Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2021 Hava Durumu ve Tahminlerimiz

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Ynt: 2021 Hava Durumu ve Tahminlerimiz
#75: 09 Şubat 2021, 12:31:16
Ahmet efsane olurmu demistin.Bu görüntüleri modeller herzaman sunmaz.85_87_2017 efsanelerinden sonra.Bu gerceklesirse 2021 efsanesi olur.Eyerki gercekleşirse bizler burada oluruz veya olmayız.CORONO KIŞI diye arsivlerde yerini alır.🤣Ahmet gercekleşirse ismi kaptırma unutma CORONO KIŞI.😀🖐

Corona kışımız oldu diyosun hadi bakalım. Hazırız yaşayalım görelim, fırsatım olsa gelip bu kışı İnebolu'da yaşamak isterdim.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Viya böyle!
#76: 09 Şubat 2021, 14:53:32
17 Şubat günü Türkiye ısı haritası. Açık maviler -10 derece, daha koyu renk olan yerler 0 derece.

• IP logged
Yolu denizden geçen herkesle, elbet bir gün, bir yerde buluşuruz!

B

Burak Doneray

#77: 09 Şubat 2021, 16:06:39
Akın reis senin tahminin tutacak sanki rekorunu kırdın 15 gün önceden tahmin herkesin yapabileceği bir şey değil Daha 1 haftası var ama değişmedi İzmire bile ciddi kar yağacak gibi duruyor Karadeniz İstanbul arası Kanadaya benzeyecek .Biz malesef Göcekte göremeyeceğiz burda yok .Güncellemelerin bekliyoruz  takipteyiz bil .Belediyeler şimdiden önlem almazsa ciddi sorunlar çıkacak gibi duruyor sizce ne kadar süreli olacak bu yağış ? Tekrar sağol.
  • IP logged

• *
  • Selamlar
#78: 09 Şubat 2021, 16:10:58
Vallahi iş güç olmayıp, işe gitme derdide olmayınca hasretle bekliyorum karı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#79: 09 Şubat 2021, 17:01:34
Biz malesef Göcekte göremeyeceğiz burda yok .
Son soğuklarda Gökçeovacık'ın sırtlarındaydım, ince de olsa kar yağışına şahit oldum. Hepi topu 500m rakım idi. Senin evden araba ile 15dk'lık yol.

İki hafta önce de yağışlar sonrası da Babadağ-Akbel'e çıktık, 1200m filan olmasına rağmen güzel kar vardı, kartopuna, kardan adama doyduk. Dönüşte iki gün sırtım belim ağrıdı, unutmuşum kartopu savaşı dinamiklerini! :D
  • IP logged
><(((º>

B

Burak Doneray

#80: 09 Şubat 2021, 17:27:33
Yaylalar gerçekten nefis buralarda Özgür. Pandemi olmasa karadenize gitmekte çok  isterdim olağanüstü bir coğrafya orasıda.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 17:39:31 Gönderen: Burak Doneray »

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#81: 09 Şubat 2021, 23:57:54
Yaylalar gerçekten nefis buralarda Özgür. Pandemi olmasa karadenize gitmekte çok  isterdim olağanüstü bir coğrafya orasıda.
Valla bizim Fethiye'de dağcı, kampçı, rehber vb. gibi insanlardan oluşan küçük çekirdek bir grubumuz var, geçen yıl salgın başından beri her fırsatta, genelde her hafta (hafta içi) bir yerlere tırmanıyor, geziyor, bazen de çoluk çocuk kamp yapıyoruz.. Doğaya çıkmasak ölürdük sıkıntıdan bu kısıtlamalarla..
Çal dağı, Boncuk Dağları, Akdağlar, Mendos, Babadağ filan bir ömür boyu gezsen bitmeyecek bir cennet sunuyor, en uzağı 2 saatlik mesafelerde..
Zaten Fethiye'ye yerleşme sebebimiz de denizle iç içe geçmiş bu karasal doğası..

Velhasıl, havadurumu konusuna geri dönersek, Fethiye çevresinde kar keyfi yapılacak çok ve güzel yerler var.
Otomobile bile gerek yok, minibüs ile Babadağ eteklerine gidip 2 saatlik yürüyüşle Akbel yaylasına veya 4 saatlik yürüyüşle Babadağ zirveye varmak mümkün. 2 yıl önce Şubat ayında Babadağ zirve altında (~1800m) 2m kar üstünde kamp yapmıştık, birkaç kere de Çal'ın kuzey yüzeyindeki çığ-buzul kulvarına gittik, hatta film çektik orada.
  • IP logged
><(((º>

B

Burak Doneray

#82: 10 Şubat 2021, 00:35:16
Elinize sağlık çok beğendim .Çekim kalitesi süper . Daha görünür bir link ile paylaşsan gözden kaçabilir. Dragonu kuğuya benzettim ben müziklerde çok güzel . :)xx :)xx

Amigaya kar yağsın istiyorum ben garibim kuzey teknesi kar yüzü görmedi İstanbul’a mı gitsem 😀
  • IP logged
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2021, 00:43:09 Gönderen: Burak Doneray »

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#83: 10 Şubat 2021, 01:45:23
Elinize sağlık çok beğendim .Çekim kalitesi süper . Daha görünür bir link ile paylaşsan gözden kaçabilir. Dragonu kuğuya benzettim ben müziklerde çok güzel . :)xx :)xx

Amigaya kar yağsın istiyorum ben garibim kuzey teknesi kar yüzü görmedi İstanbul’a mı gitsem 😀
Sağolasın.
Çekim mekanları açısından oldukça zorlu ve o kadar da keyifli bir kısa film oldu. Benim görevim ses kayıt ve boom operatörlüğü idi. Ama tüm ekip sonraki projeyi teknede, denizde çekmeye karar verdiler! :D

Aşağıdaki foto kışın Babadağ zirvedeki çekimlerden. Konu olan ejderha zirveye çok yakın bir yerde, 1000m'lik bir uçurumun kenarında, oraya varmak için ağır çekim ekipmanları ve dağcılık malzemeleri ile 3 saat karda tırmandık, tüm oyuncu ve ekip çekimlerde ipe girdik, oyuncunun ve yakın çekimlerde kameramanın güvenlik iplerini gizlemek filan ilginç bir deneyim oldu.

Amiga için kışın bir Karadeniz hatta Azak denizi turu güzel olabilir.
Azakta buzlar arasında sıkışma, denizde yürüme deneyimi filan bile mümkün! :D

• IP logged
><(((º>

• *
#84: 10 Şubat 2021, 10:12:05
Bu sabahki verilere göre marmara ve batıkaradeniz hattı boyunca pazar ve pazartesi 15 20 cm kar vermiş.Lakin modeller dek yağışını hesaba katmazlar karadenizin nemi büyük DEK bantları olusacagından dek batlarının vurduğu yerler 50 zorlar ve gecer.
  • IP logged

• *
#85: 10 Şubat 2021, 10:15:02
Morlukları marmaraya indirmiş sabahki gfs modeli.Tabi deyisıme acık.
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#86: 11 Şubat 2021, 01:17:06

Otomobile bile gerek yok, minibüs ile Babadağ eteklerine gidip 2 saatlik yürüyüşle Akbel yaylasına veya 4 saatlik yürüyüşle Babadağ zirveye varmak mümkün. 2 yıl önce Şubat ayında Babadağ zirve altında (~1800m) 2m kar üstünde kamp yapmıştık, birkaç kere de Çal'ın kuzey yüzeyindeki çığ-buzul kulvarına gittik, hatta film çektik orada.

Fim çok güzel olmuş. Elinize sağlık, çok beğendim. 1974 yazında Ağustos ortasında Nif'e çıktığımız da kar sınırına geldiğimizde dünyam şaşmıştı. Cennettir Fethiye yöresi.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
#87: 11 Şubat 2021, 22:34:49
Valla Akın reis (bildiğim kadarı ile aramızda gerçekten reis olduğundan özellikle yazdım  :)  ) in yazdıklarının üzerine yazmak ne derece isabetli olur bilemedim ancak 1984 kışı gibi olacakmış gibi durmuyor pek. O yıl İzmir 'den Ankara 'ya tren ile 48 saatte filen gitmiştik diye hatırlıyorum. Kar demir yollarını bile kapamıştı. İzmir 'e kar yağmıştı hatırladığım kadarı ile .

• IP logged

• *
#88: 12 Şubat 2021, 02:14:50
Ersin hocam eskiler 30 yılda bir devran döner derler.efsaneler kolayına gelmiyor ve yasanmıyor.Biz ilkokula giderken bir 85 kışı yasadık sahilde 2 mt kar.istanbul 87 de yasadı o sene iatanbul 15 gün kışı yasarken bizde hic kış olmadı.Bizim buralara en son 2015 sonu 2016 bası bir haftalık efsane kıs oldu sibirya kökenli müthiş dek yagışları sahilde 1mt kar yaptı rakım 500 olan yerler 2 mt gecti.AMERİKADA haber konusu olmuştu dek bantlarının vurduğu yerler veya göl etkisi yağışlar diye.
  • IP logged

• *
#89: 12 Şubat 2021, 02:29:33
Modeller hala birbirinden ayrı görüntü sunuyor.Bana göre sistemin icinde şekillenecek.yani üst atmosfer belirleyecek bu aksam izmirde sanırım hortum ve dolu hadisesi olmuş gece dolu yağması enterasan geldi dolu gündüz yağar.Üst atmosferden ne denli soguk akım gectiki dolu yağdı.iste bu gelen sistemde kendi icinde kendi dinamiklerini barındır diye düşünüyorum neresi ne kadar etkilenecek merak bakalım.
  • IP logged

Yukarı git