Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Denizden Kazandığımız İnsanlar

• *
Ynt: Denizden Kazandığımız İnsanlar
#15: 19 Ocak 2017, 11:26:47
Sadun ağabeyin seyahatine önce gazetede sabırsızlıkla bekleyerek sonrada kitabını soluksuz olarak okumuş edebi yönüne hayran olmuştum. Hele de benzetmeleri.
Aradan geçen yıllar bana okuduğum veya tanışıp sohbet ettiğim nice Deniz sever dostta aynı duyguları yaşattı ve sırf bu yüzden bile Deniz yüzlü bir insan olmaktan mutlu oldum.
Bu akşam aynı duyguları aynı yoğunlukta tekrar hissettim.
Balikcinin selamiyla
Merhaba Mücahit Reis
Ben Kaan.

Mücahit, Kaan Erdem 'e bile yazı yazdırdın ya..   :)xx :)xx

Ama sevgili Kaan Erdem , izninizle biraz sitem edeyim.. Çocukluk yıllarından itibaren yaşanmış anılar ,deneyimler ile oluşmuş ciddi bir tecrübe.. Keşke daha çok paylaşsanız.. Böylece daha çok kişi bu işlere heveslense..

Bizler de keyifle sizin müthiş anlatımınızla yeni yeni hikayeler dinlesek..

Hiç birini yazmıyorsunuz artık.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#16: 19 Ocak 2017, 11:57:34
Mücahit reis,

Daha önce dediğim gibi mümkünse hep yazın siz  :), yüreğinize sağlık .
  • IP logged

• *
#17: 19 Ocak 2017, 12:14:23
Sevgili Böke
Merak etme yazacağım. Hem notebook ta hemde internet te sıkıntı var.
Cepten yazmak çok zor oluyor.
Pek yakında 😎
  • IP logged
Saygı, Sevgi ve Selametle. Netsel Marina - Marmaris Dimple Y/Y

• *
#18: 19 Ocak 2017, 12:32:36
Sevgili Böke
Pek yakında 😎

Bekliyoruz. Sizi bilmeyen arkadaşlarımız var.  :)
  • IP logged

• *
    • KUTUP YILDIZI
#19: 19 Ocak 2017, 15:50:52

Denizde yakalandığımız her fırtına, her zorluk insanın aklını başına daha çok getirdiği gibi, öz güvenini de pekiştiriyor.  Yine de deniz, yalnızlığı değil hep beraber arkadaşlığı, aynı gemide ya da farklı gemilerde bir ekip olmayı gerektiriyor. Çocukken mahallede genç bir ağabeyin üç beş çocuğa futbol dersi verirken “Haydi ben tekim siz hepinizsiniz!” diye meydan okuması gibi, deniz tek, biz hepimiz. Deniz, bize her daim ders verirken, bizi birbirimize daha da yakınlaştıran ağabeyimiz, ablamız.

- Merhaba ben Mücahit.

Cımbızladığım düşünülmesin lütfen. Yazının tamamı çok çok güzel.
Ancak beni en çok etkileyen kısmı; Deniz tek, biz hepimiz kısmı.

Ne güzel bir insansın sen Mücahit.  Teşekkürler yazdıkların ve hissetiklerin için.

• IP logged
ВЛАДА / TEOS

• *
#20: 19 Ocak 2017, 15:55:40
Sevgili Böke
Pek yakında 😎

Merakla bekliyorum(z)
Özellikle ortak anıları; DSTI, ralliler, Kalamış Yelken, kavgalar, küskünlükler, sarılmalar, kahkahalar, kaybettiklerimiz...
Seninle tanışalı 16 yılı aştı. Bu süreye bile ne hikayeler sığdı.

Hadi oyalanma... Zaten kış geldi. Marmaris'te hayat yavaşlamışken hazır...
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
#21: 19 Ocak 2017, 23:52:54
Matay,

Sana ne demeli..? Bak sana lakap takarım " müdür " diye .. Ona yaz.. Buna yaz.. Sen de şu yarış anılarını yazsan..

Kaan abi , Çok sevindim.. Teşekkür ederim. Hevesle bekliyoruz ..
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#22: 20 Ocak 2017, 13:28:46
Serkan Reisim, teşekkürler.
Can Hocam, iltifatınızla çok mahcup oldum. O nedenle dünden beri foruma giremiyorum  :) O sizin güzelliğiniz.
Kaan Erdem üstadımızın yazacaklarını ben de merakla bekliyorum
  • IP logged

• *
Denizden Kazandığımız İnsanlar
#23: 20 Ocak 2017, 13:51:20
Matay,

Sana ne demeli..? Bak sana lakap takarım " müdür " diye .. Ona yaz.. Buna yaz.. Sen de şu yarış anılarını yazsan..

Kaan abi , Çok sevindim.. Teşekkür ederim. Hevesle bekliyoruz ..

Ersin,

Bende bu camiaya hitap edecek bir yarış anısı yok ki...
1 ya da 2 sezon katıldık. Direği Aali yüzünden kafamıza yedik, bıraktık. Derece merece yok.
Hatta Cahit Ağabey'in (Cahit Üren - TAYK) "Mehmet'ciğim, bari biraz motor bassaydın da, hakemleri bu soğukta, hem de aç bu saate kadar bekletmeseydik" sitemini bile yemiştim.

Gezi desen, ben maaşlı bir çalışanım, yıllık izinlerim belli. Kim nereyi gezmiş okuyup, program yapıyorum. Yani yaratıcı değil kopyalayıcıyım. Üstelik çoluk çocuk iki aile geziyoruz, o nedenle iki kere pervane düşmesi dışında zor an da şükür yaşamadık. Tedbirli davrandık.

Dernek, STK filan desen, zaten hem yazdım, hem anlattım. Siz zaten burada çok daha iyisini ortaya koydunuz.

Yapım onarım desen: dersimi aldım; marka bir tekneye geçtim. Orijinal halini değiştirecek bir tek vidaya bile para harcamamaya çalışıyorum. Para harcadığım şeyler, sonradan söküp, -eğer olursa- yeni tekneye transfer edebileceğim cihazlar, aksesuarlar.

Denizden Kazandığım İnsanlar desen: çok ama zaten büyük çoğunluğu burada. Biri hariç, yıllar önce kaybettiğimiz Şenol İskeçeli. Huzur içinde yatsın. Onları da Mücahit Reis kadar iyi anlatamam zaten. Üstelik anlatmaya kalksam mesela Aali'nin nesini anlatacaksın. Ne matah tarafı var ki... Seni anlatmaya kalksam, "iltifatın buysa yergin nasıl?" diye sitem edersin.

Bırak biraz izleyici olayım, keyif alayım.Ortamı geldiğinde sessiz kalmam merak etme.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#24: 20 Ocak 2017, 14:16:38
Mehmet Atay Reis,

Sizin direk kırılma maceranızı okumuştum. Kötü bir anıyı bile gülümseterek anlatabilmenizden, ve diğer pek çok yazınızdan kaleminizi bir çoğumuzdan iyi olduğunu zaten biliyoruz. Siz de burada paylaşacak çok şey var. Lütfen naz yapmayın :) :)

Bir zamanlar ahşap tekne alma girişimimizde Yener Yatçılık’ta kulağınız çok çınlamıştı. Siz hatırlamayabilirsiniz, Nurettin Bey bizi telefonla görüştürmüştü, ama yoğunluktan bir araya gelememiştik. Bir ara Can Çiftgül, sizin ilk Sarıyaz’ı satarken ben de talip olmuştum. Ama sonra değerini bizden daha iyi bilen ve hakkını bizden daha iyi veren Mustafa Erol arkadaşımıza kısmet oldu. Bizim almak istediğimiz tekne. ADF deki Poyraz’ın dördüzlerinden birisiydi. Poyraz’ın Nahlin’den Poyraz’a dönüş planlarını Tunç Kaptan’dan ödünç aldığımda Mehmet Atay imzası orada da karşıma çıkmıştı. İzlerinizi  takip ediyorum ona göre  :)  Sizinle de ilk fırsatta tanışırız umarım. 

Selamlar, Sevgiler.
  • IP logged

• *
#25: 20 Ocak 2017, 14:50:35
Utandırdınız beni.
Ben de tanışmak isterim, tabii ki.
Bu kadar popüler olduğumu hiç düşünmemiştim.
Yalnız Poyraz'ın dönüşümünde benim imzam olmaması lazım. Onu hatırlamadım.

• IP logged

• *
    • instagram
#26: 25 Ocak 2017, 17:18:23
Merhaba Mücahit Reis'im,
Bu muhteşem, içten selamlama için çok teşekkürler.
Sanki iskeleye yanaşmışım da sen koşturmuşsun halatları almak için; önce gözgöze geldiğimizde parlak, ışıl ışıl gözlerimizle selamlıyoruz birbirimizi. Ne güzel bir şeydir sıcak bir karşılama; sonra yakalamışız birbirimizi kollarımızdan, çekiyorum seni tekneye. Yok öyle, birşeyler içmeden bırakmam, sıcak, demli bir çay, bir yorgunluk kahvesi, bir iki duble bişeyler belki...
Merhaba ben Erman...
Anlatsana dostum, hangi rüzgar, hangi deniz attı seni buraya...
  • IP logged
Akdenizli, Balıkçı

• *
  • Donatan Temsilcileri
#27: 26 Ocak 2017, 12:57:47
Size de Merhaba Erman Reis.
Sizin Tirhandilin süzülerek limana girişini seyredip, palamarlarını almak ne mutlu olurdu.
  • IP logged

• *
    • instagram
#28: 26 Ocak 2017, 13:21:05
Size de Merhaba Erman Reis.
Sizin Tirhandilin süzülerek limana girişini seyredip, palamarlarını almak ne mutlu olurdu.

Çok sağolun, çok incesiniz, :D :D
  • IP logged
Akdenizli, Balıkçı

• *
#29: 08 Şubat 2017, 23:30:57
Mehmet Atay Reis,

Sizin direk kırılma maceranızı okumuştum. Kötü bir anıyı bile gülümseterek anlatabilmenizden, ve diğer pek çok yazınızdan kaleminizi bir çoğumuzdan iyi olduğunu zaten biliyoruz. Siz de burada paylaşacak çok şey var. Lütfen naz yapmayın :) :)

Bir zamanlar ahşap tekne alma girişimimizde Yener Yatçılık’ta kulağınız çok çınlamıştı. Siz hatırlamayabilirsiniz, Nurettin Bey bizi telefonla görüştürmüştü, ama yoğunluktan bir araya gelememiştik. Bir ara Can Çiftgül, sizin ilk Sarıyaz’ı satarken ben de talip olmuştum. Ama sonra değerini bizden daha iyi bilen ve hakkını bizden daha iyi veren Mustafa Erol arkadaşımıza kısmet oldu. Bizim almak istediğimiz tekne. ADF deki Poyraz’ın dördüzlerinden birisiydi. Poyraz’ın Nahlin’den Poyraz’a dönüş planlarını Tunç Kaptan’dan ödünç aldığımda Mehmet Atay imzası orada da karşıma çıkmıştı. İzlerinizi  takip ediyorum ona göre  :)  Sizinle de ilk fırsatta tanışırız umarım. 

Selamlar, Sevgiler.
Sevgili Mucahit teknenin hakkini verdigimi sanmiyorum ama cocukluktan beri bu havayi solumak yetiyor. Benimde eski Sariyaz ve Can beyin Zerdalisi olan tekneyi almam cok garip olmustu. Esimi cocuklari aldim atladik arabaya dogru Teosa . Gecenin bir vakti saat 03 00 sulari otele giris. Sabah yarim yamalak yapilan kahvalti ve heyecanla Tekne dukkani Levent beye gidis. Ancak dukkan kapali. Hafif bir uzuntu. Telefon trafigi. Marina ofisten anahtari aldik. Tekneye girdik. Esim soyle bir bakti. En onemli kriter olan firinli ocagi gordu ve tamam alabilirsin dedi. Sonra arabaya atladigi gibi cocuklarla plaja gitti. Ben teknede kamarada kendi kendime oturdum. Sozde tekneyi inceliycem. Akuler bos. Motor calistiramiyorum. Sintinede su var. Tatlimi tuzlumu kime ne pompalar basar nasil olsa. Benim icime sindi ya. Sahibide bir geko olan sevgili Can ciftgul. Araya tanidiklar girdi pazarliklar yapildi benim adima. Ben tekneyi denizde marsina bile basmadan aldim. Sonra teosda bakimini yaptirdim Ancak hicbir asamasinda yaninda bulunamadim. Sadece parayi gonderdim. Levent bey sagolsun ilgilendi. Sonrasinda teosa tekneyi teslim almaya gittim ve ertesi gun istanbula yolculuk. Sag salimen geldik. Kurban bayrami tatili idi guzel bir yolculuk oldu. Ufak tefek acemilikler ve aksakliklar olmadi degil ama Yesilkoye baglandigimda Atlantik gecmis kadar olmustum. Sonra sevgili Mehmet Atayla tanistim. Sagolsun isyerime geldi tekne hakkinda bildiklerini paylasti. Orjinal projesi uretim asamasindaki resimler gibi bilgilerin oldugu bir dosya verdi. Sakliyorum. Velhasil sadece guzel inanlardan tekne aldigim icin sansli oldugumu dusunuyorum. Aksi takdirde benimki gibi bir satinalma cok farkli sekilde de sonuclanabilirdi. Velhasil sozun ozu teknik bir insan da olmama ragmen bazen hicbirsey dusunmeden de tekne alabiliyoruz. 
Sevgi ve selamlarimla

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged

Yukarı git