Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Mavi kart kapatma

• *
Mavi kart kapatma
OP: 19 Nisan 2017, 20:30:10
Efendim durum şu ; DW bayraklı tekneniz var ve mavi kartınızı da alıp cebinize koymuşsunuz.
Sonra çıkan kanunla tekneyi Türk bayrağa çeviriyorsunuz. Kartta işli bilgiler değişiyor.Mavi kart sonlandırılıp yenisi mi alınmalı, eğer bu doğruysa nasıl ve nereden yapılacak ?

Daha da ötesi Türk bayrağına çevirip isim değiştiriyorsunuz ve tekneyi satıyorsunuz. Muhtemel ki yeni sahibi yeni bir kart alacak.Eski donatana ait teknenin eski bilgileri yüklü kart nasıl kapatılacak.

Konuyla ilgili tecrübesi veya bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Ynt: Mavi kart kapatma
#1: 19 Nisan 2017, 21:32:31
DW bayraklı tekneyi şahıstan şirkete çevirince gidip yeni mavi kart almıştım. Ötekini kapatma gereği duymadım. Ama bildiğim kart bilgileri ile evraktaki sahiplik bilgilerinin uyuşması gerektiği.

Kapatma işlemi gerekiyorsa açan kapatır diye düşünüyorum.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
Mavi kart kapatma
#2: 20 Nisan 2017, 00:09:00
Eski malik önbüroya gidiyor , işte benim TC bağlama kütüğüm işte de eski DW mavi kartım, birini kapatın diğerini açıp bana yenisini verin diyor.Sonra teknesini TC bayraklı olarak bir vatandaşa satıyor.Yeni malik vatandaş ön büroya gidiyor.Ahanda benim yeni aldığım teknenin bağlama kütüğü ahanda eski malikten aldığım mavi kart diyor.Eskisini kapatın bana yenisini çıkarın benim de daha fazla asabımı bozmayın vesselam diyor.
  • IP logged

• *
#3: 21 Nisan 2017, 14:36:58
Konuyu kapatmış olayım; eski mavi kartın direk veya dolaylı (marina vasıtasıyla) liman başkanlığına teslimi gerekiyormuş. İşin gereği bu , ama başkanlığa gidip buyrun bu benim eski mavi kartım dediğinizde karşınızdakinin anlamlı cevap verebilme olasılığı bence yok.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#4: 22 Nisan 2017, 01:31:05
Konuyu kapatmış olayım; eski mavi kartın direk veya dolaylı (marina vasıtasıyla) liman başkanlığına teslimi gerekiyormuş. İşin gereği bu , ama başkanlığa gidip buyrun bu benim eski mavi kartım dediğinizde karşınızdakinin anlamlı cevap verebilme olasılığı bence yok.

:)

Peki eski kartı vermedik? Ne olur?
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
#5: 22 Nisan 2017, 09:08:32
ya hiç kart yok ise.. :)
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#6: 22 Nisan 2017, 09:14:47

Evet hiç olmayanlar ne yapacak? İstanbul'da nereden alınır bu kart?
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
#7: 22 Nisan 2017, 09:46:15
Peki eski kartı vermedik? Ne olur?

Teorik olarak bakanlıkta adına kayıtlı açık bir dosya olur. Sonra ne olur sorusunun cevabını bilen varsa bana da söylesin. :)
  • IP logged

• *
#8: 22 Nisan 2017, 09:51:20

Evet hiç olmayanlar ne yapacak? İstanbul'da nereden alınır bu kart?

Aman diyeyim, kartsız dolaşmayın. Geçmişte konuşulmuştu, çevre kanununa muhalefet etmekle suçlanma riski var ve rakamı hatırlamıyorum ama büyük cezası var.

Marina önbürolarından ilgili form doldurularak 10 TL karşılığı alınabilir.
  • IP logged

• *
#9: 08 Mayıs 2017, 22:05:57
Marinada bulunan liman ve gümrük işlerini yapan personele giderek yeni isimli Türk Bayraklı tekneme yeni mavi kart çıkarttım. Eskisini ne yapacağız dediğimde saklayın dursun ya da atın gitsin diye cevapladı. Sanırım bu konuda kesin birşey yok ?

Yeni kayıt sırasında teknede kaç kişi kalabilir sorusuna cevap verilirken sanırım tekne kapasitesini değil genellikle kaç kişi kalındığını belirtmek daha doğru olacak, aksi takdirde olurda bir akıldanenin yapacağı atık üretim kapasitesi ve boşaltım miktarı hesabından baş ağrıyabilir.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#10: 08 Mayıs 2017, 23:17:07
Marinada bulunan liman ve gümrük işlerini yapan personele giderek yeni isimli Türk Bayraklı tekneme yeni mavi kart çıkarttım. Eskisini ne yapacağız dediğimde saklayın dursun ya da atın gitsin diye cevapladı. Sanırım bu konuda kesin birşey yok ?

Yeni kayıt sırasında teknede kaç kişi kalabilir sorusuna cevap verilirken sanırım tekne kapasitesini değil genellikle kaç kişi kalındığını belirtmek daha doğru olacak, aksi takdirde olurda bir akıldanenin yapacağı atık üretim kapasitesi ve boşaltım miktarı hesabından baş ağrıyabilir.
Be hata yaptım galiba, teknenin sertifikasında 9 kişi yazıyodu, bende dokuz dedim. Özellikle sordum ön bürodaki arkadaş o önemli değil, tank kapasitesi ve kontrol anında teknedeki kişi sayısı önemli dediydi. İnşallah doğru biliyodur.
  • IP logged

• *
#11: 08 Mayıs 2017, 23:26:05

Be hata yaptım galiba, teknenin sertifikasında 9 kişi yazıyodu, bende dokuz dedim. Özellikle sordum ön bürodaki arkadaş o önemli değil, tank kapasitesi ve kontrol anında teknedeki kişi sayısı önemli dediydi. İnşallah doğru biliyodur.
Güverte çıkış vanası olmazsa vermezler mi bu kartı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#12: 08 Mayıs 2017, 23:38:27

Güverte çıkış vanası olmazsa vermezler mi bu kartı?

Bana sormadılar öyle birşey.
  • IP logged

• *
#13: 08 Mayıs 2017, 23:43:06
Çok iyi. Yoka bir de tesisat işi çıkacaktı boş yere. Sende var mı güverte çıkış ağzı vidanjör bağlama için?

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#14: 08 Mayıs 2017, 23:56:19
Çok iyi. Yoka bir de tesisat işi çıkacaktı boş yere. Sende var mı güverte çıkış ağzı vidanjör bağlama için?

Evet benim teknede vardı.
  • IP logged

Yukarı git