Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Hayirli olsun - Türk Bayrağına geçiş

• *
    • KUTUP YILDIZI
Konya ya deniz getireceğiz söylemlerine benzemekte.
Yapılcak, edilcek, düzenlencek deyişleri.
  • IP logged
ВЛАДА / TEOS

• *
  • Donatan Temsilcileri
Çok iyi oldu. Bakalım uygulama verimli olacak mı. Hayırlı uğurlu olsun.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
Bülent Kaptanımın deyişiyle ''şahane'' oldu, :) ,
  • IP logged

• *
Hayırlısı olsun ,aklın yoluna geldi Devlet. :)
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Bülent Kaptanımın deyişiyle ''şahane'' oldu, :) ,

:)
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
Bakalım piyasada Türk bayraklı satılık tekne sayısı artacak mı.
Tabii düzenlemeyi nasıl yapacaklarıyla direk ilgili, Türk bayrağına dönünce bir süre satılamazlık olacak mı yoksa olmayacak mı. ?0-?
  • IP logged

• *
Alıntı
TBMM’de çıkan yeni torba kanundaki bir ayrıntı dikkat çekti. Buna göre kara, deniz ve hava ulaşım araçları hangi ülkeye kayıtlı olursa olsun, kayıtlı bulundukları sicile şerh verilerek el konulabilecek. Şerhten sonra devlet araçlara el koyma işlemlerine devam edebilecek.
Bütün bu araçların el konma sürecinde herhangi bir şekilde hangi ülkeye kayıtlı olduğuna bakılmayacak. El konulan yat Amerikan bandıralı ise de el koyma işlemi gerçekleşecek. Çıkarılan kanuna göre bu malların satışı gerçekleştirilemeyecek. Fakat bu kanunun uluslararası hukukta nasıl bir karşılığı olacağı merak ediliyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/karada-havada-denizde-el-koyma-1628881/

De hadi bakalım..
  • IP logged
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2017, 13:30:04 Gönderen: Hasan Toparlak »

T
  • *
Sevinmeden önce,

Örneğin 2 yıl sonra, yabancı bayraklı bir tekneyi alıp, Türk bayrağına çevirebilecekmiyim ? Yoksa sadece geçici mi olacak yine ?

"Usul ve esasları maliye bakanlığı belirler" yazısı, hesapta olmayan öpücüklere boğulabileceğimiz anlamına mı gelir ?
  • IP logged

• *
  • IP logged
Saygı, Sevgi ve Selametle. Netsel Marina - Marmaris Dimple Y/Y

• *
    • KUTUP YILDIZI
Ynt: Hayirli olsun...
#25: 18 Ocak 2017, 15:01:18
http://www.sabah.com.tr/gundem/2017/01/18/torba-tasari-kabul-edildi

Linkte verilen haberden ayrı müjdeler mi geldi ya da benim atladığım bir pasajmı var anlayamadım.
Herkes hadi hayırlı olsun felan demeye başladı.

Ya okuduğumu anlayamadım ya da çok pesimistim.
  • IP logged
ВЛАДА / TEOS

C

Cengo

Abi,

Yonetmelikler cikmadan ne denirse bos olur.

Zannederim ki konusulanlar duyum uzerine.

Benden de bir duyum :)

Bes yil satilamazlik kaydi konulacak (mis), bayraga gecis islemleri 1000 TL civarinda olacak (mis), planlanan gelirden vazgecildigi icin baglama kutugu harci kaldirilip yas siniri olmadan beygir gucu  x .....TL + tekne boyu x  .....TL = Tekne Vergisi olacak (mis).

Yani yas ve kuru ayni sobada yakiliyor.

Tipki Orhangazi kopru gecisindeki ucretin dusurulup, diger kopru gecis ucretlerine yansitildigi gibi. (Bkz birinci ve ikinci kopru gecis ucret zammi)

• IP logged
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2017, 18:57:24 Gönderen: Cenk Gürsel »

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Yani benim gibi ısrarcı olarak Türk Bayrağı sahipliğinde olanlar bir kazıkta buradan mı yiyecekler? Çok üzülürüm valla.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
Kanun henüz resmi gazetede yayınlanmadı, ancak onu ararken başka bir şey buldum, gözünüzü korkutmak gibi olmasın boyuna göre tekne başına 50-500 TL ek maliyet geliyor diye anladım!

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/01/20170118-4.htm   :o
  • IP logged

C

Cengo

Yani benim gibi ısrarcı olarak Türk Bayrağı sahipliğinde olanlar bir kazıkta buradan mı yiyecekler? Çok üzülürüm valla.

Soyle diyelim;

bayrak affi ile ettiklerini soyledikleri zarari bizden cikartacaklar bu bir gercek.
  • IP logged

Yukarı git