Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Transitlog yenilemeli miyim?

• *
Transitlog yenilemeli miyim?
OP: 07 Haziran 2017, 07:53:27
Gunaydin..

Didim cikisli yunan adalari planliyorum.. tekne USA bayrakli.. transitlog ve tum islemler tam olarak girecegim ve teknede 7-8 kisi olacagiz.
Sonra 3 kisi feribot ile donecek Turkiye'ye, biz devam edecegiz.
Bu durumda tekrar guncellemem gerekecek mi transitlog'u o 3 kisi eksildigi icin?

Ben de tekne ile cikis yaparken, nerede o 3 kisi diyebilirler mi guncelleme yapmaz isem..

Selamlar

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • IP logged

• *
Ynt: Transitlog yenilemeli miyim?
#1: 07 Haziran 2017, 08:13:03
O üç kişi tekneyi terk ederken, diyelim ki Kos Adasında, Kos Port Polis e gidip Yunanistan a girerken hazırlanan Crew List den düşürülecek ve yeni bir Crew List hazırlanacak. Üç kişi tekne ile Kos a gelmiş ve ayrılırken de feribotla, pasaportlarına çıkış damgası vurdurarak ayrılmış olacaklar. Yani yabancı bir ülkeye girerken alınan Transit Log(Seyir İzin Belgesi) ve Crew List(Teknedeki Personel Listesi) önemli. İlki teknenin o ülke karasularında seyiri için diğeri kimlerin o tekneyle ülkeye girip seyir yaptığı ile ilgili.

Uçakla gidip feribotla dönmek gibi. Ülkeye girip çıkarken pasaport ve vizeniz olması yeterli. Tekne ile gidildiği için de kaptanın sorumluluğunda olan Crew List te, teknede seyir yapan veya ayrılan personelin kaydının düzgün tutulması yeterli. Keyifli seyirler.

Çok selam.

• IP logged

• *
#2: 07 Haziran 2017, 08:22:45
Cooook tesekkurler Zafer kaptanim..
Selamlar

• IP logged

• *
#3: 07 Haziran 2017, 08:30:48
Hazir sizi bulmusken Zafer kaptanim,
Su durum nasil olur;

Girisim samos olacak. Tum ekip ile birlikte..

Sonra patmos leros vs devam edecek..

O 3 kisi leros'dan samos'a feribot ile gececek.

illa benim de tekne ile samos'a onlarla gitmem gerekir mi crew list dusumu icin.. yoksa leros'dan da bu dusumu yapip, onlari samos'a feribot ile gonderebilir miyim?

• IP logged

• *
#4: 07 Haziran 2017, 09:13:21
Şu kesin: Port of Entry(Giriş limanı) lerden herhangi birinde Crew List değiştirilebilir. Benim de öğrenmem gereken bir şey çıktı şimdi :) acaba Crew List Giriş-Çıkış işlemlerinin yapılmadığı bir adada, herhangi bir Port Poliste, yenilenebilir mi?

Değişmediyse, Leros da Lakki Limanı, Giriş-Çıkış limanı değil. Port Polise gidip şansınızı bir deneyin derim, belki Lakki Port Poliste Crew Listi yenileyebilirseniz.

Patmos da var, Samos a kadar çıkmadan oradan da halledebilirsiniz.

Çok selam.

• IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#5: 08 Haziran 2017, 01:26:36
Bu dediğin crew lıst yenilme işini Simi'de denemiştim. Çıkarken derdini Kos'ta anlat, bana bulaşma dediydi Port polis.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
#6: 08 Haziran 2017, 07:19:33
Gümrüğü olmayan yani giriş ya da çıkış yapılamayan limanlara pek bulaşmamak lazım.
  • IP logged

• *
#7: 08 Haziran 2017, 07:52:38
Bu dediğin crew lıst yenilme işini Simi'de denemiştim. Çıkarken derdini Kos'ta anlat, bana bulaşma dediydi Port polis.

Simi de rahatlıkla yapılabilir, port polis rahatını bozmak istememiş ya da bilmiyor.
Gümrüğü olmayan yani giriş ya da çıkış yapılamayan limanlara pek bulaşmamak lazım.

Şimdi anımsadım Port Rethimno-Girit Port of Entry değil ama Crew List yenilemiştik.

Demek ki Özgür reisimiz Port Lakki-Leros da da yapabilir. Ya da daha aşağıda Port Potia-Kalimnos da.

Çok selam

• IP logged

• *
#8: 08 Haziran 2017, 07:57:31

Simi de rahatlıkla yapılabilir, port polis rahatını bozmak istememiş ya da bilmiyor.

Şimdi anımsadım Port Rethimno-Girit Port of Entry değil ama Crew List yenilemiştik.

Demek ki Özgür reisimiz Port Lakki-Leros da da yapabilir. Ya da daha aşağıda Port Potia-Kalimnos da.

Çok selam

Cok tesekkurler yorum ve bilgiler icin. Leros uygun gorunuyor bu durumda artik..

Kucuk bir duzeltme, cok özür bunun icin.. özgür degil, özgü :))

• IP logged

• *
#9: 08 Haziran 2017, 08:13:30
Özgür Özgü olsun  :)
  • IP logged

Yukarı git