Gönderen Konu: Akdeniz'de İlk Balon Balığı Saldırısı  (Okunma sayısı 1906 defa)

Çevrimdışı Cem Gür

  • *
  • İleti: 1547
    • Classicboats Turkiye
Ynt: Akdeniz'de İlk Balon Balığı Saldırısı
« Yanıtla #15 : 02 Ekim 2019, 11:47:42 »
" Aslanbalıkları da namlunun ucunda. Gerçekten alayını öldürerek mücadele edilebileceğine inanıyor musunuz? Süveyş kanalı yerli yerinde durdukça ve sular ısınmaya devam ettikçe her geleni katlederek ekosistemi koruyabileceğinize gerçekten inanıyorsanız sizin için kötü haberlerim var; ciddi bir yanılgı içindesiniz. Dahası ekosistem kavramını ne yazık ki kavrayamamışsınız. Ekosistemi korumanın yegane yolu insan etkisini minimuma indirmektir. Başkaca bir yolu yoktur. "

 :)xx :)xx :)xx
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

Çevrimdışı Ahmet Kabaalioğlu

  • *
  • İleti: 5389
Ynt: Akdeniz'de İlk Balon Balığı Saldırısı
« Yanıtla #16 : 02 Ekim 2019, 11:57:20 »
İnanın bu aslanbalığının falan ekonomik değeri olsun, bir tane bile bırakmazlar. İnsanın ekosisteme yapabileceklerini yabana atmayın. Benim küçüklüğümde bizim kaya çarpanı dediğimiz iskorpitin yüzüne bile bakan olmazdı. Hatta barbunya ağlarına iskorpit vurmasın diye ağı kayalığa düşürmemek için bin türlü hesap yaparlardı. Şimdi balık yokluğunda kıymete binince çarpan için özel sade göz ağlar yaptılar. Çİskorpitin kolay çıkarabileceği sade göz ağlar ve kayalıkların , eleşkenlerin tepesine bu ağları kurmaya başladılar. Tüm taş balıklarını tutuyorlar.
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul


"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"


https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/