Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: ----ATHAR----

• *
Ynt: ----ATHAR----
#75: 04 Şubat 2019, 00:29:51
Çok özenle yapılmış araştırma ürünü harika bir yazı için çok teşekkür ederim.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

n

nuri_kongur

#76: 04 Şubat 2019, 05:17:15
Karya ve Likya adlarını okuyunca, Likya'yı hatırladım. 6-7 yıl önce İzmit Belediye Marinasında bağlı iken görmüştüm. Gören kişide uzun uzun tekneyi seyretme arzusu uyandıran bir dış görünüşü vardı. Hani insanın imkanı olsa alıp içinde yaşamak isteyeceği bir tekne idi. İçine bakma fırsatım olmadı. Daha sonra tekne satıldı ve gitti. Sonra satan kişi ile bir yemekte tanıştık. O teknenin ikiz tekne olduğunu ve ikizinin adının Karya olduğunu söyledi.Likya'nın internet üstünden fotoğrafını bulamadım ama Karya'nın fotoğrafını bulup ekledim. Hakikaten Likya da hatırladığım kadarıyla aynı silüete sahipti.
  • IP logged

• *
#77: 04 Şubat 2019, 07:43:35
Çok teşekkürler Çetin kaptan, arkası yarın tadında pek güzel oldu okumak.
Sevgiler
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#78: 04 Şubat 2019, 09:34:26
Çok teşekkürler, ciddi emek verilmiş çalışmayı bizlerle paylaştığınız için. Necip abinin dediği gibi arkası yarın tadında oldu. Bir sonraki bölümü merakla bekledim.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Keşke insanyürüyüşünü dünya ile bütünleştirebilsek
    • Kapina
#79: 04 Şubat 2019, 10:17:52
Emeklerinize sağlık Çetin Bey.
Bu tür biyografik çalışmalar çok yetersiz ne yazık ki. Bu bilgileri toparlayıp da bir kitap haline getirebilseniz ne iyi olurdu.
Anlatımınız çok sürükleyici. Konu ile doğrudan bağ kuran, ilgili, meraklı, her yöne dağılabilen tarzınız, bu yazı gibi çok iyi çalışmalar ortaya koyabiliyor.
Çok teşekkürler bunları bizimle paylaştığınız için.
  • IP logged

• *
#80: 04 Şubat 2019, 12:21:51

Müthiş emek verilmiş,sürükleyici roman tadında bir çalışma.
Sabrınıza , emeklerinize sağlık.
Sadece rahmetli Sadun hocanın kısmetinden ismini bildiğimiz Athar Beşpınar'ın hayatı da çok ilginç geldi bana.Sanırım tarihe bir notta siz düştünüz.
Tüm çalışmalarınız için içtenlikle teşekkür ediyorum.
Okumak çok keyifliydi.
  • IP logged
Her hata bir ders, ne hata biter ne de ders.(Mevlanadan denizcilere)

• *
#81: 04 Şubat 2019, 12:46:48
Sizin rahmetli Prof.Dr.Süleyman Dırvana hakkında yazdığınız biyografik araştırmanız vardı sanıyorum.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
#82: 04 Şubat 2019, 12:54:18
Okuyan, zaman ayıran herkese teşekkürler.

Dırvana'yla ilgili kısa bir yazım vardı Mustafa abi. Bilgisayarda bir yerlerde olacak, bulunca paylaşırım. (Bir de sizli bizli olmasın, Çetin de yeter :)
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

• *
  • Donatan Temsilcileri
#83: 05 Şubat 2019, 21:51:49
Daha yazı dizinizin başında mezarı olmadığı ipucunu vermişsiniz aslında. Sürpriz sonu olan bir roman tadında okuduk, keyif aldık. Çok şey öğrendim. Kendi adıma tekrar teşekkür ederim.
  • IP logged

• *
#84: 05 Şubat 2019, 23:51:16
Daha yazı dizinizin başında mezarı olmadığı ipucunu vermişsiniz aslında. Sürpriz sonu olan bir roman tadında okuduk, keyif aldık. Çok şey öğrendim. Kendi adıma tekrar teşekkür ederim.

Okuduğunuz için asıl ben teşekkür ederim.
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

• *
  • ANDROMEDA 1
#85: 08 Şubat 2019, 21:56:04
Hep tekneleri ve kaptanları seyrederiz.  Bize kamera arkasındaki gizli kahramanı tanıttığınız için çok teşekkürler.
  • IP logged

• *
#86: 09 Şubat 2019, 00:42:49
Hep tekneleri ve kaptanları seyrederiz.  Bize kamera arkasındaki gizli kahramanı tanıttığınız için çok teşekkürler.

Okuduğunuz için teşekkürler.
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

• *
#87: 09 Şubat 2019, 10:16:25
Final muhteşem... ))
Çeto, eline kalemine sağlık.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam bu krematoryum işini isteyen ama bir türlü kabul ettiremeyen örneklerle dolu yakın geçmiş.
Belli ki eskiden mümkünmüş, acaba n zaman yasaklandı?

Dolayısıyla "Küllerin Boğaz'ın serin sularına dökülmesi" vasiyeti sadece Athar bey'e ait değil.
En meşhuru Leyla Gencer. Yakınları ne yapsalar, etseler bile kabul ettirememişlerdi.
Memlekette illa bilinen yöntemlerle defnedilmesi gerekliliği deyince, Sadun Ağabey rahmetli'nin mezarı başında çırpınan kızı Deniz Bora'nın çaresizliği gelir gözümün önüne hep!
  • IP logged

• *
#88: 09 Şubat 2019, 20:23:31
 Buyuk bir keyif ve merakla okudum. Denizcilige basladigimda pupa yelkenden sonra ikinci okudugum kitap Sizin kitabinizdi. Ayni sari GPS ten bir tanede ben almistim o zamanlar.
  Burada bulunmanizdan mutluluk duyuyorum. Tekrar emeklerinize saglik.

ASUS_X00DD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged

• *
#89: 10 Şubat 2019, 13:59:37
Buyuk bir keyif ve merakla okudum. Denizcilige basladigimda pupa yelkenden sonra ikinci okudugum kitap Sizin kitabinizdi. Ayni sari GPS ten bir tanede ben almistim o zamanlar.
  Burada bulunmanizdan mutluluk duyuyorum. Tekrar emeklerinize saglik.

ASUS_X00DD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim.
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

Yukarı git