Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Dolce Far Niente

• *
Dolce Far Niente
OP: 15 Eylül 2022, 22:04:56
Dolce Far Niente, İngilizce ercümesi  "sweetness of doing nothing" ve benim anladığım anlamı ile "tembelliğin muhteşem keyfi "

BU bir italyan değimi. Sanela 'nın yeni adı olacak. Açıkçası birçok denizcilik terimi Akdeniz dillerinin karışımı olduğundan yabancı dilde bir isim beni irite etmedi. Felsefeye ise bayıldım.

Daha çok yazarız. Bol resimli ilk yazı blogda.

https://ersinboke.blogspot.com/2022/09/uzun-bekleyisin-ksa-hikayesi-dolce-far.html
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Dolce Far Niente
#1: 16 Eylül 2022, 09:45:40
Alana da satana da hayırlı olsun.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Donatan Temsilcileri
Dolce Far Niente
#2: 16 Eylül 2022, 13:45:04
Yanıyor denir ya cidden yanıyor alana da satana da hayırlısı olsun.
  • IP logged

• *
Dolce Far Niente
#3: 16 Eylül 2022, 19:26:31
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

Aali kaptanıma da hayırlı olsun.

• IP logged

• *
  • Selamlar
Dolce Far Niente
#4: 16 Eylül 2022, 21:47:27
Hayırlı olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
Dolce Far Niente
#5: 18 Eylül 2022, 21:56:12
Hayırlı olsun, gerçekten çok özel bir tekne, size çok yakışacak ve biz güzel hikayelerinizi keyifle okuyacağız..
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
Dolce Far Niente
#6: 18 Eylül 2022, 22:02:37
Her iki taraf için de hayırlı olsun. Aali Abi teknesini değerini bilecek birisine emanet ettiği için rahattır sanırım. Harika bir tekne. Buzdolabı bile vardır:)
  • IP logged
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2022, 22:33:00 Gönderen: Mücahit Karabaş »

• *
    • S/Y DUA-1 SEYİR DEFTERİ
Dolce Far Niente
#7: 19 Eylül 2022, 23:25:22
Dolce Far Niente, İngilizce tercümesi  "sweetness of doing nothing" ve benim anladığım anlamı ile "tembelliğin muhteşem keyfi " ...

Öncelikle hayırlı olsun; Allah, sağlıklı günlerde kullanmayı nasip eylesin.

Yeşilköy'de bir komşum vardı, tekne ismi  "Boşadam" idi; "tembelliğin muhteşem keyfi" gibi birşey.

Bak ismini iyi düşündün mü; mottona uygun olabilir tamam da üç kelimeli bir ismi tekne bordasına yazmak, telsizde kullanmak epey meşakkatli olabilir.
  • IP logged
S/Y DUA-1 Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir DUA'nın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi

• *
Dolce Far Niente
#8: 28 Eylül 2022, 23:05:23
Alana da satana da hayırlı olsun. Şans getirsin. C:-)
  • IP logged

• *
Dolce Far Niente
#9: 28 Eylül 2022, 23:29:09
Efendim iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Önümüzdeki haftasonu kesin olmamak ile birlikte transfere başlayabilirim.  Yaklaşık 625 deniz mili . Muhtemel yine tek başına bir seyir olacak. Sanela (Henüz gerekli ritüelleri tamamlamadığımdan orjinal ismi kullanıyorum) Sonuçta Tüm bakımları yapıldı ancak yine de tanımadığım bir tekne ile seyir yapacağım ve başkalarını da riske atmak istemem.

Sanela arma olarak ilginç bir tekne. Kesirli arması ve boyuna göre daha uzun direği ile standart bir tekne armasından farklı. Her durumda alışmam gerekiyor. Her hava şartına göre seyir planlarım, kaçış limanlarımı planladım. Sonuçta Sanela 'yı tanımıyorum ancak yol bildiğim yol.

Hava raporları ilginç. Bu sene Kestane Karası fırtınası olacak mı göreceğiz. Ancak Kabaali 'nin yaklaşımı benim de yaklaşımım. 625 deniz milinde her hava ile karşılaşmak olası. O yüzden çok da hesaba kitaba gerek yok bir yerde. Marmara ve Çeşme'ye kadar mümkün olduğunca hızlı inmeye çalışacağım. Sonrasında görmek istediği koylar var. Golden October boşuna denmiyor güney Ege'ye.
  • IP logged

M
  • *
Dolce Far Niente
#10: 25 Ekim 2022, 14:09:19
Hayirli olsun. Yine  sira disi bir yelkenli kayik. ;D
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Dolce Far Niente
#11: 25 Ekim 2022, 14:49:37
Şu sıralar transferde, selametle gitsin.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Dolce Far Niente
#12: 25 Ekim 2022, 15:00:47
Az önce Egenin ortasında Midilli bordalanınca aşağıdan gelen Andromeda 1 Teknesi  Mücahit ve Ece kaptanlar ile selamlaştılar.
  • IP logged

• *
  • Selamlar
Dolce Far Niente
#13: 25 Ekim 2022, 19:07:16
Allah selamet versin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • S/Y DUA-1 SEYİR DEFTERİ
Dolce Far Niente
#14: 25 Ekim 2022, 19:48:24
Bir vesile  Ersin Reisi ve  yeni teknesini Gelibolu limanda görme imkanımız oldu. Teknenin ismi SANELA, maun kaplama gövdeye öyle güzel yazılmış ki (hele son A karakterin yelken formunda yazılmasına bayıldım) isim değiştirmeye nasıl kıyılır bilmem.

Selametle Ersin Reis.
Selametle Ece ve Mücahit Reisler.
  • IP logged
S/Y DUA-1 Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir DUA'nın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi

Yukarı git