Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: 2022 Hava Durumun ve Tahminlerimiz

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
2022 Hava Durumun ve Tahminlerimiz
#30: 06 Mart 2022, 19:14:18
Önümüzdeki günlerde  ülkenin kuzeyi yine karla karşılacak gibi duruyor. Her sene olduğu gibi bahara yanaştığımız günlerde kuzeyli bir final haftası yaşayacağız. Hüsüm fırtınası diyelim.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Donatan Temsilcileri
#31: 07 Mart 2022, 08:33:54
Önümüzdeki günlerde  ülkenin kuzeyi yine karla karşılacak gibi duruyor. Her sene olduğu gibi bahara yanaştığımız günlerde kuzeyli bir final haftası yaşayacağız. Hüsüm fırtınası diyelim.

BU sene cidden sert kış yaptı , umarım bu hafta sonrası bahar yüzünü gösterir
  • IP logged

• *
#32: 07 Mart 2022, 13:11:34
Daha ilerisinde baktigımiz zaman 10 15 şubat durağan döneme giriyoruz bir cok yer icin sisli puslu havalar gibi duruyor.peşinden cemreler yanaşıyor.Buda atmosferde bahar havalarına yanastığımızi gostersede kutuplardan sibiryadan sogukların kacış zamanı geldiğini gösterir.Bu kacışın bir kısmı güney enlemlere olabilir.19 20 ŞUBAT KIRIKLIM TARİHİ .Bu tarihten sonra ya kış tekrar baslayıp mart ilk haftaya kadar devam edecek.Yada kış bitmiş olacak.benim öngörüm 19 20 şubattan sonra tekrar kış.
Ahmet ve serkan kaptanım daha önce böyle bir tahmin yapmıştım 19 20 şubat tekrar kış başlar ve martın ilk haftası da dahil devam eder tahmin etmiştim.Lakin bu tahminler birer hafta öteleyerek bize inmeye hazırlanıyor.persembeden itibaren tüm yurdu etkileyecek sibirya kökenli sistem iniyor 8 15 mart ciddi soğuklar olacak gibi ve bir çok yere kar yağacak gibi.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#33: 07 Mart 2022, 15:34:25
Ahmet ve serkan kaptanım daha önce böyle bir tahmin yapmıştım 19 20 şubat tekrar kış başlar ve martın ilk haftası da dahil devam eder tahmin etmiştim.Lakin bu tahminler birer hafta öteleyerek bize inmeye hazırlanıyor.persembeden itibaren tüm yurdu etkileyecek sibirya kökenli sistem iniyor 8 15 mart ciddi soğuklar olacak gibi ve bir çok yere kar yağacak gibi.

Akın reis kulaklarını çınlatmıştım Ahmet abi ile tahmin olunca :)
  • IP logged

• *
#34: 10 Mart 2022, 20:13:00
Son verilere göre marmaraya 500 600 km bir deg bantı iniyor eyer bu şekilde inerse deg geldiği yerde 7 8 saat kesintisiz kar yağışı yapar.mini bir vorteks.muhtemel cumartesi.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 10 Mart 2022, 20:14:35 Gönderen: Akın Kara »

• *
  • Donatan Temsilcileri
#35: 11 Mart 2022, 09:49:31
Son verilere göre marmaraya 500 600 km bir deg bantı iniyor eyer bu şekilde inerse deg geldiği yerde 7 8 saat kesintisiz kar yağışı yapar.mini bir vorteks.muhtemel cumartesi.

Vay vay bu sene sert geçiyor cidden , dün İzmir de hatta Mordoğan'a bile kar yağmış  :)
  • IP logged

• *
#36: 17 Mart 2022, 20:36:09
Akın reisim! Biz ne zaman tişört giyebiliriz? bu soğukları ne zaman arkamızda bırakırız? İllallah ettik bu sene

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
#37: 17 Mart 2022, 22:27:03
Oğuzhan kaptanın bu sene gerçekten sert bir kış yaşıyoruz.sistemlerin ardı arkası kesilmiyor.Yarın itibariyle tüm karadeniz marmara dan hopaya kadar karlı sistemin etkisine giriyor kimi yerde yoğun kimi yerde hafif pazartesiye kadar kar.Pazartesiden sonrada akdeniz den yağışlı hava yağmur var.Mart sonu nisan başı tekrar soğuk atak görünüyor.Anlaşılan mart ayını mevsim normallerinin altında kapatacaz.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 17 Mart 2022, 22:28:59 Gönderen: Akın Kara »

• *
#38: 17 Mart 2022, 22:42:44
Yaz ne zaman gelir? Benim tahminim nisan ilk yarısı da soğuk ve yağışlı geçer.ege akdeniz ic kesimlere yaz mayısta gelir.Marmara ve karadeniz bu sene çok sis yapar.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#39: 17 Mart 2022, 22:52:55
Bu başlık iyi havayı da kötü havayı da haber verse forumda en severek takip ettiğim yerlerden birisi. Sadece tahmin yapmayıp ara ara ders gibi iletiler oluyor. Bugün iş arasında Kadıköy'de beş on dakika vaktim oldu ve bir kitapçıya girdim. Yeni çıkanlar arasında aşağıda fotoğrafını paylaştığım "Deniz Meteorolojisi" kitabını gördüm. Yazarları Profesör Mustafa Sarı ve Profesör Miktad Kadıoğlu. Ayak üstü inceleyince çok hoşuma gitti. En temel meteoroloji bilgilerinden başlayıp denizdeki hava olaylarını ayrıntılı ve akıcı anlatmışlar. Küresel ısınmanın etkilerinden de bahsediyor. Bir sayfasında rüzgarın değişiminin saat yönünün tersine doğru olması durumunda kötü havanın geldiğine işaret ettiği yazıyordu. Bunu ilk Ahmet'ten öğrenmiştim. Kitabı karıştırırken aklıma Suat, Ahmet , Akın Reisler ve bu başlık geldi.  Sağolsunlar bizim profesörlerin meteoroloji bilgilerimize katkıları çok fazla...
Beklediğim telefon gelince kitapçıdan apar topar çıkmak zorunda kaldım. Bu kitabı haftasonu alacağım. Sizlerle de paylaşmak istedim.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 17 Mart 2022, 22:55:21 Gönderen: Mücahit Karabaş »

• *
#40: 18 Mart 2022, 11:30:49
Oğuzhan kaptanın bu sene gerçekten sert bir kış yaşıyoruz.sistemlerin ardı arkası kesilmiyor.Yarın itibariyle tüm karadeniz marmara dan hopaya kadar karlı sistemin etkisine giriyor kimi yerde yoğun kimi yerde hafif pazartesiye kadar kar.Pazartesiden sonrada akdeniz den yağışlı hava yağmur var.Mart sonu nisan başı tekrar soğuk atak görünüyor.Anlaşılan mart ayını mevsim normallerinin altında kapatacaz.
Çok teşekkürler Akın reis.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
#41: 27 Mart 2022, 21:52:19
Hep soğuk havalarını haber verecez. Bu hafta havalar ısınıyor baharı hissetmeye başlayacağız.Afrikadan çöl tozlarıyla beraber sıcak dalga geliyor özellikle perşembe cumartesi bir çok bölgede 20 25 derecelere çıkabilir.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#42: 27 Mart 2022, 22:18:18
Hep soğuk havalarını haber verecez. Bu hafta havalar ısınıyor baharı hissetmeye başlayacağız.Afrikadan çöl tozlarıyla beraber sıcak dalga geliyor özellikle perşembe cumartesi bir çok bölgede 20 25 derecelere çıkabilir.

Akın Reis çok şükür, artık bahar gelsin.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#43: 28 Mart 2022, 09:04:15

Deniz daha ısınmadı muhtemelen sis te olacaktır .Özellikle seyir yapacaklar dikkatli olmalı.
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#44: 28 Mart 2022, 13:52:56
Akın Reis çok şükür, artık bahar gelsin.

Cidden artık bahar gelsin derken , bahar pas geçip direk yaz geliyor galiba :)
  • IP logged

Yukarı git