Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2019 Fuarları

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
2019 Fuarları
OP: 01 Mart 2019, 22:57:37
Malum Tuzla ile ilgili izlenimleri başka başlıkta paylaşmıştık. Gelelim CNR da yapılan fuara, gördüğüm bir kaç yeniliği paylaşayım istedim.

Öncelikle bu sene diğer senelerden farklı olarak fuarda Nanni Diesel vardı. Eski teknemde  bu motor vardı, bildiğim kadarıyla birde Öcal Abi de var. Neredeyse makinanın görüntüsü aynıydı.
Yine yerli bir motor vardı . Tümosan . görüntüsü başarılıydı. Diğer markalar tabiki vardı.
Karavan fuarı ile birleştirildiği için , ilgi çekecek bir çok ilginç malzeme vardı.
Her yıl katılan firmalar neredeyse vardı. çok fazla küçük fiber tekne vardı.Bir çoğu çok kaliteliydi. Hele dostumuz Enes Özüren'in babasının imal ettiği balıkçılık amaçlı bir hız botu vardı, harikaydı. Cabo'nun küçüğü gibiydi.
Yine dostlarımız poseidon marin de  koltuk halatı makarası vardı. Geliştirilmiş hali acayip kullanışlıydı.
Fazlaca su yapıcı, jeneratör ve güneş paneli firması vardı. Hatta bir tane yerli üretim güneş paneli firması vardı fiyatları da oldukça uygundu. Performansını bilemiyorum ama iddialıydılar. Yine Nejat Abi'nin Ultrası aynı yerindeydi ve Nejat Abi herzamanki misafirperliğindeydi.

Ben nurgaz yedek tüplerinden başka alacak çok ta bir şey bulamadım. İhtiyacı olanlar için Nurgaz standında yüzer halat kesme bıçakları vardı. Şimdi markasını hatırlayamadım ama bir kaç türü vardı.
Yine Lalizasta fiyatı ciddi indirime girmiş montlar falan vardı. 
Sonra malum herkesin kızılay dağıtmış gibi giydiği markaların montlarında falan ciddi indirimler vardı. Fakat benim fiyat performans skalamda hala alınabilir fiyatta değildiler. İndirime girdikten sonra yerli araba fiyatında olanları bile vardı. 
İlgi çekecek küçük yelkenli katamaranlar vardı.
Ben Dadd ın standında bulunduğum için çokca eşi dostu görme fırsatı buldum. Keyifli kısmı buydu açıkcası.

• IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
Ynt: 2019 Fuarları
#1: 02 Mart 2019, 00:33:33
Bu seneki fuar en az alış veriş yaptığım fuar oldu.Birkaç makara cem kilit,kakıç başlığı ve benzeri ıvır zıvır.Güzel bir pusula almak istiyordum.Hatta Ahmet ve Tolga Reisle fuarı gezerken birtanesini beğendim.Getirmelerini de istedim.Satıcı pazartesi getirebileceğini söyledi.Fuarın Dadd etkinliği olan Sayın Ekrem İnözü'nün dünya seyahati sunumuna katıldım.Eve döndüğümde BABA TUNCA nın pusulasının marka ismini internette ararken benim bozuk pusulanın aynısının paslanmaz kutusu içinde olanını buldum.Tesadüf hala müşteri bekliyormuş.Hemen satın aldım.Çokbüyük tesadüf oldu.Ertesi gün fuardaki pusulayı iptal ettim.
Bu pazar günü tekrar gidip biraz daha bakınacağım.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
    • Classicboats Turkiye
#2: 02 Mart 2019, 12:38:27
Ulusal üretim deniz motorları piyasa çıkıp pazardan pay kapmak için fırsat kolluyor.
 İşi bilenlerden işittiğim Tümosan'ın çok başarılı olmadığı yönünde.
 Oysa eski Süper Star ekibinin son günlerde piyasaya tek silindirli " EDD010116025HS " kodu ile piyasaya çıkarttığı bir motordan son derece ümitliler.
 Bir kaç sıkıntı var :
     a- tek sayı silindirli motorların vuruntulu çalışması
     b- uygun CE sertifikası alabilmek için Avrupa'da bulunan 2-3 sertifikasyon laboratuarından geçebilmesi. CE sağlayıncaya kadar yine ana pazarı profesyoneller olacaktır.
     c- Motor 18kw veya 25 HP / 2400 devir  -  Maimum devir 2900d/d  Fiyatının yurtdışı emsallerinin 1/3 kadar olduğu söylendi. Mail ile talep ettim henüz gelmedi.

http://www.erinmotor.com/tr-TR/urun-detay/4-marin-dizel-motor

• IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

S

Servet

#3: 02 Mart 2019, 22:29:26
Ulusal üretim deniz motorları piyasa çıkıp pazardan pay kapmak için fırsat kolluyor.
 Oysa eski Süper Star ekibinin son günlerde piyasaya tek silindirli " EDD010116025HS " kodu ile piyasaya çıkarttığı bir motordan son derece ümitliler.
 Bir kaç sıkıntı var :
     b- uygun CE sertifikası alabilmek için Avrupa'da bulunan 2-3 sertifikasyon laboratuarından geçebilmesi. CE sağlayıncaya kadar yine ana pazarı profesyoneller olacaktır.
     c- Motor 18kw veya 25 HP / 2400 devir  -  Maimum devir 2900d/d  Fiyatının yurtdışı emsallerinin 1/3 kadar olduğu söylendi. Mail ile talep ettim henüz gelmedi.

tek silindirli motor nedir?
Hepiniz benden denizcisiniz,bunu tartışmam bile..
Ama elin oglu 14 hp motora 3 silindir koymuş
25 hp motor yapıyorsun,yıl 2019 tek silindir..!

Pancarı ele alın,tamam saglam,dayanıklı,torklu motor ama arkadaş 40 yılda bir milim gelişme olmazmı?!

• IP logged

• *
#4: 03 Mart 2019, 09:07:58
Küçük tekne imalatçılarını merak ettim açıkçası. Geçen fuarda bir tane küçük yelkenli imalatçısı vardı ama çok gözüm tutmamıştı.
Yerli güneş enerji paneli üreticisinin ismini yazabilirmisin Ahmet Abi? Bir arkadaşım panel alacak yakınlarda. Belki faydası olur.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#5: 03 Mart 2019, 20:29:54
Küçük tekne imalatçılarını merak ettim açıkçası. Geçen fuarda bir tane küçük yelkenli imalatçısı vardı ama çok gözüm tutmamıştı.
Yerli güneş enerji paneli üreticisinin ismini yazabilirmisin Ahmet Abi? Bir arkadaşım panel alacak yakınlarda. Belki faydası olur.
Onur ; küçük tekneciler genelde 4-5 metre aralığında fiber sandal üreticileriydi, yelkenli yoktu. Gayet başarılı sandallar vardı ve çokca da satılan olmuş.
Yerli panel üreticisi , İzmir Firmasıydı ismi Asc Enerji diye hatırlıyorum.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
#6: 03 Mart 2019, 23:35:28
Fuarda hiç ahşap tekne yoktu.Fiber olsun küçük yelkenli olsun diye de bakındım.O da yoktu.Bu yıl CNR fuarı sönük geçti bence.Son gün satış yapıldığı için çok kalabalık ve hareketli olurdu.Bu yıl sakinlik hakimdi.
Karavan bölümü daha kalabalık ve canlıydı.Her çeşit örnek daha çok yerli yapım karavan ve van sergileniyordu.Tekne fuarının gölgesinde kalmasına rağmen bizimle aynı özgürlük hissine sahip insanlar karavan tutkunları sergilenene her ürünü geziyorlardı.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
#7: 04 Mart 2019, 14:08:45
 Bir kaç sıkıntı var :

tek silindirli motor nedir?
Hepiniz benden denizcisiniz,bunu tartışmam bile..
Ama elin oglu 14 hp motora 3 silindir koymuş
25 hp motor yapıyorsun,yıl 2019 tek silindir..!

Pancarı ele alın,tamam saglam,dayanıklı,torklu motor ama arkadaş 40 yılda bir milim gelişme olmazmı?!

Tek silindirli dememiş, tek sayı slindirli demiş yani 3-5-7 silindirli gibi benim anladığım...
  • IP logged

• *
#8: 05 Mart 2019, 23:48:40
Onur ; küçük tekneciler genelde 4-5 metre aralığında fiber sandal üreticileriydi, yelkenli yoktu. Gayet başarılı sandallar vardı ve çokca da satılan olmuş.
Yerli panel üreticisi , İzmir Firmasıydı ismi Asc Enerji diye hatırlıyorum.

Teşekkürler Ahmet Abi bilgi için. Şu sandalların bir zamanki Rota modeli gibi yelken basılabilenlerini yapsalar ne de güzel olur...
  • IP logged

Yukarı git