Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yeni uygulama: TÜRK RADYO NAVTEX YAYINLARI (Android)

• *
    • instagram

Bu navtex ilanlarını bir harita üzerinde göstermek istiyorum...
öZgür (mobil)

Ne muhteşem bir iş olurdu... Navtex açıp sonra iki saat koordinat arıyoruz..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • IP logged
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2020, 13:32:54 Gönderen: Erman Yerman »
Akdenizli, Balıkçı

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Navtex Mesajları Cepte uygulamamızın v3.0 versiyonu yayında!

Bu güncelleme ile artık navtex mesajlarındaki koordinatları tek bir tıklama ile interaktif olarak harita üzerinde görebilirsiniz!

Ayrıca paylaşma özelliği ile istediğiniz navtex mesajını sosyal medyada paylaşmak çok kolay!

Uygulamayı aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz ;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gemitrafik24.Turk_Radyo_Navtex

öZgür (mobil)

• IP logged
><(((º>

• *
BU da çok iyi bir uygulama. denizde seyir sırasında ciddi kolaylık. Bana lazım olmaz demeyin. Oluyor.

Geçen yıl Tayo Mar'ı Alanya'ya getirirken başıma gelmişti. Ben gemiler adasında bir gün kalmaya daha karar vermiştim ama bir tekne gelip yanıma demirlemişti. Meğer Kaş'a gidiyorlarımış. Tatbikat olduğu için sahil güvenlik bırakmamış.  Bu uygulama olsaydı yola çıkmak zorunda kalmazlardı.

Evet muhtemel telsizde yayın var ama bir saat diliminde. Cep teleonundaki avantaj sürekli elinizin altında olması.

Özgür şimdi sana kış için müthiş bir iş. Muhtemel yapabilirsin. Konum bilgilerinden bölge ile ilgili bir navtax düşse olmaz mı? Diyelim yedi burunlardasın ve atış var. ya da yok. seyir sırasında istanbul'da olup biten beni ilgilendirmez sonuçta . Eğer bir kısıtlama yoksa bulunulan bölgede bir kısıtlama yoktur diye günlük ya da haftalık aralıklarda mesaj verse şu senin uygulama. Nasıl olur :? ;)
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Özgür şimdi sana kış için müthiş bir iş. Muhtemel yapabilirsin. Konum bilgilerinden bölge ile ilgili bir navtax düşse olmaz mı? Diyelim yedi burunlardasın ve atış var. ya da yok. seyir sırasında istanbul'da olup biten beni ilgilendirmez sonuçta . Eğer bir kısıtlama yoksa bulunulan bölgede bir kısıtlama yoktur diye günlük ya da haftalık aralıklarda mesaj verse şu senin uygulama. Nasıl olur :? ;)
Güzel fikir ama iki engel var;

Sağolsun kıyı emniyeti bu navtex mesajlarını o kadar gelişigüzel yazıyor, hiçbir yazım formatına uymuyor ki, sanki her gün başka bir memur o günki halet-i ruhiyesine göre bir format uyduruyor gibi! :(

Bu haline getirip o karmaşadan koordinatları çekmek için 500 satırdan çok kod yazdım, yine de bazı koordinatları alamıyor, hata veriyor uygulama.

İkincisi ise kullandığım geliştirme platformu nedeniyle arkaplanda çalışan uygulama yazamıyorum.

Belki ileri versiyonda uygulamayı açınca kişinin bulunduğu bölgenin mesajlarını otomatik tarama/gösterme yapabilirim.

Karmaşa nedeni ile tüm mesajları çekip konum ile karşılaştırmak işlem gücü açısından imkansıza yakın.

Şimdilik seyir öncesi uygulamayı açıp ilgilendiğin bölgedeki mesajlara tek tek bakmak tek çare. Düne kadar harita yoktu, atış ilanlarını haritada görmek imkansıza yakındı! Bence bu müthiş bir ilerleme oldu uygulama için!
Kendi adıma becerdiğim için çook sevindim! :D

Şimdi elimde rüzgar istatistikleri var. İlerledim biraz, yılbaşından sonra tüm rüzgar verilerinin kaydına başlıyoruz, 1-2 ay sonra da istatistik olarak sunuma başlarım diye umuyorum. :)

öZgür (mobil)
  • IP logged
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2020, 14:11:33 Gönderen: Özgür Ökten »
><(((º>

Yukarı git