Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2018 Hava Durumu ve Tahminlerimiz

• *
Ynt: 2018 Hava Durumu ve Tahminlerimiz
#135: 25 Mart 2018, 01:15:54
sen kalk , canım İzmir 'i  bırak edirneye yerleş.. Müstahak sana abi.. Tepene yazın kar yağar inşallah.. :)
  • IP logged

• *
  • YAZDIKLARIMA O KADAR ÖNEM VERMEYİN.İHTİYAR İŞTE !!
#136: 25 Mart 2018, 01:39:05
Sen hiç yürüye yürüye Türkiyeden Bulgaristana gidip köfte ekmek yeyip yine yürüye yürüye Türkiye ye döndün mü?  sen hiç yürüye yürüye Türkiyeden Yunanistana gidip cafede frappa içtin mi? sonra yine yürüye yürüye Türkiyeye döndün mü? Cıııık değil mi? ama ben aklıma esince yapıyorum be ağa.Haydi 7 (yazı ile YEDİ ) yıldızlı METAXSA bul da al bakalım kıh kıh ben Elenikada satılan bakkala gidip alıyorum be aga. Biniyom dolmuşa edirneden  hoooop bir saat sonra strazağorada Öcalın kapısını çalıyorum hoooop ben geldim diyorum,bizzat benim ağaçlardan topladığım benim kendimin sıkıp suyunu çıkarıp yaptığımız erik rakısından sen biraz tadımlık içtin ama ben fıçıdan dolduruyorum sürahiye.... bööööle işteee
  • IP logged

• *
#137: 25 Mart 2018, 08:17:19
diğerleri önemli değilde şu Metaxa ile fena vurdun beni abi.. :)
  • IP logged

• *
  • YAZDIKLARIMA O KADAR ÖNEM VERMEYİN.İHTİYAR İŞTE !!
#138: 25 Mart 2018, 08:55:55
İnsanların kendi keyif alma mutlu olma davranışları farklı olabilir.Ben yaptığım için keyiflendiğim  mutlu olduğum şeyleri yazdım.
  • IP logged

R

Recep Ertürk

#139: 25 Mart 2018, 17:04:40

Güneşin altında zımpara, astar, boya,vernik, zehirli işi yaparken ne zaman terleyeceğiz?

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#140: 28 Mart 2018, 00:03:40
Akın Reis ve Alaskalı'dan Selam var, hafta sonu lodostan hava var diyorlar.

• IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#141: 28 Mart 2018, 00:21:27
Akın'la sohbet ediyorduk. Aramızda geçen diyalog şöyle;
Ahmet - çok erken tahmin yapıyosun forumu üyelerin dışında bir sürü adam takip ediyor, tutturamazsan madara oluruz
Akın    - Aga kısa vadeli tahmin profesyonellerin işi, zaten MGM 7 günlük veriyor, bırakalım ona baksınlar, zaten üç günden sonrasını hava durumu sunan spikerlerde biliyor, biz neyi tahmin edicez ki. Hem biz amatör tahmin yapıyoruz, bundan dolayı aldığımız bir risk yok, en fazla tutturamayız o kadar, tutarsa da mutlu oluyoruz. Nede olsa adı tahmin değil mi bunun?
Ahmet - Doğru söylüyosun aslında , ama bizim geleneksel tekrarları takip ettiğimizi kimse bilmiyor, sallıyoruz sanıyorlar galiba.
Akın    - Zaten bizim yaptığımız tahmin metodunu bilimsel görende çok az, çokta önemli değil biz böyle mutluyuz. Geçtiğimiz hafta tüm siteler bizim burada hava 9 esecek dedi. E dokuz esen havada denizde kalkan ağı bıralıkamaz zaten mahvolur hele sığ sularda. Herkes koşa koşa gitti ağlarını çekti geldi. Ben modellere baktım herkes ağını çekmeye giderken ben dökmeye gittim. Ben haklı çıktım hava beş esti herkes ağını topladı ben balık tuttum, bu iş böyle napalım.

Arada dedikodu yaparken profesyonel tahmincileri de gömdük ama olsun onlar uzun vadeli tahmin de risk alamazlar, ama bizim için hiç önemi yok en fazla yanılır tutturamayız.

Selamlar Herkese

• IP logged

• *
#142: 28 Mart 2018, 00:37:57
kaçırdık bu geziyi..
  • IP logged

• *
#143: 01 Nisan 2018, 17:56:13
Evet nisan ayina girdik.genel bir bakiş yapacak olursak nisan ayindada dalgali seyır devam eder diye düşünüyorum nisan ayinda tam bahari yasayamaya biliriz.nisan 3 ten sonra poyrazli havalar 7 sine kadar sürüp 7_11 nisan 16_18 nisan 23_25 nisan tarihleride muhtemel soguk ve yagisli periyot diye düşünüyorum.selametle.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#144: 01 Nisan 2018, 20:22:27
21 26 nisan sittei sevr miydi neydi ?
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
#145: 01 Nisan 2018, 21:56:25
21 26 nisan sittei sevr miydi neydi ?
Evet bülent kaptanim dorudur.genelde bu sogugu 23 nisan bayramindan hatirlariz.haber kanallarinda cocuklar islandi veya üsüdü diye haber yaparlar.Birde mart üc dokuz yani son dokuz nisan 11 dek gelmekte bunuda bir iki gün önce veya sonra yapabilir.
  • IP logged

• *
#146: 03 Nisan 2018, 12:49:23
Akın reis , eşimin özel bir hava tahmini ihtiyacı söz konusu.. Çok samimi arkadaşı evleniyormuş.. sizin ününüzü biliyor.. Ayın 14 ünde yağış ver mı diye sorar .. :)
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#147: 03 Nisan 2018, 13:31:42
Akın reis , eşimin özel bir hava tahmini ihtiyacı söz konusu.. Çok samimi arkadaşı evleniyormuş.. sizin ününüzü biliyor.. Ayın 14 ünde yağış ver mı diye sorar .. :)

Yok daha neler
  • IP logged

• *
#148: 03 Nisan 2018, 16:03:44
Ersin hocam şimdı bu dügün isi ve tarih belli nokta atişi yapmak zor olur.bir iki gün törölansli olsaydi iyiydi.Ýinede ben o günü riskli görüyorum.yagiş ve soguk yapar diye tahmin ediyorum.Nisan 14 tam aprul baslangici.insallah bir iki gün önce veya sonra yapar.
  • IP logged

• *
#149: 10 Nisan 2018, 22:13:21
Mevsime göre biraz erken başlayan sis hadisesi bize neyi isaret ediyor?Normalde mayis ayinda bu sekilde sis olur bu sene erken yapti deniz suyunun hala cok soguk olup havaninda yüksek basincin etkisinde kalarak sisin erken yasanmasina sebep oldu.  bu döngü 3_4 gün daha sürebilir.Akabinde rüzgar haritasinda görüldügü üzere ayin 18 gibi marmara.karadeniz.antalya körfezi ve kibrisin dogusunda olusan siglonlar bize kuzeyimizden soguk ve yagisli havayi cekecena isaret.yani nisanin 18 veya 20 sinden sonra epey bir müddet serin havalara maruz kalabiliriz.
  • IP logged

Yukarı git