Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yeni Android Uygulama: RÜZGAR KAÇ ESİYOR? - Canlı Deniz Rüzgar Haritası

• *
Özgür abi şunu IOS’ta 5-10 dolar fiyatlı yapsan? Ya da maliyetini ne kurtarıyorsa... Bence alırım diyen çok olacaktır. Ben +1 mesela..
Bu programı kullanmak isteyen çok denizcimiz olur, kıymetli bir çalışma... Yazılımcısı da sürekli takip ediyor sistemi, canlı bir app...  :D
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Özgür abi şunu IOS’ta 5-10 dolar fiyatlı yapsan? Ya da maliyetini ne kurtarıyorsa... Bence alırım diyen çok olacaktır. Ben +1 mesela..
Bu programı kullanmak isteyen çok denizcimiz olur, kıymetli bir çalışma... Yazılımcısı da sürekli takip ediyor sistemi, canlı bir app...  :D
Takdiriniz için çok teşekkürler. :)

5$ olsa 100 tane satsa ilk yıl maliyetini kurtarır gibi, ama 100 tane satılır mı?
Ücretsiz Android versiyonu ancak 345 kişi tarafından kullanıyor, IOS 100 tane ücretli satar mı emin değilim..

Bu işsiz evde oturduğum günlerde cepteki nakit parayı Apple'a vermek istemem doğrusu! :)
  • IP logged
><(((º>

• *
    • Son Denk Kayıkçısı

+2 de biz varız 3 kişi oldu.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
ARIZA VE GÜNCELLEME DUYURUSU:

- Koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile otomatik deniz meteoroloji istasyonları altyapısında meydana gelen bir arızaya müdahale edilemediği için geçici olarak deniz istasyonlarından canlı veri alınamamaktadır.

- Uygulamada bu sebeple görülen "Invalid text operation" hatası yeni bir kontrol algoritması eklenerek giderildi.

- Bu geçici dönem için veri aldığımız kara istasyonlarının sayısı 29'a çıkartıldı.

Yeni v1.6 versiyonu Google Play'e yüklendi, kısa bir süre sonra sizin kullanımınıza/güncellemenize açılacaktır.
Bu yeni güncellemeyi yükleyerek uygulamayı sorunsuz (biraz daha az sayıda istasyon verisi ile) kullanmaya devam edebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik.ruzgarkacesiyor

Otomatik meteoroloji istasyonlarındaki altyapı sorunu giderildiğinde sistem otomatik olarak tam kapasite çalışmaya dönecektir.
Anlayışınız için teşekkürler..
Ne yazık ki yukarıda bahsettiğim arıza çözüleceğine daha da derinleşti! :(

Sanırım koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile arıza durumundaki Deniz Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları (D-OMGI)'na müdahale edil(e)miyor. İstasyonlardan MGM dahil kimse veri alamıyor şu an.

Arızanın daha da derinleşmesi nedeni ile uygulama yine hata vermeye başlamıştı, bir güncelleme daha yapmak zorunda kaldım.
Yeni v1.7 versiyonunu yükleyerek sadece kara istasyonları (hava limanları) ile kısıtlı olarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • IP logged
><(((º>

• *
Özgür,

Zaten kullanamıyoruz ki uygulamayı evlerde.
Ortalık açıldığında, biz teknelerimize giderken, o arıza da giderilir zaten.
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
YENİ VERSİYON ( v1.8 ) YAYINLANDI!

Kara (havalimanı) istasyonlarının bazen çok yavaş yüklenmesine canım sıkıldı, ilk giriş sayfasına butonlar ekledim, artık isterseniz sadece DENİZ istasyonları ister DENİZ + KARA istasyonlarını yükleyerek uygulamayı açabiliyorsunuz.

Google playden yükleyip/güncelleyip kullanabilirsiniz;
  • IP logged
><(((º>

• *
  • Donatan Temsilcileri
Bende güncelledim , teşekkürler
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Tebrikler , eline sağlık, gerçekten faydalı bir uygulama.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
***** ARIZA BİLDİRİMİ ******

MGM altyapısında yapılan bir değişiklik nedeni ile uygulamamız içinde istasyon isimleri hatalı görünmeye başlamıştır.
Harita üzerinde tıkladığınız istasyon için okuduğunuz rüzgar, basınç vb. bilgileri doğru olup sadece istasyon adı hatalı görünmektedir.

Uygulamanın müdavimlerinden Sevgili Ersin Böke'nin uyarısı ile haberdar olduğumuz bu arıza üzerine çalışmaya başladım.
En kısa zamanda düzeltilmiş versiyonun güncelleme duyurusunu yine buradan yapacağım.

Anlayışınız için teşekkürler..
  • IP logged
><(((º>

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Düzeltilmiş yeni versiyon (v1.9) Google Play'de yayınlandı, aşağıdaki linkten (veya telefonunuzdaki güncelleme seçeneğinden) yükleyebilirsiniz;
  • IP logged
><(((º>

• *
Bu çalışma benim çok işime yarıyor açıkçası. İstasyon tam da Alanya fenerinin orada olduğundan anlık ve gerçek rüzgar değerine göre yelken yapıp yapmamaya karar verebiliyorum. Keşke daha çok istasyon olsa.

Özgür bir de sailing issues denilen bir sitede  Akdeniz için istatistik değerler var. Ben bu siteden çok yararlandım. Mayıs ayında tek başıma yaptığım Bodrum Ören - Alanya Marina transferi bu istatistik sayesinde çok keyifli geçti. Yaklaşık 21 gün süren transfer her halde transfer tarihinin en yavaşı oldu:)
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Desteğin için çook teşekkürler Ersin..

Bu uygulamayı tam da senin ihtiyacın gibi Fethiye Körfezi ve çevresindeki anlık rüzgarları kolayca göreyim diye kendim için yapmıştım, sonra geliştirdim, bu hale geldi işte..

Bu kış zaman bulunca yapacağım ilk şey rüzgar istatistiklerini eklemek..
MGM kendi sayfalarında sadece 1 günlük istatistik tutuyor, ben bu uygulamada hepsini kaydedip uzun süreli istatistik sunmayı planlıyorum..
  • IP logged
><(((º>

• *
Özgür daha önce de söylemiştim sanırım . BUrak bir site önemrmişti Sailing İssues diye . Bu sitede aylara göre istatistikler var. Ama gösterim şekli çok basit ve çok bilgi içeriyor. Küçücük bir gösterimle bir ay içerisinde bafor cinsinden her türlü datayı görüyorsun haritada . Gün cinsinden % veriyor. %36 güney diyor mesela . Uzunluk da vektör olarak verilmiş. Sen bu değerden diğer vektörlerin oranlarını ve güçlerini görüyorsun. ortadaki yuvarlakta da o bölgede havanın kaç gün rüzgarsız geçtiği yazıyor.

Burak ile bir ara sitenin adını unutmuştuk. Sonra hatırladı. Ben senin program ile birlikte bunu da kullanıyorum. Kışı niye bekliyorsun anlamadım.

Şu güneş paneli programını da millet bence amper, volt, watt ne anlama geldiğini unuttuğundan kullanamıyor. en azından ben öyleyim. BAşına bir açıklma yazsan süper olur. bir de standart ekipmanların çektiği değerler üç aşağı bellidir bence.

Geçen hafta Erman ve eşi diz üstü bilgissayarlar az çekiyor zannedip aküyü yemişler mesela. Senin programda böyle bir detay olsaydı daha bir ilgilenirlerdi eminim.

Elektrikten anlamıyorum ama satış pazarlama bizim işimiz:)
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
...Kışı niye bekliyorsun anlamadım.
Alıntı
Sezon bitmedi, halen çalışıyorum ya ondan.. :)
Öyle akşam oturduğun zaman veya gün içindeki boşluklarda yapılabilecek şey değil mobil uygulama, zaman ve konsantrasyon gerektiriyor..

Önerilerin çok güzel, çok değerli, yapacağım.. :)
  • IP logged
><(((º>

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
Özgürcüm, telefonumu değiştirdim ve ilk iş uygulamayı yükledim. Bu istasyonları özellikle uykusuz Kaş gecelerinde izlerdim. Böylesine derli toplu ve kullanışlı hale getirmen harika. İyiki varsın!

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

Yukarı git