Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Bir Kış Seyri .. GİRİT'e doğru..

• *
Ynt: Bir Kış Seyri .. GİRİT'e doğru..
#105: 16 Aralık 2019, 20:45:12
Okuması da keyifliydi, kılavuz olarak da faydalı oldu.
Elinize sağlık, kesenize bereket  ;)
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
#106: 16 Aralık 2019, 21:02:34
Kalemine sağlık Eyüp hocam , sayende gitmiş gibi oldum bu kış vakti. Nice keyifli seyirler dilerim.
  • IP logged

• *
  • Selamlar
#107: 16 Aralık 2019, 21:34:02
Çok güzel bir gezi, daha da güzel bir anlatım. Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • IP logged

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#108: 16 Aralık 2019, 22:43:28
Eyüp Abi , çok teşekkürler. Sayenizde bizde gezmiş kadar olduk. Hele de kış günü yeni bölün gelmişmi diye ilk açıp baktığım yer oldu bu başlık.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

• *
  • Bilen bilir
#109: 17 Aralık 2019, 08:10:55
Eline diline sağlık. :)xx
Bir yerlere gidip gelenlere söylediğimiz bir deyiş var.
''Yediğin içtiğin senin olsun, gezdiğin gördüğün yerleri anlat'' derler.
Gezen, gören kaptanlarımız hadi bakalım şu kış günlerimizi yazılarınız ve de fotoğraflarınız ile güzelleştirin. ;)
  • IP logged
DeDe

• *
  • Donatan Temsilcileri
#110: 17 Aralık 2019, 09:25:57
Çok keyifle okudum. Ellerinize sağlık Eyüp abi, gerçekten okurken mutlu oldum.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
#111: 17 Aralık 2019, 09:57:19
Sanki sizinle bizde oralara gittik, hatıralar canlandı, güzel yazınız ve görüntüler için teşekkürler.
  • IP logged

• *
  • Viya böyle!
#112: 17 Aralık 2019, 11:53:08
Eyüp Abi, okurken ben de hiç bitmesin istedim. neredeyse kış aylarında olmasına rağmen yazın bile zor bulunan rüzgar şartlarında seyir yapmışsınız.

Tüm fotoğraflar ve harika anlatımınız için teşekkürler.

• IP logged
Yolu denizden geçen herkesle, elbet bir gün, bir yerde buluşuruz!

• *
#113: 17 Aralık 2019, 13:33:14
Nefisss... )))
Bizi de götür, lütfennn
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#114: 17 Aralık 2019, 13:58:29
Hani başucu kitapları vardır ya; burada da başucu seyir yazıları var. Arada sıra bir yerlerinden okuyup çıktığım... Bu yazı da onlardan birisi olacak. Teşekkürler.

• IP logged

• *
#115: 17 Aralık 2019, 14:16:22

Eyüp reisim,çok faydalı  ve akıcı üslubunuzla keyif alarak okuduğum bir seyir yazısı
olmuş.Emeklerinize sağlık,çok teşekkürler
  • IP logged
Her hata bir ders, ne hata biter ne de ders.(Mevlanadan denizcilere)

• *
#116: 17 Aralık 2019, 14:19:35
Eyüp Reis,

İlk mesajını şöyle bitirmişsin :

"Bakalım 8 yıldan bu yana neler değişmiş.. :)

Elimden geldiğince bu başlık altında gözlem ve anılarımızı paylaşmaya çalışacağım."

Gezi anıları için tekrar teşekkürler; peki gözlemlerin, tavsiyelerin neler? Bir daha bu rotayı yapacaksan olsan, "yapmam" ya da "muhakkak yaparım" dediğin neler var?
  • IP logged
SARIYAZ  Turgut / Marmaris

• *
#117: 17 Aralık 2019, 14:35:23
Eyüp Reis,

İlk mesajını şöyle bitirmişsin :

"Bakalım 8 yıldan bu yana neler değişmiş.. :)

Elimden geldiğince bu başlık altında gözlem ve anılarımızı paylaşmaya çalışacağım."

Gezi anıları için tekrar teşekkürler; peki gözlemlerin, tavsiyelerin neler? Bir daha bu rotayı yapacaksan olsan, "yapmam" ya da "muhakkak yaparım" dediğin neler var?

Bence ilk tavsiyesi bu mevsimde gidin her limanda rahat rahat bağlanın, yer bulacağım diye sabahın köründe yollara çıkmayın olacaktır  ;D
  • IP logged

• *
#118: 17 Aralık 2019, 18:19:12
Eyüp Reis;

Yazılarınızı her gün keyifle okudum. Kışın böyle bir seyir yapmanız farklı olmuş. Issız kasabaları, limanları hep sevmişimdir.

Karada bile motosikletle bu kış gününde aynı şeyi yapıyorum. Issız sahil kasabalarını geziyorum.

Yazınız bitmesin isterdim.

Sevgiler.

• IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#119: 17 Aralık 2019, 18:34:55
Tüm dostlara çok teşekkürler, farkındayım nezaket gösteriyorsunuz, çünkü bölerek çok uzattığım bir seyir yazısı oldu.

....................................................

Sevgili Deniz Akaltan'ın dediği gibi o mevsimde beklenmeyecek kadar sıkıntısız bir hava ve deniz şartlarında seyir yaptık, bu şansımızdı..

Aslında ukalalık gibi algılanmazsa, biraz da geçmiş yılların deneyimi diyelim, çünkü sert havanın geleceğini biliyorduk, biraz da fırtına öncesi sessizlikten faydalandık ve fırtına geldiğinde biz güvenli bir yerde bağlanmıştık.

Böylesi uzun ayakların olduğu bir seyri eş ve çoluk çocuk planlamanız oldukça zor olabilir.
Eğer planlayacaksanız da bu rotayı 2 hafta değil en az 1 ay gibi düşünmek daha iyi olabilir.. ( örneğin Kaan Erdemler bu rotayı daha da uzatarak 3 ay gibi yaptılar)
Bu arada yolda Kasos adasına ve Girit'in daha detaylı gezilmesine fırsat vermiş olursunuz. Keza Rodos ve diğer adalarda da daha uzun kalınabilir ve seyir yorucu olmaktan çıkar..

Biz tecrübeli 5 denizciydik.
Ve birbirimizi çok uzun yıllardır çok yakından tanıyor olmamızdan dolayı denizcilik dışında o dar ortamda birlikte bu süre yaşamak çok keyifli ve kolay oldu.

Sevgili Mehmet Atay'a cevap gibi olacak biraz; 8 sene önce 2 tekne ve Marmaris-Girit 160 nm yolu hiç durmadan, mola vermeden gitmiştik.
Açıkçası 8 yılda çok fazla bir değişiklik görmediğimi ifade etmek isterim..

Zafer'in dediği gibi sezon dışı olmanın avantajı her limanda rahat yer bulmak..

Mehmet Erem, bizi de götür lütfen! diyor, takılıyor bana.. :) Ben onu çok daha uzaklara götürmeyi düşünüyorum haberi yok..

Utku abiye canı gönülden katılıyorum, her Reis seyrini yazarsa iyi olur. Nerde, ne zaman, kime, nasıl faydası olur bilinmez..

Heyamola Hey'in geçen yıllarda planlamasına başladığı ama çeşitli nedenlerle yapılamayan bir ralli rotasıydı..
Belki önümüzdeki bahar veya sonbaharda bu rotada toplu bir seyir organize edilir.

Ben bu satırları yazarken Cemalettin Reis'in iletisi gelmiş, vallahi biz de seyir hiç bitmesin isterdik..

...................................................

Son olarak; İnanın bu seyri yazmak ve forumda yayınlamak, bu seyri yapmaktan çok daha fazla yordu beni...
Ama sizlerle Heyamola Hey forumu arasında denizci bir bağ oluşturduğunu görmek herşeye bedel..

Selametle kalın...
  • IP logged
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2019, 10:49:38 Gönderen: Eyüp Oğan »

Yukarı git