Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2020 Hava Durumu ve Tahminlerimiz

• *
Ynt: 2020 Hava Durumu ve Tahminlerimiz
#60: 04 Nisan 2020, 12:45:08
Bugün Pendik marinadan gelen hava durumu uyarısı

Değerli Konuğumuz,

Bulunduğumuz bölgedeki deniz sahasında, 3 günlük deniz  hava raporu,5 nisan Pazar tarihinde havanın çok bulutlu ve sağanak yağışlı, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden 6 ila 8 (kuvvetli rüzgar) kuvvetinde, 6 nisan pazartesi  tarihinde havanın çok bulutlu ve kuvvetli sağanak yağışlı, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9  (fırtına),  7 nisan Salı tarihinde kuzey ve kuzeydoğudan (kuvvetli rüzgar) 5 ila 7 kuvvetinde esebileceği değerlendirilmektedir.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı siz değerli misafirlerimizi tedbirli ve dikkatli olmanız konusunda uyarır,

Marinamız deniz ekibinin (VHF-73) 24 saat görevde olduğunu hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla

MARINTURK İSTANBUL CITY PORT
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#61: 04 Nisan 2020, 12:55:02
Evet Zafer Abi, ayın 1 inde yazmıştım , bu gün akşam başlıyor ,salıya kadar devam ama şiddeti biraz düştü . Güneyde de keşişlemeden sert hava var. Bodrum civarı dikkat etsinler.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
#62: 05 Nisan 2020, 10:12:42
Whatsapp guruplarımda Fethiye ve Kaş'ta çok etkili olduğu söyleniyor.

''Sokakta ne kadar motosiklet varsa hepsi devrildi tabelalr kirildi yollarda sandalyeler masalar''
  • IP logged

• *
#63: 05 Nisan 2020, 14:36:34
Marmaris yalancı boğaz sabaha karşı çok şiddetli fırtına ile karşı karşıya kaldı. Pazar 11. 00 gibi kesildi.
(Ahmet reis selamlar ALESTA Marmaris)

LDN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#64: 05 Nisan 2020, 19:18:25
Whatsapp guruplarımda Fethiye ve Kaş'ta çok etkili olduğu söyleniyor.

''Sokakta ne kadar motosiklet varsa hepsi devrildi tabelalr kirildi yollarda sandalyeler masalar''

Evet Abi Kaş, Kalkan, Fethiye  çok sertmiş, bir arkadaşımın teknesinde 63 ölçtüğünü gördüm. İnşallah kimsede bir sıkıntı yoktur.

Marmaris yalancı boğaz sabaha karşı çok şiddetli fırtına ile karşı karşıya kaldı. Pazar 11. 00 gibi kesildi.
(Ahmet reis selamlar ALESTA Marmaris)

LDN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tamer Abi bizden de selamlar. Orada bir sıkıntı olmamasına sevindim, her dönemde en çok etkilenen yerlerden biri. Bu sıralar dikkatli olmak ta fayda var. İstanbul'da poyraz salı sabaha kadar devam edecek yağmur biraz şiddetini azalttı ama yine de ara ara sert esti. Burada da şimdilik her şey yolunda
  • IP logged

• *
#65: 07 Nisan 2020, 00:36:50
Fırtına takviminde 7 Nisan Kırlangıç Fırtınası . Gerçi Ömer Kırcal inanmayın o takvime dese de gene doğru çıktı  ;D
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#66: 07 Nisan 2020, 10:23:05
Deniz Akaltan bana tavsiye ettiği günden beri "Ahmet Cemal Saydam" Hocayı facebookta ara sıra takip ediyorum. Güzel ve ilginç şeyler paylaşıyor.  Bu güne dair paylaşımı çok ilgimi çekti buyrunuz.

Günaydın. Ekte Samsun Kuşadası gibi çizdiğim yerin kuzeybatısında kalan ve halen sert POYRAZ rüzgarları alan yerlerde camınızı açın evi havalandırın havayı derin derin soluyun. Her neredeyseniz baktınız ki rüzgar sert esmeye başladı bilin ki oralara da poyraz geldi. Bugün doğal "poyrazmatik" günü. Sahra tozlu havanın yerini hakiki poyraz rüzgarı aldı. Bugün İstanbul'dan bakınca Uludağın tepesini bile görebilirsiniz. Görüş mesafesi 100-150 km olabilir, şaşırmayın. Nedeni havanın içerisinde sadece hava olması. Bugün bol bol su için ve kanınızda biriken organik asitlerden kurtulun. Son birkaç güne göreceli olarak alerjiniz kesildi, başınız ağrımıyor ve de daha hayat neşe dolu olmalısınız. Bugün doğal poyrazmatik günü, içinize çekmeye bakın.
  • IP logged

• *
#67: 07 Nisan 2020, 11:51:26
Ahmet Cemal Saydam Hoca'yı Milliyet'te meteoroloji yazıdığı yıllardan takip ederdim. 10 yılı aşkın olmalı.
Bir kitap yazdı: "Havadan Tozdan".
Şiddetle tavsiye ederim; özellikle Ahmet sana ve Akın Kara reise... havanın taşıdığı tozlar ve balık avı arasındaki ilişkiyi anlatıyor.
Maalesef bulmak zor. Bendeki kitabı da birine vermişim ama kime verdiğimi hatırlamıyorum. Ve çok pişmanım. Bulursanız kaçırmayın.
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#68: 07 Nisan 2020, 12:18:04
Ahmet Cemal Saydam Hoca'yı Milliyet'te meteoroloji yazıdığı yıllardan takip ederdim. 10 yılı aşkın olmalı.
Bir kitap yazdı: "Havadan Tozdan".
Şiddetle tavsiye ederim; özellikle Ahmet sana ve Akın Kara reise... havanın taşıdığı tozlar ve balık avı arasındaki ilişkiyi anlatıyor.
Maalesef bulmak zor. Bendeki kitabı da birine vermişim ama kime verdiğimi hatırlamıyorum. Ve çok pişmanım. Bulursanız kaçırmayın.

Evet Abi , bende Deniz Akaltan sayesinde haberdar olmuştum kitaptan, ama satışta yok diye biliyorum. Tekrar bir araştırayım.  Bende bir süredir Hocanın takipçisiyim , her paylaşımında farklı bir bilgi ediniyorum, insan bir nevi derste zannediyor kendisini.
  • IP logged

• *
#69: 28 Nisan 2020, 02:49:19
Bu günlerde denizciler icin havanin pek bir önemi olmasada (covit 19 dan ötürü) saatli marif takvimi 1_15 mayıs veya 10_15 mayıs mevsimsiz soguklar der.Bir nevi pastırma yazının tersi izdüşümü gibi.15 mayistan sonra yaz. \>>
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#70: 28 Nisan 2020, 07:09:23
Abi Doğu Akdeniz, yaz aylarına geçtik artık. Bir hafta kadar oldu. Allah cem'i cümlemize sabır versin.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
    • instagram
#71: 04 Mayıs 2020, 02:07:59
Bu günlerde denizciler icin havanin pek bir önemi olmasada (covit 19 dan ötürü) saatli marif takvimi 1_15 mayıs veya 10_15 mayıs mevsimsiz soguklar der.Bir nevi pastırma yazının tersi izdüşümü gibi.15 mayistan sonra yaz. \>>
Bugün Mersin için aynını konuştuk...:
19 Mayıs bana çocukluğumdan beri hep yazın gelişini çağrıştırır. Adana Yumurtalık'ta otururken; benim 6-8 yaşında olduğum zamanlar sene 1987-89, her 19 Mayıs'ta annemin öğrencileri, liseli abiler ( ne yazik ki ablalar değil) plajdan kızkalesine kadar yüzme yarışı yaparlardı. O gün bilirdim ki tören bitince biz de denize gireceğiz.. Demek ki yaz gelmiş.

Bir de bizim buralarda Mayıs'ın ilk haftası sağlam bir yağmur fırtına geçişi olur. Mayıs'ın 5 ila 10'ununa tekabül eder ondan sonra gündüzleri sıcak basar, yaz gümbür gümbür gelir..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged
Akdenizli, Balıkçı

• *
#72: 04 Mayıs 2020, 03:32:29
Alıntı yapılan: Erman Yerman link=topic=2423.msg57586#msg57586 031359

Bir de bizim buralarda Mayıs'ın ilk haftası sağlam bir yağmur fırtına geçişi olur. Mayıs'ın 5 ila 10'ununa tekabül eder ondan sonra gündüzleri sıcak basar, yaz gümbür gümbür gelir..

Fırtına ne yönden eser kaptanım?
  • IP logged
Güvenlik daha çok batıl bir inançtır. Doğada bulunmaz... Helen KELLER

• *
    • instagram
#73: 04 Mayıs 2020, 07:26:05
Alıntı yapılan: Erman Yerman link=topic=2423.msg57586#msg57586 031359

Fırtına ne yönden eser kaptanım?
Yanlış bilmiyorsam lodos fırtınası Enes abiciğim...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged
Akdenizli, Balıkçı

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#74: 05 Mayıs 2020, 10:57:00
Hadi bakalım bu akşam çöpten evleri, kayıkları yapın deniz kenarlarına diyecem ama , sıkıntılı günler geçiriyoruz.  Neyse ben haber vereyim  yarın hıdırellez yani hızır aylarının 1. günü. Hava soğuk olsa da benim dünyama yaz geldi artık.
  • IP logged

Yukarı git