Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Tekne yaptırmak gerçekten de o kadar zor mu ?

• *
Son kararın mı ?   ;D ;D ;D

pu ha ha ha ... dur bakalım Tiryaki bir yorum yapsın..
  • IP logged

• *

Türkiye'de içine girilebilen ve köprü altından geçmeyi gerektirecek kaç tane nehir var?

Deniz taşıtları ile içine girilebilen,bir bartın nehri var diye biliyorum..
Ama İstanbul da Haliç'e giriş,çıkışlar da işe yarar..

Aşın biraz ufkunuzu reisler. :) 
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
Son kararın mı ?   ;D ;D ;D

pu ha ha ha ... dur bakalım Tiryaki bir yorum yapsın..

Yengeç karada, haftalardır denizden uzağım. Bir tuvalet kağıdı rulosu dolduracak kadar iş var. Zaman şimdilik makul ama bütçe dar. Neresinden başlayacağımı bile bilmiyorum hala. İyisi mi ben yorum falan yapmayayım. Yaparsam da "git karavan al!" olabilir :)
  • IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

S

Servet

Türkiye'de içine girilebilen ve köprü altından geçmeyi gerektirecek kaç tane nehir var?

Deniz taşıtları ile içine girilebilen,bir bartın nehri var diye biliyorum..
Ama İstanbul da Haliç'e giriş,çıkışlar da işe yarar..

Aşın biraz ufkunuzu reisler. :)

''Bana bir kaldıraç verin,dünyayı yerinden oynatayım''
Evresini geçtik,napalım. :)
  • IP logged

• *
 :)
  • IP logged

• *
Kıbrıs gezisi benim için ayrı önem taşımaktaydı. Öncelikle Adana 'daki tekne imalathanesini gördüm. Atölyenin sahibi Ahmet bey ile tanıştım. Ahmet bey operatör doktor. Yani karşınızda olaya ticari yaklaşan bir imalathane sahibi yok. Yaptığı ve denizdeki teknelerini de gördüm. Hayran kalmamak içten değil.  Şimdiye kadar toplam 5 tekne yapmış. İşin ilginci bunları satmak amaçlı da yapmamış. Önce bir folkboat , sonrasında ise 43 feet bir center cockpit burce roberts yapmış. Her ikisini de denizde gördüm ve çok beğendim. Atölye de 30 m3 e yakın imalata hazır kestane ağacı var. Meşhur nereden bulacağız dediğimiz dut ağacı da. Benim ağzımın suyu aktı resmen.

Halihazırda 45 feet dixi imal ediyor. Kestane ağacından ve çapraz papeller ile. Ticari olmadığından ahşap papeller çok daha darlar. İnanılmaz bir işçilik. fotoğrafları Serkan çekti. koyarsa çok sevineceğim.

Atölye tam teşekküllü. Her türlü ekipman mevcut. Kalacak yer bile organize edilebilir. İnsan böyle yetenekli insanları hakkettiği yerde görmeyince gerçekten üzülüyor. Burası çok önemli bir imalat merkezi olabilir rahatlıkla. Oysa Ahmet bey 45 feet tekneyi bitirdikten sonra atölyeyi kapatmayı düşünüyor.

Bir formül bulup bu atölyeyi yaşatmak lazım.. Dur bakalım bir düşünelim..
İmkan bulup , bu atölyeyi

• IP logged

S

Servet

Manifaktür üretim dinghy ler 1958
  • IP logged

• *

Bu gördüğünüz tipik bir Falmouth quay formu. Yani hemen hemen Tayo Mar ile aynı. Bahsettiğim kuyruk bölümü son derece net gözüküyor bu makette. Bu teknelerin hızı bu formdan kaynaklı diye düşünüyorum.
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Aha .. gözden kaçırmışım.. teşekkürler.
  • IP logged

• *
Vay canına...

• IP logged

T
  • *
Northwest'in tasarımcısı Scott Sprague, kendi kullanımı için tasarlayıp inşa etmiş.
42 ft. Ahşap

• IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
Karinayı görmek isterdim.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

B

Burak Doneray

Karinayı görmek isterdim.

Jennifer Lopez gibi birşeydir.
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
 ;D ;D    ?0-?
  • IP logged

Yukarı git