Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Ocak ayında vitrinlerde

• *
    • Classicboats Turkiye
Ocak ayında vitrinlerde
OP: 17 Aralık 2020, 12:08:09

ilk satırlar 2015 kışında başlamıştı. Sonra Tiryaki "basarız yaw, bir yolunu buluruz" deyip  çok büyük emek verdi. Ertör çok destekledi. Böke daha ortalıkta kitap yokken okuduğu kanava ile yoğun reklamını yaptı. Her birine sonsuz müteşekkirim.  Sonunda KÜDENFOR yayınlarının üçüncü kitabı olarak basıldı. Ocak ayında satışa sunuluyor.
    Sırada Ahmet'in sözlü tarihi var. Heyecanla bekliyoruz.

• IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
  • Selamlar
Ynt: Ocak ayında vitrinlerde
#1: 17 Aralık 2020, 12:17:12
Tebrikler Cem Abi, sunumunuzda çok iyi idi bu arada

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • Classicboats Turkiye
#2: 17 Aralık 2020, 12:28:13
Resmin rezaleti Hızlıresimyükle sitesinin ayıbı kusura bakmayın.
  • IP logged
“İçinde ütopya olmayan bir dünya haritasına bakmaya bile değmez… İlerleme dediğin, ütopyaların gerçekleşmesidir” diyordu Oscar Wilde.

• *
    • AÇIK DENİZ AKADEMİ
#3: 17 Aralık 2020, 14:28:37
HızlıresimYükle'nin günahı yok.

Forum'un css dosyasına şu satırları eklemek gerekiyor ;

https://heyamolahey.com/Themes/default/css/index.css

Satır 372 şöyle olacak;

.bbc_img {
    border: 0;
    max- width: 60%;
    height: auto;
    margin-bottom: 20px;
}

• IP logged
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2020, 14:43:16 Gönderen: Özgür Ökten »
><(((º>

• *
#4: 17 Aralık 2020, 15:37:12
Sevgili Cem ağabey,
Gönülden kutluyorum.Ellerine sağlık .emeğine sağlık.Denizcilikle ilgili yazılı eserlerimizin azlığı hep üzüldüğümüz konuydu.Bu yönde yapılmış her çabayı emeği teşekkürlerimizle destekliyoruz.En kısa zamanda (korona günleri geçince) emeği geçen tüm dostlarımızın da katıldığı bir imza günü etkinliği yapmayı istiyor umut ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle.
  • IP logged
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

e

erdal duran

#5: 17 Aralık 2020, 19:25:12
   Tebrikler Cem bey. Ocak ayını sabırsızlıkla bekliyorum :)xx.
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#6: 17 Aralık 2020, 21:26:39
Cem abi tekrar eline sağlık , çok sevindim. İmza gününü iple çekiyoruz.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
#7: 17 Aralık 2020, 23:13:57
Esas teşekkürü hakeden sensin Sevgili Cem Gür. İlk okuduğumda da çok etkilenmiştim. Konusunda Türkçe bir başyapıt.

Bir alkış da bu kitabın basılmasını sağlyan Kudenfor 'a elbette. Kudenfor 'un bu yaklaşımı sanırım birçok platforma da örnek olacak. daha nice böyle kitaplara diyorum.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2020, 23:17:13 Gönderen: Ersin Böke »

• *
#8: 18 Aralık 2020, 01:13:45
Sevgili Cem
harikasın, sabırsızlıkla Ocak ayını bekliyor ve tebriklerimi iletiyorum.
  • IP logged
Saygı, Sevgi ve Selametle. Netsel Marina - Marmaris Dimple Y/Y

• *
  • Bilen bilir
#9: 18 Aralık 2020, 08:28:19

Tebrikler,eline sağlık. Neyse ki aramızda sokağa çıkma yasağını anlamlı işler ile değerlendirenler var. :)
  • IP logged
DeDe

• *
#10: 18 Aralık 2020, 08:56:02
İnsan her yaşta yeni şeyler yaşyor ve öğreniyor. Sizin için kolay ya da doğallıkla yapabildiğiniz bir şey başkası için çok önemli olabiliyor demek ki.

Farketmemiştim ancak Cem Gür bana da teşekkür etmiş. Kitap taslağını gönderdiğinde nasıl satışa çıkarılacağı ya da mevcut kitapevlerinin şartları konusunda konuştuğumuzu hatırlıyorum. Sonrasında da bulunduğum ortamlarda duyurp yazmaktan başka bir şey yapmadım açıkçası. Bir de her konuşmamız sonrası görüşürüz der gibi ve görüşürüz demeden önce Ne durumda kitap ? diye soruyordum. Utandm açıkçası.

Cem Gür öyle çok sempatik görünüşlü birisi değildir açıkçası. Tüm akıllı olup aptallığa tahammül edemeyen kişiler gibi Cem Gür de biraz huysuzdur aslında. Bu açıdan Cem Gür tanıdıkça sevilecek olan insanlardandır. Tanıdıkça önce bilgisinden sonra duygusallığından ve size ısındıkça ilk başlarda size göstermediği o neşeli yanı ile tanışırsınız.

Cem Gür , Tayo Mar 'ın yapımcısı olarak benim için  çok başka şeyler ifade eder. Aslında Cem Gürve O'nun gibiler teşekkürü çok başka bir nedenle  hak ediyorlar.

Fransızca ve İngilizce bilen ve bu dillerden denizcilik gibi zor bir konuda tercümeler yapabilen bu kişi, tekne tasarımı konusunda da eğitim almıştır. Ahşap klasik yelkenliler gibi zaten çok zor bir alanda çalışma yapmak yerine çoğumuz gibi bu yetenekleri ile profesyonel hayatta da kolaylıkla yükselebilir ve tekne yaparken çektiği kimi sıkıntıları hiç yaşamayabilirdi açıkçası.

İşte Cem Gür'e teşekkür etmemiz gereken tam da budur. Kendisine daha fazla imkanlar yaratabilecek yerde ahşap klasik yelkenlilere gönül vermiş bu adam , tüm yeteneklerini bu konuda harcamakta. O yüzden tekrar ve bir kere daha teşekkürler Cem Gür.

Bir başka söylemek istediğim ise kimi kitaplarda öyle resim ya da çizimlere ihtiyaç olmaz. denizcilik ile ilgili bir kitap yazıyor iseniz ne kadar iyi yazarsanız yazın eğer o yadıklarınız çizim ve resimler ile desteklenmiyorsa amaçlandığı kadar anlaşılabilir olmaz. Bildiğim kadarı ile Cem Gür bu kitabı hazırladığında çiziimler ile ilgili çalışmaları Hakan Tiryaki hiç bir bedel talep etmeden hazırladı. Günlerce uğraştı. ellerine sağllık. Bilmeyenler için yazayım . Bu forumun logosu da Tiryaki'ye aittir. 
  • IP logged
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2020, 08:58:50 Gönderen: Ersin Böke »

• *
  • Hayat suda başladı...
    • Denizci Kahvesi
#11: 18 Aralık 2020, 13:06:34
Uğraştığım, ciddi bir zaman harcadığım doğrudur. Yaptım, yapmıştım, yine yaparım. Yeter ki yapabiliyor olayım, yeter ki bir dostun, bir topluluğun hatta bu kitapla gelecek nesillerin faydalanabileceği bir değer doğsun. Benim için keyifti. Emeğine sağlık Cem...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• IP logged
"Clouds and winds and oceans I choose my fate to be...  Whom the sea has taken Never shall be free."

• *
#12: 18 Aralık 2020, 14:03:56
Ben de bekliyorum çıkmasını.
Bu kitapların daha iyi dağıtılmasını sağlamak için netten mi yoksa D&R gibi kitapçılardan alarak talep yaratmak mı daha iyidir? Güzel bir topluluğuz, bu yönde de bir fayda yaratabiliriz.
  • IP logged

• *
#13: 19 Aralık 2020, 13:51:17
Tebrikler. Emeğinize sağlık.
  • IP logged
Yaşayıp gidiyoruz.

• *
  • Donatan Temsilcileri
#14: 19 Aralık 2020, 15:56:34
Tebrik ederim.  Bu kitap denizcilik yayınları içinde çok önemli bir eser olarak yerini alacak. Kapağından da çok etkilendim. Onun da ayrı bir hikayesi vardır sanırım.
  • IP logged

Yukarı git