Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yeni Android Uygulama: RÜZGAR KAÇ ESİYOR? - Canlı Deniz Rüzgar Haritası

• *
    • Caddebostan Sigorta
Özgür reis hayirli olsun ama playstore da gözükmüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged
Özhan Sezgin

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Özgür reis hayirli olsun ama playstore da gözükmüyor.
Teşekkür ederim.

Google Play'de "rüzgar kaç" diye aratırsanız 4. sırada çıkıyor..
veya direk bu linkten ulaşabilisiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik.ruzgarkacesiyor
  • IP logged
><(((º>

• *
Özgür abi selamlar,
Anladığım kadarıyla harika bir uygulama olmuş ben ne yazık ki elmayı bırakamayanlardanım, windows bile kullanmayalı çok uzun zaman oldu. Bunu IOS'ta ücretli uygulama yapsan? Zaten çok faydalı bir çalışma olmuş, mutlaka değerinin karşılığını da bulacaktır.
Olmaz mı?
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Özgür abi selamlar,
Anladığım kadarıyla harika bir uygulama olmuş ben ne yazık ki elmayı bırakamayanlardanım, windows bile kullanmayalı çok uzun zaman oldu. Bunu IOS'ta ücretli uygulama yapsan? Zaten çok faydalı bir çalışma olmuş, mutlaka değerinin karşılığını da bulacaktır.
Olmaz mı?
Olabilir elbet ama zor.
IOS için uygulama geliştirme ve yayınlamanın ciddi bir maliyeti var, bunun altından kalkabilmek için çok popüler bir uygulama olması gerekir.
Şimdilik benim geliştirdiğim uygulamalar ne yazık ki bu potansiyeli yakalamaktan çok uzak.

Belki bir süre sonra, Android uygulama daha çok kullanılır, reklam gelirlerinden damlaya damlaya IOS için bir bütçe birikirse yapabilirim.

Hem daha geliştirmek istediğim pek çok özellik var, bu süreçte onları da eklemiş olurum belki.. :)
  • IP logged
><(((º>

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
ve "Rüzgar Kaç Esiyor? - Canlı Deniz Rüzgar Haritası" uygulamamın yeni v1.4 versiyonu yayında!

bu yeni güncelleme ile gelen yenilikler;
- Ege denizi adalarındaki havalimanı meteoroloji istasyonları sisteme dahil edildi.
Artık 83 deniz/şamandıra istasyonundan ve 12 kara/havalimanı istasyonundan canlı veri çekiyoruz!

- Güncelleme tarihleri son güncelleme dakikası olarak değiştirildi.
- İstasyon listesi alfabetik sıraya getirildi ve kelime arama özelliği eklendi.
- Tasarım ve işlevsel iyileştirmeler yapıldı.

Yeni indirmek veya güncellemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik.ruzgarkacesiyor
  • IP logged
><(((º>

• *
  • Donatan Temsilcileri
Şahanesin Özgürcüm.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
Enfes. Aklınıza ve emeğinize sağlık.
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Beğendiğinize çok sevindim, teşekkürler..

Şu havalimanlarından veri çekme işi biraz ilk yüklemeyi yavaşlatıyor ama şimdilik daha hızlı bir yöntem bulamadım.
Bir meteoroloji veritabanına her havalimanı için tek tek bağlanıp datayı çekiyorum.
İleride daha hızlı bir yöntemini bulursam güncellerim! :)

Aklımda alarm sistemi kurmak vardı, belirlediğiniz bir istasyonda rüzgar bir rakamın üzerine çıkınca size alarm verecekti, ama uygulamayı uzun süre arkaplanda çalıştırmayı (whatsapp gibi filan) beceremedim, alarm işi şimdlik yattı.. :)

Şimdilik aklımda ve sırada olan 24 saatlik istatistik ve sonrasında da uzun süreli dönemsel istatistikler sunmak var..

sizin de aklınıza gelen bişeyler olursa haber edin..
Sadece bu uygulama için değil, farklı konularda uygulama fikirleri/ihtiyaçları da olabilir, bu korona günlerinde yeni projelere çok ihtiyacım var! :D
  • IP logged
><(((º>

• *
Elinize sağlık, IOS uygulamasını da bekliyoruz Özgür kaptan. Zorluklarından daha önce bahsetmiştiniz ama denemeye devam
Edersiniz sanırım :)

Selamlar
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Elinize sağlık, IOS uygulamasını da bekliyoruz Özgür kaptan. Zorluklarından daha önce bahsetmiştiniz ama denemeye devam
Edersiniz sanırım :)
Valla başlangıç için 500USD ve devamında her yıl için 300USD gibi bir bütçeyi sağlayacak formülü bulsam çok istiyorum ama bakalı, kısmet! :)

Şimdilik aklımdaki formül Android uygulamayı iyice geliştirip, popüler hale getirmek ve oradan gelecek reklam geliri ile IOS'u yapmak..
ama en az 5 yıl sürer bu yöntem herhalde! :D
  • IP logged
><(((º>

• *
    • Caddebostan Sigorta
Özgür reisim benim samsung tablette uygulama hala gozukmuyor, acaba tablet ile ilgili midir ? boyle bir sorun yasayan oldu mu ?

bu arada traficcuygulamasi yuklu ama onda da harita acmiyor..

• IP logged
Özhan Sezgin

• *
  • Selamlar
Bende aynı sorunu yaşadım
Problem herhalde Samsung tablette

• IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Bazı uygulamalar (örnek benimki) tablete özel tasarlanmıyor, telefon için tasarlanıp test ediliyor, bu yüzden bazı tabletlerle uyumsuzluk olabiliyor.

Birde işletim sistemi uyumluluk farkları olabilir. Genelde yeni modeller daha sorunsuz oluyor.

Sorununuzu gösteren ekran görüntüsü, hata mesajı gibi şeyleri iletirseniz daha detaylı incelemek isterim.

öZgür (mobil)

• IP logged
><(((º>

• *
Teşekkürler Özgür kaptanım. İndirdim ve kurdum. Seyirlerde çok işimize yarayacak bir program.
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
ARIZA VE GÜNCELLEME DUYURUSU:

- Koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile otomatik deniz meteoroloji istasyonları altyapısında meydana gelen bir arızaya müdahale edilemediği için geçici olarak deniz istasyonlarından canlı veri alınamamaktadır.

- Uygulamada bu sebeple görülen "Invalid text operation" hatası yeni bir kontrol algoritması eklenerek giderildi.

- Bu geçici dönem için veri aldığımız kara istasyonlarının sayısı 29'a çıkartıldı.

Yeni v1.6 versiyonu Google Play'e yüklendi, kısa bir süre sonra sizin kullanımınıza/güncellemenize açılacaktır.
Bu yeni güncellemeyi yükleyerek uygulamayı sorunsuz (biraz daha az sayıda istasyon verisi ile) kullanmaya devam edebilirsiniz.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik.ruzgarkacesiyor

Otomatik meteoroloji istasyonlarındaki altyapı sorunu giderildiğinde sistem otomatik olarak tam kapasite çalışmaya dönecektir.
Anlayışınız için teşekkürler..
  • IP logged
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2020, 14:19:17 Gönderen: Özgür Ökten »
><(((º>

Yukarı git