Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yeni Android Uygulama: RÜZGAR KAÇ ESİYOR? - Canlı Deniz Rüzgar Haritası

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Şimdi kontrol ettim, MGM 'nin serverları çalışmaya başlamış ve Zincirbozan'dan gelen hatalı veriler düzelmiş, şimdi güzel görünüyor. :)
  • IP logged
><(((º>

• *
    • S/Y DUA-1 SEYİR DEFTERİ
Tekrar mı site çöktü acaba, Ek'teki mesaj geliyor ve hiçbir fenere ulaşılamıyor.

Yunan Anakara uyarısı sadece ilk ekranda bulunsa, Fenere tıklanınca kaybolsa, verinin üzerini bir müddet de olsa kapatmasa.  Hoş bu hali ile de kullanılabiliyor.
  • IP logged
S/Y DUA-1 Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir DUA'nın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Tekrar mı site çöktü acaba, Ek'teki mesaj geliyor ve hiçbir fenere ulaşılamıyor.

Yunan Anakara uyarısı sadece ilk ekranda bulunsa, Fenere tıklanınca kaybolsa, verinin üzerini bir müddet de olsa kapatmasa.  Hoş bu hali ile de kullanılabiliyor.
Evet, ilginç şekilde MGM 'nin denizcilik sayfası komple çökmüş, çalışmıyor! :O
Muhtemelen yarın gündüz düzeltirler.
MGM denizcilik için bu pirireis sayfalarına geçtiğinden sorunlu, ara ara çöküyor vb..

Açılışta çıkan uyarı sadece ilk ekranda ve 3sn durup gitmeli normalde.
Sizde Türkiye Kıyıları butonuna tıkladığınızda, harita ekranında geçince de gitmiyor mu?
  • IP logged
><(((º>

• *
3 saniye sonra uyarı gidiyor. Haritaya geçince de gözükmüyor.
Hani illa eleştir dersen, o uyarı, Türkiye kıyıları butonu üzerinde çıktığı için, bilmeyen o 3 saniye boyunca ne yapacağını bilmeyebilir.

Benim çok işime yarayan bir program; her kullandığımda minnetle seni anıyorum.
Windy gibi sitelerin tahminlerini, senin programın verileri ile kıyaslayıp, yöresel havayı daha iyi yorumlayabiliyorum. Eline, emeğine sağlık.
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
...
Açılışta çıkan uyarı sadece ilk ekranda ve 3sn durup gitmeli normalde. Sizde Türkiye Kıyıları butonuna tıkladığınızda, harita ekranında geçince de gitmiyor mu?

Ben çok hızlı hedeflediğim fenere tıkladığımdan olsa gerek,  Ek'teki resimde görüldüğü gibi fener verisini örtüyor. Biraz yavaşlarsam sorun çözülecek ama napayım lodosta o kadar sık kullandım ki:)
  • IP logged
S/Y DUA-1 Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir DUA'nın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Haa, Hulusi hocam, şimdi anlaşıldı durum! :)
Sen hızlı tıklamaya devam et, şu an üzerinde çalışıyorum, yakında o uyarı kalkacak, Ege adaları istasyonları ve belli başlı havalimanı istasyonlarının canlı bilgileri de gelecek.

Bir de sizin gibi hızlılar için faydalı bir özellik geliştirmeye niyetim var; Uyarı/alarm sistemi.
Uygulamayı açmadan, belirlediğiniz belli bir(kaç) istasyon için size periyodik bilgi ve/veya belli bir hızı geçtiğinde alarm verecek.

Android için arkaplanda çalışan uygulama yapmak zormuş, öğreniyorum, çözebilirsem bu özelliği ekleyeceğim.. :)
  • IP logged
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2022, 12:27:11 Gönderen: Özgür Ökten »
><(((º>

• *
Merakla bekliyoruz; teşekkürler.
  • IP logged

• *
Yine lodos günleri ve RüzgarKaçEsiyor uygulaması elimizin altında; teşekkürler Özgür Reis.

Ancak 2-3 saattir bir türlü güncellenemiyor; bir el atıversen...
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Yine lodos günleri ve RüzgarKaçEsiyor uygulaması elimizin altında; teşekkürler Özgür Reis.
Ancak 2-3 saattir bir türlü güncellenemiyor; bir el atıversen...
Haber vermedim ama bu hafta başında yeni v3.1 güncellemesini yayınladım, artık Ege Adaları ve Akdeniz'in bizimle ilgili kısımlarındaki Uluslararası HAVALİMANI meteoroloji istasyonlarını da ekledim. Adalardaki ve denize yakın havalimanlarındaki rüzgar bilgileri faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
Hem de daha güvenilir, sorunsuz çalışan bir altyapı olduğu için bizim MGM'nin işlettiği şamandıra istasyonları bozulduğunda yedek olarak işe yarayacaktır.

Şimdi kontrol ettim, Kuzey Ege istasyonlarında 12dk önce güncellenmiş bilgiler vardı. Bir sorun görünmüyor.

Uygulamaya her girip çıktığınızda veya uygulama içindeki güncelleme butonuna tıkladığınızda en son bilgileri bağlanıp alacaktır.
  • IP logged
><(((º>

• *
Şöyle bir tespitim var ama yazılım tarafında bir anlamı var mı bilemiyorum?

1. Wifi ile bağlı iken veriler gelmiyor (SpeedTest:download hızı 13,81 mbps olduğu halde) ama Mobil Veriye geçince veriler geliyor.
2. Veriler Mobilde gelse de önceki versiyona göre epey geç geliyor.

• IP logged
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2023, 20:53:41 Gönderen: Hulusi Gülen »

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Şöyle bir tespitim var ama yazılım tarafında bir anlamı var mı bilemiyorum?
1. Wifi ile bağlı iken veriler gelmiyor (SpeedTest:download hızı 13,81 mbps olduğu halde) ama Mobil Veriye geçince veriler geliyor.
2. Veriler Mobilde gelse de önceki versiyona göre epey geç geliyor.
Uygulama açısından mobil veri veya wifi bağlantısı arasında hiçbir fark yok, internete erişiyorsa çalışır.

uygulama çalışırken önce MGM'nin serverlerinden (Ankara) kıyı istasyonlarını çekiyor, sonra yurtdışında Amerikan havacılık idaresinin serverlerinden hava raporlarını çekiyor.

Operatörlerin anlık durumuna göre yurtdışı erişimi hızları çok değişken olabiliyor.
Örneğin Wifi üzerinden telekom sizi amerikaya dolaştırıp, yavaş serverlar üzerinden ulaştırırken mobil veride vodafone direk abd serverine bağlanıp ulaşım sağlıyor olabilir..
ve ne yazık ki bunlar sürekli değişim halinde olur, her sorgu yaptığınızda bambaşka serverlardan geçerek aradığınız veriye ulaşırsınız.

muhtemelen yaşadığınız sorunuz böyle birşey olabilir..

sorunu lokalize edebilmek için yükleme sırasında ekranın altındaki açıklamaya bakabilirsiniz, eğer havalimanı istasyonları yükleniyor yazarken uzun süre bekliyorsa yurtdışı erişim sorunu yaşıyorsunuz demektir..
  • IP logged
><(((º>

• *
Şimdi tekrar kontrol ettim;
- mobil 8mbps'de veriler zınk diye geliyor,
- wifi 13mbps, hız daha yüksek ama veri hiç gelmiyor; altta "Kıyı istasyonları yükleniyor" modunda patinaj edip duruyor.

Bu testi keşke bir kişi daha yapabilse; ben de çok merak ettim bu farkı.

Mobil ile ben işimi görüyorum, geri bildirim için yazdım. Teşekkürler.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2023, 08:14:13 Gönderen: Hulusi Gülen »

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
- wifi 13mbps, hız daha yüksek ama veri hiç gelmiyor; altta "Kıyı istasyonları yükleniyor" modunda patinaj edip duruyor.
Muhtemelen servis sağlayıcınız ile ilgili bir durum..
Eğer wifi modeminizi kapatıp açtıktan sonra da düzelmiyorsa pek yapabilecek birşey yok gibi.
(operatör değişimi olabilir tabi!)

Uygulamanın kıyı istasyonları için bağlandığı sunucu Ankara'da bulunan Türk Telekom sunucuları.
yurtiçindeki herkesin en hızlı ulaşacağı yerlerden biri aslında..
  • IP logged
><(((º>

• *
Başka bir Wifi'den bağlandım, ilginçtir bunda da veri gelmiyor. Ancak wifi ile bağlı iken ekrana bir uyarı karesi gelip kayboluyor, ama içi boş olduğundan ne olduğu anlaşılmıyor. Ekran görüntüsünü yakaladım, Ek'te gönderiyorum; belki bu sinyal verecektir.
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Başka bir Wifi'den bağlandım, ilginçtir bunda da veri gelmiyor. Ancak wifi ile bağlı iken ekrana bir uyarı karesi gelip kayboluyor, ama içi boş olduğundan ne olduğu anlaşılmıyor. Ekran görüntüsünü yakaladım, Ek'te gönderiyorum; belki bu sinyal verecektir.
bu durumda telefonunuzun wifi ayarları ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.

ekran görüntüsündeki boş uyarı kutusu gerektiğinde uyarıların gösterilmesi için kullanılıyor, bazı telefonlarda ilk açılışta boş haliyle çok kısa görünebiliyor. ne yazık ki bu haliyle bir anlam ifade etmiyor. :(
  • IP logged
><(((º>

Yukarı git