Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Tekne yaptırmak gerçekten de o kadar zor mu ?

T
  • *
Ersiiiinnn bak ne buldum  ;D

35 ft keç yapıyollaa.

Hafta sonu tekne yapım filmisi..
Salt & Tar 1-27 arası videolar.

İlki burada,

• IP logged

• *
ben esas bir tekne buldum ki.. felakett.. Bekleyin anacım yakında..
  • IP logged

• *
Çok merak ettim.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
    • Classicboats Turkiye
Bahse konu sefine ile ilgili olarak bulabildiğim her kaynağı Ersin'e mesaj olark gönderdim. Kendisi bir şekilde derleyip toparlar burada paylaşır.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Maya takvimi hitama erdi ; Ersin bırakınız yapmayı, daha tekneyi bile seçemedi...  :-[
  • IP logged

• *
Sevgili Aali haklısın gerçekten.. Benim durumum döner istiyorum ama dönmesin istiyorum durumu..

Ne zamandır Tayo Mar ile ilgili birşey yazmıyorum özenle.. Sonra laf söz oluyor. Malum geçen ay hep sert Lodos esti. Malum kimi dostlar kış gelince yelkenleri söküyor:)  Biz de bekliyoruz şöyle keyifli bir poyraz essin de yelken yapalım diye..

Dün soğuk ve 5 knot civarı bir hava vardı. Ancak soğuk olduğundan ve sağnaklar ile birlikte keyifli yelken yaptım. Yanımdan Deniz taksi benzeri birşey geçiyordu. Fotoğraflarını çektiler Tayo MAr 'ın.. Normal.. Basıp gittiler.. Sonra bir baktım geri geliyorlar . Bülent olsa panikler bunlar niye üstümüze geliyor diye.. :)

Gelip, iyice yanaşıp, uzun uzun resmini çektiler Tayo MAr 'ın.. Meğer sadece resmini çekmemişler videoya almışlar. Selamlaştık gittiler..

Sonra Serkan Instagram da Tayo Mar 'ın resmini görmüş ve Kıbrıs wup gurubunda paylaşmış. Bana da Ahmet söyledi. Ben de resmi Rojda ya gösterdim.. Altta bir isim gördü bunlar benişm ortanca kızım Melis ile. Meğer fotoğraf ve videoyu çeken ünlü bir dizi oyuncusuymuş.. Tayo MAr 'ı kartpostal yapıp arkadaşlarına göndermiş.

Ortanca kızım ki tekneye gelmez çok heycanlandı.. Tam yeni gençlik hesabı.. Rojda ile birlikte Kadını utanmadan Tayo MAr a davet ettiler bir de.. :)  Allahın sopası yok işte.. kamarada kafamı oraya buraya vuruyorum diyen eşim ve benimle bir kez dahi yelkene gelmeyen ortanca kızım tekneye misafir çağırıyorlar.. Dedim Çağırın.. Ama gelirlerse siz gelemezsiniz ona göre.. :)

Şimdi efendim sorun Tayo Mar.. hani Kamber yazıyor ya her amaca yönelik tekne yapılmadı diye..

5 knot havada üstelik karanfil(pik yelken ) açık değilken dahi yelken keyfi yaşattı dün bana.. Son yaptığım pratik uygulamalar ile artık yelken basmak ta indirmek de çok kolaylaştı. Karanfil de olsaydı 5 knot havada 4 knot gidecekti tekne..

dün Ahmet şikayet ediyordu, parvanem kirli diye.. Dalgıç bulacak ya da dalacak. Pervanesini görmüyor çünkü.. Ben görüyorum Tayo Mar da ve aluminyum sopam ile temizliyorum gerektiğinde..

Palam  gözümün önünde.. Yekemi son Kıbrıs gezisinden sonra okşaya okşaya yerine takıyorum :)

Dün hava hafifti.. Sert olsa ne yazar. ?  Üç parça yelken açıp, yine kahveni yudumluya yudumluya gidiyorsun işte..

Hafif hava da da sert havada da yürüyen bir yelkenlim var.. 43 m2 yelken alanı.. Bu buldum dediğim yelkenlinin yelken alanı 38 m2 . 34 feet teknede üstelik. Benden daha az yelken alanına sahip..

5 parça yelken açıyorsun ve 7 m teknede rahat rahat geziniyorsun.. Eh öğrendik de azıcık.. Tirimleri yapıp, otopilota taktın mı hiç yük bindirmeden gidiyorsun işte..

Yeni hobim yelken trimi.. Tirim düzgün oldu mu yekeyi bırakıyorum bile .. Tayo Mar özgürce gidiyor kendi..

Yani demem o ki bu yelken lüksünü yaşatacak bir tekne lazım bana..

en çok karaya aldığımda seviyorum Tayo Mar 'ı .. Küçük olduğndan işi çabuk bitiyor.. Tüm teknenin ahşabını yağlamak yarım saat.. Marina parası ucuz.. Abarması kolay.. İstanbul da da geziyorum.. Gökovaya da gidiyorum..

Tek başıma ya da iki kişi vardiyalı üç kişi 300 mil yol yaptık bu yaz..

Ne olur yanlış anlaşılmasın.. Herkes teknesini çok sever elbette.. Benim ise hayranlık uyandıran , her seyirde en az iki defa fotoğrafı çekilen, bana dibine kadar yelken keyfi yaşatan heyecan veren bir yelkenlim var..

Her bir yelkenliyi  Tay MAr ile karşılaştırıyorum. Kamarası  dışında Tayo Mar hep daha üstün geliyor.. Sorun bu..

• IP logged

• *
  • Bilen bilir
Vatandaş İstanbul'a gelmiş ticaretini yapmış memleketine dönecek,mevsim siyah incir zamanı ve satıcı bağırıyor''bal küpü bunlaar''.Adamın canı çekmiş almış,yemiş ve çok hoşuna gitmiş tabii ki.
Zaman geçmiş bizim vatandaş yine İstanbul'da işini bitirdiğinde, garajda beklerken satıcının arabasında topan patlıcan görmüş ve hemen almış.İlk ısırıkta yüzü buruşmuş ve mırıldanmış;
Ufak iken dadlı idin,hoştun. Büyüdün acımışın,dadın kaçmış. ;)
Tayomar gerçekten donanımı ve yapı malzemesi itibariyle fotoğraflık,biblo gibi bir tekne. :)xx
  • IP logged
DeDe

• *
  • Viya böyle!

Gelip, iyice yanaşıp, uzun uzun resmini çektiler Tayo MAr 'ın.. Meğer sadece resmini çekmemişler videoya almışlar. Selamlaştık gittiler..

Sonra Serkan Instagram da Tayo Mar 'ın resmini görmüş ve Kıbrıs wup gurubunda paylaşmış. Bana da Ahmet söyledi. Ben de resmi Rojda ya gösterdim.. Altta bir isim gördü bunlar benişm ortanca kızım Melis ile. Meğer fotoğraf ve videoyu çeken ünlü bir dizi oyuncusuymuş.. Tayo MAr 'ı kartpostal yapıp arkadaşlarına göndermiş.

Ersin Reis'im, teknenin fotoğrafını çeken Tanem Hanım, yelken federasyonunda görev yaparken tanıştığım sevgili dostumuz Edhem Dirvana'nın eşidir. Edhem de rahmetli duayenimiz Süleyman Dirvana'nın oğlu. Yani Seddülbahir'in sahipleri. Ailecek tekneden ve yelkenden anlıyorlar, tesadüf değil Tayo-Mar'ın fotoğraflarını çekmeleri.

;)

Bu arada Edhem ve Tanem'in iki köpeği de bir vahşi tarafından zehirlendi. Basında görmüşssünüzdür. Kamuoyu oluşturma çalışmaları halen devam ediyor.

• IP logged
Yolu denizden geçen herkesle, elbet bir gün, bir yerde buluşuruz!

• *
Tesadüfe bak.. Bence de tekneden anlıyorlarmış:)
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Tayomarı çok seviyoruz.  :)

Bundan 30 sene  sonra bir yerde tenis maçı izleyen 30 yaşında bir adam ve yetmişlerinde ama fit bir amca var. Güzel yorumlar yapıyor amca. Genç olan diğerine "amca siz tenisten anlıyorsunuz" diyor. Maçtan sonra yaşlı adam tam gidecekken genç olan ona ismini soruyor. Yaşlı adam mütevazı bir tonla  "Roger Federer" diyor..

• IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Bu arada manşetleri şimdiden görüyorum. Ersin Böke Bozburun Yat Kulübünde Kocabahçe ile seyir yapti. C:-)

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Bu arada dün sadece Tanem Hanıma yakalanmamışsın.Bostancı önlerinde başkasının objektifine yakalanmışsın ve Facebook'ta amatör denizci hareketi grubu da paylaşmışlar. Ben de "ana bu tayo - mar " demişim boş bulunup. Ve şu sıralar orada tayo- mar ın ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

T
  • *
Bu arada dün sadece Tanem Hanıma yakalanmamışsın.Bostancı önlerinde başkasının objektifine yakalanmışsın ve Facebook'ta amatör denizci hareketi grubu da paylaşmışlar. Ben de "ana bu tayo - mar " demişim boş bulunup. Ve şu sıralar orada tayo- mar ın ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

İkisi de menşuuur oldular.  ;D ;D ;D
  • IP logged

• *

• *
    • instagram
Geçen yıl henüz forumlarda bu kadar haşır neşir değilken marinada bir muhabbet esnasında Tayo Mar'dan bahsedince Cem Gür'ün yaptığı Tayo Mar mı diye soru alınca hem bu güzeli Cem reisin yaptığını öğrenmiş hem de ne kadar ünlü olduğunu anlamıştım...Bence denizle ilgilenen her kişinin tanıması gereken bir tekne.. Ersin reis de hakikaten hakkını veriyor kanaatimce.. Tayo Mar ile buluşmak için sabırsızlanıyorum..

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • IP logged
Akdenizli, Balıkçı

Yukarı git