Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Yeni alternatör

E
  • *
Yeni alternatör
OP: 21 Mayıs 2024, 13:39:56
Merhabalar,

3 sene önce servis akülerimi Lifo yapmak isteyip, karaya aldığım yerde düzgün montajcı bulamayınca sulu aküye devam etme kararı almıştım. Geçen sene sonu aküler tekrar zayıflama belirtileri göstermeye başladı. Seneye Lifo yaparım artık diyerek araştırmalara başladım. Lithium aküler ve diğer komponentler iç piyasada bulunuyor ama elimdeki orjinal 12 senelik alternatör de değişmeliydi. Yurtdışından bir de  Balmar 170A alternatör/regulatör seti getirdim. 
Lithium sistemini doğru monte edecek bir yerden teklif aldım, oldukça yüksek geldi. Ben biraz düşüneyim derken montajcı da işi bıraktı, kaldım alternatörle başbaşa..
Geçen hafta alternatörü kendim monte edeyim dedim. Balmar sitesinde Volvo Penta için tek ayaklı alternatör veriyor, ama orjinal Volvo alternatörü iki ayaklı. Balmara yazdım, adamlar yanlış aldığımı söylediler. Kardeşim sizin siteniz böyle veriyor dedim ama dinleyen yok. Ebay de sat yenisi al gibi çözüm sunuyorlar.

O arada eski alternatörü söküp yeniyi yerine oturttum. Eski alternatör kasnağı biraz daha derin, gergi kolunu arkaya alıp kayış kasnak hizalaması için ayağa 1cm kalınlığında bir pul koysam sanki olacak gibi duruyor.

Sizce bu alternatörü taksam sağlıklı çalışır mı?

• IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
Yeni alternatör
#1: 22 Mayıs 2024, 10:48:03
Tek sorun gergin hale geldiğinde , gönyesinden şaşma ihtimali gibi görünüyor. 3. bağlantı noktası sanki bu desteği sağlıyor gibi. O yüzden yorum yapamadım.  Fakat makinenin önden çekilmiş fotoğrafında bir şey dikkatimi çekti. Deniz suyu filtresinin  orjinal yeri  şu an bulunduğu yermi? Yoksa sonradan oraya mı taşınmış? Resim bizleri  yanıltmıyorsa motor seviyesinden aşağıda gibi duruyor.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

Yukarı git