Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Tekne yaptırmak gerçekten de o kadar zor mu ?

T
  • *
Sen tam cehennemliksin. Koyduğu tekneye bak !!! Edith Gray

"Ve aynı zamanda buna tekne diyoruz, diğerlerine de tekne dediğimiz de bir gün Allah çarpacak diye korkuyorum  ;D"

Yukarıdaki biliyor da bizim gibi rindlere para mara vermiyor.

;D ;D ;D

Nasılsa rind'siniz siz istemezsiniz diyor galiba.
Önce tekneyi mi yapsaydık ne ?  :P
  • IP logged

T
  • *
derdimiz bölünmüş arma... veya buna uygun bir tekne !!!
Yokse alemde neler var neler...

Taam taaam, sokmuyorum kimseyi günaha  ;D
  • IP logged

• *
Edith Gray bu haliyle tek kişi kullanılamaz herhalde... :)
Ve lütfen mesai saatlerinde böyle resimler yüklemeyin  >:( ;D ;D
  • IP logged

T
  • *

Peki resim yüklemem...Ya video olur mu ?  ;D

Madem tek başına kullanmak isitiyorsunuz, sizi mi kıracağız...

Hem küçük, BCPC 32 ft Lyle Hess tasarımı, hem de modern bir yorum.

https://www.youtube.com/watch?v=EbX0ifpRvzU
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri

Peki resim yüklemem...Ya video olur mu ?  ;D

Madem tek başına kullanmak isitiyorsunuz, sizi mi kıracağız...

Hem küçük, BCPC 32 ft Lyle Hess tasarımı, hem de modern bir yorum.

https://www.youtube.com/watch?v=EbX0ifpRvzU

Kaan reisim ,

sizin iletiniz olduğunu gördüğüm an hem bakmaya çekiniyorum , hem de bakmaktan kendimi alamıyorum tam mesai saatinde  ;D ;D. Şaka bir yana muhteşem resimler , bu arada attığınız videodaki tersane Ersin reisin Adana da ki tersanenin bire biri  .Biraz önce kendisiyle konuştuk bu videodan sonra kesin yaptırır artık  :)

• IP logged

• *
Hata bende, gene geldim :) Ama gidiyorum...
Edith Gray'i elektrikli vinç ve sarma yelkenli olarak tercih ederim, bu modern yorumu pek beğenemedim, kedi de aynı fikirdedir herhalde :)
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Hata bende, gene geldim :) Ama gidiyorum...
Edith Gray'i elektrikli vinç ve sarma yelkenli olarak tercih ederim, bu modern yorumu pek beğenemedim, kedi de aynı fikirdedir herhalde :)

;D ;D
  • IP logged

T
  • *
Şöyle düşünüyorum.
Ersin, bu tekne yaptırma işiyle beraber iki önemli iş yapıyor.

Birincisi, ahşap tekne yapımı hakkında hem herkesi sürece katarak bilgilendirmiş hem de araştırmalarını, bilgi sahibi kişilerin tecrübelerini ortaya dökerek ve <inşallah nasip olurda gönlünde ki gibi bir tekneye başlarsa> yapım aşamalarını bire bir herkese umut ve ilham verecek şekilde paylaşıyor olması.

İkincisi, hepimizin bu iş, her şeyiyle tam olarak denize indiğinde, 70-80,000€'dan aşağı çıkmaz dediğimiz bir ortamda, çok daha az bir bütçeyle yapabileceğine inanıyor.
Ki bu da hem tekne yaptırmayı düşünen kişiler için gerek bütçe gerek yapım aşamaları konusunda, özellikle ahşap klasik tekneler konusunda ciddi bir çaba sarfetmiş oluyor ki, çok önemli bir iş olduğunu düşünüyorum doğrusu..

Hem, belli mi olur, belki Heyamola ahşap tekne yapım atölyesi olur ve tecrübe edinmek isteyenler emeklerini ortaya koyarken, yapılan tekneler ile edilen cüzzi kârlar ile bir şeyler yapılır.

Eh, o bunları yaparken biz de takılıyoruz, biraz kızdırıyoruz, biraz fikrimizi söylüyoruz, biraz sohbeti köpürterek eğleniyoruz işte.
Daha ne olsun.
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
Şöyle düşünüyorum.

Hem, belli mi olur, belki Heyamola ahşap tekne yapım atölyesi olur ve tecrübe edinmek isteyenler emeklerini ortaya koyarken, yapılan tekneler ile edilen cüzzi kârlar ile bir şeyler yapılır.

Ne kadar güzel ve yerinde bir dilek !!!!
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
  • Donatan Temsilcileri
Şöyle düşünüyorum.
Ersin, bu tekne yaptırma işiyle beraber iki önemli iş yapıyor.

Birincisi, ahşap tekne yapımı hakkında hem herkesi sürece katarak bilgilendirmiş hem de araştırmalarını, bilgi sahibi kişilerin tecrübelerini ortaya dökerek ve <inşallah nasip olurda gönlünde ki gibi bir tekneye başlarsa> yapım aşamalarını bire bir herkese umut ve ilham verecek şekilde paylaşıyor olması.

İkincisi, hepimizin bu iş, her şeyiyle tam olarak denize indiğinde, 70-80,000€'dan aşağı çıkmaz dediğimiz bir ortamda, çok daha az bir bütçeyle yapabileceğine inanıyor.
Ki bu da hem tekne yaptırmayı düşünen kişiler için gerek bütçe gerek yapım aşamaları konusunda, özellikle ahşap klasik tekneler konusunda ciddi bir çaba sarfetmiş oluyor ki, çok önemli bir iş olduğunu düşünüyorum doğrusu..

Eh, o bunları yaparken biz de takılıyoruz, biraz kızdırıyoruz, biraz fikrimizi söylüyoruz, biraz sohbeti köpürterek eğleniyoruz işte.
Daha ne olsun.

Muhteşem olur
  • IP logged

• *
Sevgili Kaan , valla konu başlığını açtığımda hiç tekne yapacak bir havam yoktu.. Resmen kendi kendimi gaza getirdim.. :)

İki saat önce Aali ile herhalde bir saat telefonda konuştuk..

Sonrasında Cem Gür ile .. Yarın Cem Gür ile Tahiti Kech planları ile ilgili görüşeceğiz.. Gelirken Istanbul 'a benim için planları getirmiş sağolsun..

Biraz önce Means of Grace'nin de çalışma planlarını sipariş ettim..

Yetişirse Cem Gür 'e  de göstereceğim.. Gerçi muhtemel onda vardır..

Şu study planları çalışmaya başlasam iyi olacak artık.. :)
  • IP logged

T
  • *
 Means of Grace 28ft değil miydi ?
  • IP logged

• *
Evet ama BCC ... kaç feet  olduğu farketmez.. :)  Bi bakalım bakalım..
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye

Biraz önce Means of Grace'nin de çalışma planlarını sipariş ettim..

Yetişirse Cem Gür 'e  de göstereceğim.. Gerçi muhtemel onda vardır..

Olmaa mı ? Ama Sığacık'ta  :P

Gelecek planlara gülümseyeceksin ama teknenin hem inşası hem de diğer konularda yeterli bilgi veriyor.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 01 Mart 2018, 17:34:10 Gönderen: Cem Gür »
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Hayatımda ilk defa " study plan " sipariş ettim.. Kendi kendimden korkmaya başladım.. Yoksa tekne mi yaptıracağım ne.. ? :)

Devlin çok iyi bir pazarlamacı anlaşılan.. bilginiz olsun study planlar sadece 1 USD.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 01 Mart 2018, 19:42:46 Gönderen: Ersin Böke »

Yukarı git