilanda daha detaylı fotoğraflar mevcut.

http://www.multihulls.uk.com/index.php/wharramcats/1295tiki26

Yeni ilanla ilgili broker irtibat bilgileri

+44 1752 852222
+44 7773330321

scott.brown@multihulls.uk.com

not: işine yararmı bilmem ama bir önceki sahibinin mail adresi şöyle mutiusm@gmail.com

not2:bu konuya yazdığım bir önceki mesajda bir kaç tekne daha yazmıştım sana sanırım dikkatinden kaçtı.
  • IP logged

e

erdemcakir

Polinezya Katamaran Birliği resmi dergisi 'The Sea People Magazine/Sailorman'

http://pca.colegarner.com/index.html

1967-1982 yılları arasında Sailorman adıyla yayınlanmış.
1983-2010 yılları arasında ise The Sea People Magazine/Sailorman.

PDF halinde indirmek için;

Sailorman: http://pca.colegarner.com/sailorman.html
TSP Magazine: http://pca.colegarner.com/sea.people.html
  • IP logged

e

erdemcakir

Bir mesaj daha gönderip kapatayım pc yi.

Yabancı forumlarda geleneksel polinezya katamaranlarının daha güncel halini soranlara, Mike Waller'ın Coral Cove serisi önerilmiş.

Mike Waller Coral Cove konseptini şöyle açıklamış;

The Coral Cove 31 is intended to fit somewhere between the polynesian catamaran concept and more high tech. catamarans. The Coral Cats use absolutely no exotic materials. To keep construction simple and costs low they are designed for all plywood construction, using the proven timber / epoxy construction technique.

http://www.wallerdesign.com.au/cc31.html
  • IP logged

e

ersinboke@icrs.com.tr

Erdem verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Diğerlerine de baktım ancak Yunanistan da olanı gidip görmek istiyorum andan..
  • IP logged

e

ersinboke@icrs.com.tr

Gördüğünüz 38 feet. Ancak iki tüp arasındaki kamara tam da istediğim gibi. Tabi hacmen. Benim bu orta kamara daha klasik olacak tabi.
  • IP logged

Yukarı git