Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2018 Hava Durumu ve Tahminlerimiz

• *
    • Classicboats Turkiye
Ynt: 2018 Hava Durumu ve Tahminlerimiz
#420: 06 Aralık 2018, 14:28:36
Nasıl olüyor da olüyor anlamıyorum. Kandilli kayıt altına alınan 106 yılın en sıcak yazını geride bıraktığımızı kışında ilimen geçeceğini söylüyör.

Hafızamın derin kuytu bir köşesinde sıkışıp kalmış: bu yıl ilk soğuk dalgası Sibirya üzerinden mi geldi yoksa Kuzey Batı Evropa üzerinden mi?
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
#421: 06 Aralık 2018, 21:11:11
Bu sailflow sitesi tahminlerini bizim bölgemiz için nasıl buluyorsunuz ? Yanılmalar ne düzeyde. ben bu aralar predictwind i takip ediyorum.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#422: 06 Aralık 2018, 21:50:08
Bu sailflow sitesi tahminlerini bizim bölgemiz için nasıl buluyorsunuz ? Yanılmalar ne düzeyde. ben bu aralar predictwind i takip ediyorum.

Ben aynı sitenin tahminlerini takip ediyorum. Daha doğrusu  wind alert olanı kullanıyorum. Başka hiç bir yere bakmıyorum. Genelde başarılılar, rüzgarı normalden biraz daha yüksek veriyorlar. Ben predictwind i hiç takip etmedim ama takip edenler iyi olduğunu söylüyorlar.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#423: 07 Aralık 2018, 09:13:02
Akdenizde bu hafta extrem yagis ve ruzgar hadisesi olabilir.antalya adana mersin.
Akın Kıbrıs'ı eklemeyi unutmuşsun. :)
Yağış Kıbrıs'ıda sağlam vurdu.
  • IP logged

• *
#424: 07 Aralık 2018, 20:48:46
Akdenizde bu hafta extrem yagis ve ruzgar hadisesi olabilir.antalya adana mersin.
Akın Kıbrıs'ı eklemeyi unutmuşsun. :)
Yağış Kıbrıs'ıda sağlam vurdu.
Ahmet Akdeniz hatti extrem yagislar almaya devam edecek bu döngü Aralik sonuna kadar devam edecek gibi.Sürekli Akdenizli sistemler aliyoruz. Yine ayni hat dikkatli ve tedbirli olmali.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2018, 21:26:30 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
#425: 07 Aralık 2018, 23:09:09
23 Araliga kadar toplam yagis haritasi insallah zamana yayilarak alir bu yagislari.yoksa cok sıkıntı olur.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#426: 08 Aralık 2018, 01:45:39
Anaaa.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#427: 12 Aralık 2018, 11:46:50
Ahmet;  Marmara ve İğneada taraflarinda deyim yerindeyse bu poyraz kelle kopartir. Balkanlar, Bulgaristan ve Edirne taraflari bu geceden itibaren güzel kar yagişlari alir. Akabinde 12-14 Aralik sistemini  takip edelim.

Akın Reis , 28 Kasım'da yazmışsın , bu kadar erken yazma bunları. :)
Bu gün 12 aralık 2018 ve İstanbul'a kar yağdı. Kışın ilk karı yağdı sizin anlayacağınız. Bu tarihlerde normalde Çorlu'ya falan yağardı fakat Beylikdüzü'ne kadar her sene gelmezdi. Bu sene sürpriz yaptı.(!)  ;)

Not: Ayrıca İstanbul derken sadece Eminönü ve Kadıköy'ü algılamayalım lütfen.  Oralara kar yağmasını bizler engellediğimiz için baz almayalım.

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#428: 12 Aralık 2018, 12:16:30
Evet İkitelli'dede kar yağışı başlamış, Resim Kemal Tesbihçi Reisden
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#429: 12 Aralık 2018, 14:06:07
Takriben bir saat önce de Üsküdar yükseklerine "diyare" bir kar yağışı oldu ve heman kesildi.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#430: 12 Aralık 2018, 14:11:22
Takriben bir saat önce de Üsküdar yükseklerine "diyare" bir kar yağışı oldu ve heman kesildi.

Topkapı dada yağdı birazcık ama kesildi.
  • IP logged

• *
#431: 12 Aralık 2018, 18:01:54
Evet İkitelli'dede kar yağışı başlamış, Resim Kemal Tesbihçi Reisden
Ahmet resimde gordugum kar taneleri dikkatimi cekti iri taneli yine aklima eskiler geldi.Bu iri taneli kar cemrelerde yagardi ve kis bitiyor derlerdi büyükler.Gündönümü veya aralik ayinda yaginca kis cok olacak derlerdi.Ahmet birde sigircik suruleri erken gelip semalarda göründügü zaman yil basinda kar yagacak derlerdi.  :D buda cok uzun vade olacak ama yilbasini takip edelim.29 Aralik 3 ocak gibi. ;)
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#432: 12 Aralık 2018, 22:12:59

Ahmet birde sigircik suruleri erken gelip semalarda göründügü zaman yil basinda kar yagacak derlerdi.  :D buda cok uzun vade olacak ama yilbasini takip edelim.29 Aralik 3 ocak gibi. ;)

Dün gece bir rüya gördüm. Bu yıl "Ayaz Ata" ile "Kar Kız" Aralık sonu Ocak başında geleceğini söyledi rüyamda.  ;) :)

• IP logged

• *
#433: 13 Aralık 2018, 22:48:13
Sistemler silsilesi 19 Aralikta basliyor gibi.akabinde 25 aralik ve ay sonu.hele su 29 araliktaki sistemde azorun konumu biraz daha dogulu olursa blokaj olup uzun soluklu bir soguk olabilir tabi vade uzun bu verilerin hepsi cöpte olabilir.
  • IP logged

• *
#434: 13 Aralık 2018, 22:52:32
Yakin zamanida atlamiyalim.pazar gunü günü güney ege dogu akdenizde yine hatri sayilir yagis görünüyor.
  • IP logged

Yukarı git