Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yengeç karada...

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
Ynt: Yengeç karada...
#525: 01 Haziran 2020, 22:31:59
Hakan Abi,
Köprüden önce son çıkışta ufak bir hatırlatayım dedim...  :)

Davlumbazda ısrarcı mısın? Hazır elin değmişken bir aralar aklındakini yapar mı acaba dedim ama vazgeçtiğini söylemiştin...

Davlumbaz olmadan yeni burnuyla da gözümde canlandırdım da, güzel geldi gözüme sanki...  :)

Davlumbaz bizim kayığın laneti yahu. Ne onunla, ne onsuz. Ama güneyde yaşadığımız sürece gözüm yemiyor inan.
  • IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

B

Burak Doneray

#526: 18 Haziran 2020, 23:38:59
Yengeç"ten haber yok epeydir(  17 gün)  Bekliyoruz  denizle buluşma gününü .
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#527: 19 Haziran 2020, 13:19:13
Daha da beklersiniz. İmar affı bekliyorum, çadırı kurduğum araziye çökeceğim...
  • IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
#528: 19 Haziran 2020, 18:46:33
Daha da beklersiniz. İmar affı bekliyorum, çadırı kurduğum araziye çökeceğim...

Abi sesli güldürdün vallahi  ;D

Allah kolaylık versin, umarım kısa sürede işlerin biter, mavi denizlerde keyifle süzülürsün...
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#529: 19 Haziran 2020, 18:50:23
Geldiğimiz nokta budur. Aylar sonra baston yerine döndü. Üst binada yerler hariç macun işi -kabaca- bitti. Bordalar takozlanıyor. Zaman ilerliyor. Açık büyüdükçe büyüyor. Marina maliyeti 45.000'i aştı ki bu durum başlı başına canımı sıkmaya yetiyor.

Kısaca, ilişmeyin, bir dokun bin ah işit modundayım :)
  • IP logged

B

Burak Doneray

#530: 19 Haziran 2020, 22:34:31
Resimler güzel ama Bu Yengeç ne yedi arkadaş. Bu tekne ahşaptır diye tabela yaptıracağım gören fiber sanacak .Marintürk bu Fiyat politikasıyla bir daha zor görür bizleri.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2020, 22:36:10 Gönderen: Burak Doneray »

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#531: 19 Haziran 2020, 23:47:23
Resimler güzel ama Bu Yengeç ne yedi arkadaş. Bu tekne ahşaptır diye tabela yaptıracağım gören fiber sanacak .Marintürk bu Fiyat politikasıyla bir daha zor görür bizleri.

İş bitince tam sarfiyat yazacağım ama şu ana kadar 200 kg'dan fazla reçine, 250 kg epoksi macun, 300 metre civarı elyaf, 2 teneke epoksi astar yediklerinin küçük bir kısmı...

Marintürk zıvanadan çıkmış durumda. Sonu hayrolsun.
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#532: 20 Haziran 2020, 11:10:11
./... Açık büyüdükçe büyüyor. Marina maliyeti 45.000'i aştı ki bu durum başlı başına canımı sıkmaya yetiyor.

"Adamın iflahını kesmek" tam da böyle bir şey işte. Karada bakım genel maliyetin neredeyse %40ı

"İş bitince tam sarfiyat yazacağım ama şu ana kadar 200 kg'dan fazla reçine, 250 kg epoksi macun, 300 metre civarı elyaf, 2 teneke epoksi astar yediklerinin küçük bir kısmı..."

İşin başından beri söylüyorum; Yengeç neredeyse yeniden yapılıyor. Ortaya çıkacak olan da yüzünü kara çıkartmayacak. Kronikleşmiş pek çok yere neşter vuruldu, ortadan kaldırıldı. Denize indikten sonra  daha az düşüneceğin şey olacak.

Direk işine karar verdin mi?
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#533: 20 Haziran 2020, 18:45:59
./... Açık büyüdükçe büyüyor. Marina maliyeti 45.000'i aştı ki bu durum başlı başına canımı sıkmaya yetiyor.

"Adamın iflahını kesmek" tam da böyle bir şey işte. Karada bakım genel maliyetin neredeyse %40ı

"İş bitince tam sarfiyat yazacağım ama şu ana kadar 200 kg'dan fazla reçine, 250 kg epoksi macun, 300 metre civarı elyaf, 2 teneke epoksi astar yediklerinin küçük bir kısmı..."

İşin başından beri söylüyorum; Yengeç neredeyse yeniden yapılıyor. Ortaya çıkacak olan da yüzünü kara çıkartmayacak. Kronikleşmiş pek çok yere neşter vuruldu, ortadan kaldırıldı. Denize indikten sonra  daha az düşüneceğin şey olacak.

Direk işine karar verdin mi?

Direk arayışım sürüyor bir yandan. Uygun boyda bir tane bulmuştum ama fazla ince çıktı. Şimdi furler'lı bir tane varmış, ölçülerini bekliyorum. Bir yandan da eski direkte tamirata başlamak üzere ustayla konuştum. Bu hafta artık netleşir direk mevzuu da.
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#534: 22 Haziran 2020, 21:25:54
Bugün uzun bir aradan sonra ilk kez biraz olsun keyfim yerine geldi. Ne de olsa emektar bastonu bağladık tekrar yerine. Az iş değil. Ama gel gör hala net bir tarih yok denize dönüş için. İki kat macun bitti, takoz işi devam ediyor. Bir kaç güne o da bitecek, son bir yoklamadan sonra artık -umarım- astarı vuracağız. Kısacası, yapıyoruz, yapıyoruz ama hep bir aylık iş var.

• IP logged

• *
#535: 22 Haziran 2020, 21:27:54
Allah tez zamanda tamamına erdirsin çok güzel oluyor. Peak iş yoğunluğunu aşmış gibi duruyor. kolay gelsin Hakan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#536: 22 Haziran 2020, 22:23:32
Allah tez zamanda tamamına erdirsin çok güzel oluyor. Peak iş yoğunluğunu aşmış gibi duruyor. kolay gelsin Hakan.

Sağolasın Oğuzhancım. En ağır kısımlar geride kaldı...
  • IP logged

• *
#537: 24 Haziran 2020, 11:02:26
Elim varmıyor bu konu başlığını açmaya, allah kolaylık versin Hakancığım
  • IP logged

• *
  • Selamlar
#538: 24 Haziran 2020, 11:59:25
Hakan Hocam
Kolay gelsin, inşallah her şey gönlünce olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#539: 24 Haziran 2020, 18:57:41
Elim varmıyor bu konu başlığını açmaya, allah kolaylık versin Hakancığım

Haklısın valla. Sağolasın Zafercim.

Hakan Hocam
Kolay gelsin, inşallah her şey gönlünce olur

Sağolasın Kemal, umuyorum, diliyorum :)
  • IP logged

Yukarı git