Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: İNTERNETE ERİŞİMDE SIKINTIM VAR

• *
    • Classicboats Turkiye
İNTERNETE ERİŞİMDE SIKINTIM VAR
OP: 06 Mart 2019, 15:12:11
Seferihisar'da geçen yıl ev değiştirince TTNet aboneliğimi yeni adrese taşımak istedim. 5 ay süresince adresimde alt yapı olduğu ve fakat port olmadığından beklemem söylendi. 2 kere üçer  aylık dondurma olanağı sonunda hâlâ port nedeniyle internete TTnet'ten erişemediğimden sözleşmemi "hizmet verilememesi" gerekçesi ile iptal ettim.

Yeni aldığım haberde yine ve hâlâ adrese internet bağlantısı yapılamıyor. Bir üst komşum sorunu Zykcel ile çözdüğünü söyledi. TTnet'in hem Zykcel hem de Airties markaları altında alternatif hizmetleri olduğunu öğrendim.

Bu iki hizmet konusunda bilgisi olan, hangisinin daha verimli ve ekonomik olduğu konusunda bilgi verebilecek kimse var mı?
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
Ynt: İNTERNETE ERİŞİMDE SIKINTIM VAR
#1: 06 Mart 2019, 16:39:46
Merhaba,
Zyxel ve Airties markaları modem markalarıdır. Öncelikle evinize ADSL hizmetinin gelmesi gerekmektedir. Portu sağlayan TT, farklı firmalar olsa da ADSL altyapısı TT tarafından verilmekte. Sonrasında bağlantı sorunu veya WiFi erişim konusunda sıkıntı yaşarsanız farklı modemler ile deneme yapılabilirsiniz.
Çevrenizde farklı yöntem ile İnternet erişimi alanlar varsa alternatif yöntemler geliştirilebilir. Turkcell vınn modemler vs. İle port çıkana kadar geçici çözüm sağlayabilirsiniz
İyi günler
Ali

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • IP logged

n

nuri_kongur

#2: 07 Mart 2019, 22:17:37
Seferihisar'da geçen yıl ev değiştirince TTNet aboneliğimi yeni adrese taşımak istedim. 5 ay süresince adresimde alt yapı olduğu ve fakat port olmadığından beklemem söylendi. 2 kere üçer  aylık dondurma olanağı sonunda hâlâ port nedeniyle internete TTnet'ten erişemediğimden sözleşmemi "hizmet verilememesi" gerekçesi ile iptal ettim.

Yeni aldığım haberde yine ve hâlâ adrese internet bağlantısı yapılamıyor. Bir üst komşum sorunu Zykcel ile çözdüğünü söyledi. TTnet'in hem Zykcel hem de Airties markaları altında alternatif hizmetleri olduğunu öğrendim.

Bu iki hizmet konusunda bilgisi olan, hangisinin daha verimli ve ekonomik olduğu konusunda bilgi verebilecek kimse var mı?
Cem reis, o bölgede olup hali hazırda internet bağlantısı olan birisinin hattını ortak kullanmayı teklif etseniz olmaz mı? İnterneti wifi üzerinden paylaşabilirsiniz. Artık adil kullanım kotası falan yok nasıl olsa.
  • IP logged

• *
#3: 11 Mart 2019, 15:51:28
Siz önceki adresinizde fiber internet kullanıyordunuz muhtemelen. Şimdi bulunduğunuz bölgede fiber alt yapı yoksa ADSL bağlanacaktır. Önceki modem yerine ADSL modem farkından bahsediliyor olabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#4: 11 Mart 2019, 21:54:33
Port olmamasının hiçbir çözümü yok, talepte bulunup bekleyeceksiniz, firma ne zaman yatırım keyfi gelirse santralinize port ekleyecek, o zaman size hizmet verebilecekler.

İşin Zyxel veya Airties modem markaları ile hiç bir alakası yok.
Şansa üst kattaki komşunuz santralinizdeki son portu yakalamış, hepsi bu.. :)

Onları beklemek yerine Vodafone, Turkcell vb. gibi mobil operatörlerden 3G-Wifi aparatları ile kullanabileceğiniz mobil internet hizmeti alıp kullanmak daha pratik olabilir.

Örnekler:
https://www.vodafone.com.tr/Internet/Yeni-Cepte-Wi-Fi-Kampanyasi.php
https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/vinn-ailesi/4-5g-turkcell-vinn-wifi-mw40v1?place=device_category
https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/Sayfalar/evde-internet/4-5g-mobil-wifi-modem.aspx
  • IP logged
><(((º>

• *
#5: 11 Mart 2019, 22:05:42
Ben de geçen yaz aynı problemle karşılaştım. Telefondaki internetimi WİFİ hotspot ile bilgisayarım ile paylaşarak çözdüm.
  • IP logged

• *
#6: 11 Mart 2019, 22:09:35
Çift paylaşım olduğu için sildim.
  • IP logged

Yukarı git