Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Tekne yaptırmak gerçekten de o kadar zor mu ?

• *
şu güzelliğe bir bakarmısınız..

• IP logged

• *
Pupa çıkıntısı hariç Tayo Mar gövdesi.Boyutları yazar mısın?
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
Üzerinde çalıştığım konu olduğundan cevabı ben vereyim. :) Ustam Cem Gür'ün Classic Boats Tr. bloğundan alınmış değerler:

BLUE MOON Teknik değerleri

Imperial            Metrik

LOA        22’ 11’’        6.98 Mt
BEAM           8’ 7’’        2,62 Mt
LWL          19’ 5’’        5.92Mt
BWL            8’ 3’’        2.52Mt
BALLAST        2205 LBS    1000 KG
DPLM          7955 LBS    3610Kg
SAIL         430 SQFT2    40 m2- Pik hariç

SAIL AREA TO DPLM RATIO        17        16–18 AVERGAGE
DPLMT TO LENGHT        485        308> VERY HEAVY
LENGHT TO BEAM        2.67
TEORICAL HULL SPEED        5,91 KNOTS
CAPSIZE RATIO        1.72        <2,0 FOR OFFSHORE
BALLAST TO DISPLMT        30%
COMFORT RATIO        52        COLIN ARCHER 60

• IP logged
Köstekçi ---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

• *
Abi bu Tayo Mar değil.. Charlotta adında 1800 lü yılların sonunda yapılmış bir Bristo Channel Cutter kesitii.. 50 feet..
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
şu güzelliğe bir bakarmısınız..

1899 yapımı .. Asıl vaftiz adı Solway 55 ayak boyu var. CARLOTTA Şimdiki sahibi Gary Grieco
Bağlı olduğu yer Texada Island, en Colombie-Britannique, au Canada.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
TayoMar demedim zaten. Gövde formu Tayo Mar dedim.Bunlara pilot cutter diyorlar galiba.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
    • Classicboats Turkiye
İdeal tekne .... Workingsail ..... EVE  38 ayak.

• IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Efendim.. Geçen hafta yoğunlukla fuardaydım..  Forumun takipçilerinden ancak yazmayan ki biz yazsınlar diye uğraşıp duruyoruz Kemal Reis ile tanıştık.. Kendisinin Düzce de bir ahşap işleri fabrikası varmış.. Bu başlığı da takip etmekteymiş.. Ahşap konusundaki bilgisini ve fabrikasındaki her türlü ekipman ile destek olabileceğini anlattı. Bunlar kurutma fırınları da dahil..

Konu ilerledikçe daha bir yere basar hale geldi.. Yapıcaz biz bu işi galiba.. :)
  • IP logged
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 12:01:34 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
  • Donatan Temsilcileri
Efendim.. Geçen hafta yoğunlukla fuardaydım..  Forumun takipçilerinden ancak yazmayan ki biz yazsınlar diye uğraşıp duruyoruz Kemal Reis ile tanıştık.. Kendisinin Düzce de bir ahşap işleri fabrikası varmış.. Bu başlığı da takip etmekteymiş.. Ahşap konusundaki bilgisini ve fabrikasındaki her türlü ekipman ile destek olabileceğini anlattı. Bunlar kurutma fırınları da dahil..

Konu ilerledikçe daha bir yere basar hale geldi.. Yapıcaz biz bu işi galiba.. :)

Ersin reis,

Adana da yapacağını anlamıştım , hiç şüphem olmadı  :D
  • IP logged
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2018, 12:01:23 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
a

Kemal Abi Mimarsinan Marinadan komşumdur.  Kendi yaptığı tamamen ahşap bir teknesi iki tekne yanımda dururdu, imrenerek izlerdim. Dudly Dix projesi idi galiba. Velhasıl Kemal Abi de foruma dahil oldu, çok yazmaz normalde ama  bize acayip faydası olacaktır ahşapla ilgili paylaşacakları ile.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Rüzgara bırak kendini...yeter...
Herkese Selam, sevgili Ahmet kabaalioğlu ile dün konuşmamıza istinaden tavsiyesiyle, ben de kendi kayığını yapmaya karar vermiş biri olarak dünden beri bu başlığı inceliyorum anladım ki biz konunun "a" sında bile değiliz harika bilgiler, harika görüşler, herbiri birbirinden değerli fikirler, Ersin Böke bey ile fuar da tanıştım, Tayo Mar ı zaten biliyorum, boy ve istekler aynı olmasa bile temelde aynı istek var kendi kayığını yapmak, sorularımla rahatsız edeceğim üstadları ama önce biraz daha araştırma yapmalıyım,takip etmeye devam...
  • IP logged

• *
Serkan reis hoşgeldiniz.. Siz de lütfen araştırmalarınızı görüşlerinizi yazınız.. Yahu adamlar almış yürümüş diye çekinmeyiniz.. Zaten bir arpa boyu yol gidemedik ayrıca.. :) Sizlerin görüşleri de şimdi sizin söylediğiniz gibi başkalarına kaynak olacak..

Okuyorsanız borçlusunuz.. lütfen  yazınız..
  • IP logged

• *
Efendim biraz önce ilanlara bakıyordum.. Bir tane Taiwan CT 35 ilana çıkmış.. Felaket tekne.. 76 Model..  Kabuğu hiç dert etmiyorum.. Ancak satış fiyatı tamı tamına 215 bin TL.. Alıcı gözle baktım en az o kadar daha masrafı var.. Üstelik o kadar masraf edeceksin ancak tekne yine 76 model..

İlk ellerin fiyatı uçtu malum.. İkincilerde de fiyatlar en kötü 25 bin Euro bandında.. 

Devam etsinler böyle.. Zorluğu bırakın bu gidişle tekne yaptırmak ucuz olacak galiba..
  • IP logged

Hiçbir zaman olmayacak.  :D
  • IP logged

Sadece Atilla ,Ersin reisim :)
  • IP logged

Yukarı git