Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Arasıra Belgesel..

• *
  • Donatan Temsilcileri
Ynt: Arasıra Belgesel..
#60: 15 Ocak 2018, 21:55:38
Kenan Abi ,siz benim yazılarımı beğeniyorsunuz ama sizin yazıklarınız çok daha güzel. Ayrı bir konuda anılarınızı yazarsanız sezonluk kombine alırım. Cem Reis de aynı şekilde çok güzel anlatmış. Burada daha önce de yazdığım gibi Atilla Algon’un “Van Gölünün Gemileri” kitabını çok beğenmiştim. Herkese tavsiye ediyorum. Kendisiyle tanışmayı çok isterim. Bir küçük imalatçı olarak ülkemizde bir şeyler üretmenin maddi manevi zorluklarını iyi bildiğim için, hem bu yönüye hem de deniz tutkusundan dolayı kendime çok yakın görmüştüm. Aslında Ali Ünalan Reis, Algonla bir röportaj yapsa tadından yenmez. Belki biz de merak ettiğimiz sorularla kendisine destek oluruz.   
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#61: 15 Ocak 2018, 22:18:30
./.... Aslında Ali Ünalan Reis, Algonla bir röportaj yapsa tadından yenmez.

Biraz zor olur, yılllaaar, yıllar sürerdi  :D :D :D
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
#62: 15 Ocak 2018, 22:44:38
Emin Koç ağbiyi tanıyan bir arkadaşını tanıyorum,bu tekne hikayesini anlattı,yerlere yattık yaşadıklarını anlatırken gülmekten,tanıyan arkadaşından rica ettim Emin ağbi İle beni tanıştır diye tamam dedi.
Radyo proğramından bahsettim,konuşup sana döneceğim dedi haber bekliyorum.

Van gölündeki yelkenli. okumak isteyenler için linkini atıyorum.

http://turksail.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3353:van-goeluendeki-tek-yat&catid=39:genel-haberler&Itemid=66
  • IP logged
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2018, 22:46:23 Gönderen: Ali Ünalan »
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

• *
#63: 15 Ocak 2018, 22:46:59
Kıbrıs rallimizde gittiğimiz KarpazGate Marina'da  birtane Karia 23 yelkenli vardı. Bordasında birçok firmanın  logosu olan küçük teknenin çok yüklü donanımı mevcuttu.Deniz Reis ayrıntıyı bilebilir?
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

• *
#64: 15 Ocak 2018, 22:51:09
Kıbrıs rallimizde gittiğimiz KarpazGate Marina'da  birtane Karia 23 yelkenli vardı. Bordasında birçok firmanın  logosu olan küçük teknenin çok yüklü donanımı mevcuttu.Deniz Reis ayrıntıyı bilebilir?
Yanılmıyorsam Hakan Güvenç'in kuzey seyri için hazırlanan tekne. Proje rafa kalktığı için olsa gerek, o haliyle satış ilanı vardı o zamanlar.
  • IP logged

• *
  • Viya böyle!
#65: 16 Ocak 2018, 11:47:39

Gözünüzden de kaçmıyor Mustafa Reis. Evet o tekne.

Tekne adı Aydede, şimdiki sahibi bir aralar Alanya Marina Yönetiminde yer alıyordu. Teknenin Alanya Marina'dan geldiğini biliyorum ama öncesi hakkında bilgim yok, sormadım da.
  • IP logged
Yolu denizden geçen herkesle, elbet bir gün, bir yerde buluşuruz!

• *
#66: 17 Ocak 2018, 15:33:14
Kenan Abi ,siz benim yazılarımı beğeniyorsunuz ama sizin yazıklarınız çok daha güzel. Ayrı bir konuda anılarınızı yazarsanız sezonluk kombine alırım. Cem Reis de aynı şekilde çok güzel anlatmış. Burada daha önce de yazdığım gibi Atilla Algon’un “Van Gölünün Gemileri” kitabını çok beğenmiştim. Herkese tavsiye ediyorum. Kendisiyle tanışmayı çok isterim. Bir küçük imalatçı olarak ülkemizde bir şeyler üretmenin maddi manevi zorluklarını iyi bildiğim için, hem bu yönüye hem de deniz tutkusundan dolayı kendime çok yakın görmüştüm. Aslında Ali Ünalan Reis, Algonla bir röportaj yapsa tadından yenmez. Belki biz de merak ettiğimiz sorularla kendisine destek oluruz.   

Mücahit inan o yazma kapasitesi bende olsa değil sezonluk kombine ,VIP loca feda olsun sana. :)
Ben sadece yaşadıklarımı düzgün yazmaya çalışıyorum anımsadıkça.Yazmak gerçekten zor aslında.Türkçeyi doğru kullan,imla hatası yapma.Hele hele redaktör Bülent gibi bir edebiyat , Türkçe dehası ,damatlara karşı kullanması gereken kakıçla; bir hata yapsalarda şunları bir dürtsem diye bekliyorsa gelde hata yap  :-[
  • IP logged
Her hata bir ders, ne hata biter ne de ders.(Mevlanadan denizcilere)

• *
#67: 17 Ocak 2018, 22:38:35
Usta Gazeteci Mehmet Ali Birand'ı Ölümünün 5. Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyoruz..
Cüneyt Özdemir'in gönül penceresinden Mehmet Ali Birand..

https://www.youtube.com/watch?v=hY4Pc7GpJFo
  • IP logged

• *
#68: 18 Ocak 2018, 01:02:36

Mücahit inan o yazma kapasitesi bende olsa değil sezonluk kombine ,VIP loca feda olsun sana. :)
Ben sadece yaşadıklarımı düzgün yazmaya çalışıyorum anımsadıkça.Yazmak gerçekten zor aslında.Türkçeyi doğru kullan,imla hatası yapma.Hele hele redaktör Bülent gibi bir edebiyat , Türkçe dehası ,damatlara karşı kullanması gereken kakıçla; bir hata yapsalarda şunları bir dürtsem diye bekliyorsa gelde hata yap  :-[

-Kurşun cephedekine değermiş.
-Hiçbirşey yapmayan hata da yapmazmış.
-Önemli olan artıların eksilerden fazla olması imiş.
Vb. Benim yazılarım için kendimime uyarladığım bir sürü atasözümüz var Kenan reisim. Önemli olan anlaşılabilmek ki sen güzel yazıyorsun,burası edebiyat fakültesi değil.
Bir atasözüde senin için ;
-Fazla tevazu gösterme gerçek zannederler. :)
Yaz lütfen. C:-)
  • IP logged

• *
#69: 23 Ocak 2018, 21:42:54
Kıyıdan Köşeden Hikayeler - Tershane.

• IP logged
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 23:05:40 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
#70: 26 Ocak 2018, 21:39:42
Tuncel Kurtiz ve Nejat İşler - Tuncel Kurtiz ve Dostları.
https://www.youtube.com/watch?v=bTPsrS8-5P4

Kenan İmirzalıoğlu & Tuncel Kurtiz ve Dostları.
https://www.youtube.com/watch?v=YyzTyrAdS0k
  • IP logged

• *
#71: 02 Şubat 2018, 23:00:19
KIŞ HİKAYELERİ / KIŞ VE BALIKÇI.

• IP logged
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2018, 23:04:59 Gönderen: Ahmet Kabaalioğlu »

• *
#72: 08 Şubat 2018, 21:49:10
  • IP logged

• *
#73: 20 Şubat 2018, 22:17:39
yeni salgın: kafe açmak (bölüm 1 - hayaller)

yeni salgın: kafe açmak (bölüm 2 - gerçekler)

yeni salgın: kafe açmak (bölüm 3 - nasihatler)

• IP logged

• *
#74: 05 Mart 2018, 21:55:17
Ustalarla Türkiye Defteri / İstanbul - Ara Güler.

• IP logged

Yukarı git