Aşağı git Skip to main content

Gönderen Konu: Vallahi değer billahi değer..

• *
Vallahi değer billahi değer..
OP: 29 Ocak 2018, 00:57:09
Malum kış ayındayız ve tekne ile yaz gibi gezemediğimiz için kendimize acaba teknenin neresiyle oynasak neyini değiştirsek diye soruyoruz. Benimde elektrik elektroniğe merakım olduğu için şöyle bir şey düşündüm ve yaptım; Çoğumuzun teknesinde televizyon vardır (Ersin Böke Hariç :)) )Bu televizyonları tv seyretmek dışında daha faydalı nasıl kullanabilirim diye düşünürken uçakla seyahat ederken ki uçuş bilgi ekranı geldi aklıma. Seyir esnasında bu ekrana navionics, marinetraffic, windy veya isteğinize göre bir programın görüntüsünü vererek bir deneme yaptım. İşte sonuç:

MarineTraffik Görüntüsü

Windy Rüzgar Yönü ve Hızı

Ben bu işleri bitirdiğimde baktım Tayo-Mar yanaşıyor yanıma Ersin reise dedim gel bak yine elektrik elektronik ekledim maksat kızdırmak ama bu sefer olmadı, hoşuna gitti bu proje. :)

Seyirden geldi purosunu kahvesini verdik. Benim gibi komşusu varken ne buzdolabı ister nede başka birşey.  8)

• IP logged
Bazıları oturur ve hayatı seyreder; bazıları denize açılır ve hayat onları seyreder!  M/Y HIZ

• *
Ynt: Vallahi değer billahi değer..
#1: 29 Ocak 2018, 01:24:32
İyi fikirmiş akıllı ekran. Eline sağlık Oğuzhan.  :)
  • IP logged

• *
#2: 29 Ocak 2018, 08:58:35
Oğuzhan,Nasıl bir ekran bağladın?fotoğraflar büyümüyor detaylı göremedim ekranı, nasıl bir sistem uyguladın biraz detaylara girersen sevinirim..

• IP logged
“Merhaba denizci, sen de senden sonrakilere anlat…”

• *
#3: 29 Ocak 2018, 08:59:37
Çok seviyorum komşumu.. Sorun yaz gibi gezemiyor olması.. İyi ki gezemiyor.. bana yarıyor.. Yanaşır yanaşmaz kahvemi tutuşturdu elime.. Üstüne bir de pro ikram etti. :)

Barınak marina gibi değil.. Hele bizim barınakta olmak gerçekten zor.. Komşuluk barınaklarda çok daha önemli. Teknenizi sizin kadar koruyup kollayan Oğuz gibi samimi komşu bulmak çok zor.  Çok ciddiyim kimin var böyle komşusu?
  • IP logged

• *
  • Donatan Temsilcileri
#4: 29 Ocak 2018, 11:02:58
Aygün Reis, işyerinde artık kullanmadığı hayli büyük bir televizyonu teknesine monta etmişti. Sonra lan madem uzun yola çıkacağım, madem bu televizyon var, ne yapabilirim demiş, baş tarafa yerleştirdiği bir gece görüş kamerasını bu ekrana bağlamıştı. Şahane olmuştu. Elin değmişken dedim.
  • IP logged
Saatin fazla tiz tıkırtısında,ışık yıllarının ömür süremizle alay eden sesini de işitiriz.

• *
    • Son Denk Kayıkçısı
#5: 29 Ocak 2018, 11:04:35
Aygün Reis, işyerinde artık kullanmadığı hayli büyük bir televizyonu teknesine monta etmişti. Sonra lan madem uzun yola çıkacağım, madem bu televizyon var, ne yapabilirim demiş, baş tarafa yerleştirdiği bir gece görüş kamerasını bu ekrana bağlamıştı. Şahane olmuştu. Elin değmişken dedim.

Oğuz'da zaten onun kralı vardır.Teknenin her yeri kamera zaten. İskelede dolaşan fareleri bile görebiliyor.
  • IP logged
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul

"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"

https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

Z

Ziya Gunes

#6: 29 Ocak 2018, 11:09:28
Oğuzhan,Nasıl bir ekran bağladın?fotoğraflar büyümüyor detaylı göremedim ekranı, nasıl bir sistem uyguladın biraz detaylara girersen sevinirim..

Sistem kurulumunu öğrenebilsek, çok güzel olurdu bence de
  • IP logged

• *
#7: 29 Ocak 2018, 11:48:22

Bu sistemde herhangibi bir zorluk yok HDMI çıkışlı bir tabletten görüntüyü tavan monitörüne aktarıyoruz. Ufak tablet ekranını büyütmüş oluyoruz. Kullandığım monitör standart araç tavan televizyonu. Benim monitörde HDMI olmadığı için araya HDMI to VGA converter koydum.

Çok kolay ve basit bir uygulama.

Bu arada fotografları bütütmek için resmin üzerinde sağ tıklayıp resmi yeni sekmede aç derseniz resimleri orijinal boyutta görebilirsiniz.
  • IP logged
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2018, 11:50:40 Gönderen: Oguzhan Bozkurt »
Bazıları oturur ve hayatı seyreder; bazıları denize açılır ve hayat onları seyreder!  M/Y HIZ

• *
#8: 29 Ocak 2018, 21:20:33

Bu sistemde herhangibi bir zorluk yok HDMI çıkışlı bir tabletten görüntüyü tavan monitörüne aktarıyoruz. Ufak tablet ekranını büyütmüş oluyoruz. Kullandığım monitör standart araç tavan televizyonu. Benim monitörde HDMI olmadığı için araya HDMI to VGA converter koydum.

Çok kolay ve basit bir uygulama.

Bu arada fotografları bütütmek için resmin üzerinde sağ tıklayıp resmi yeni sekmede aç derseniz resimleri orijinal boyutta görebilirsiniz.
Teşekkür ederim Oguzhan..
  • IP logged

• *
#9: 29 Ocak 2018, 22:05:00
BU arada Oğuz tam yelkenci olacak adam .. Malum Hız ahşap bir motoryat.. Oğuz da Ahmet 'in başka bir versiyonu.. Teknede olsun yeter.. Eminim evi bu kadar konforlu değildir.

Adamda uydu telefonu bile var.. İki buz dolabi v.s. Ne ararsan işte.. Tek sorun Yazın Oğuz en uzak adalara gider.. Geçen yılkı en uzak seyri Tuzla idi.. :)

Ne yapacak marin trafiği, navionicsi ? Hız zaten kendi gider bıraksan Çam limanına..
  • IP logged

• *
#10: 29 Ocak 2018, 22:17:41
Bir teknede iki buzdolabı ilginç bir durum :)
Acaba teknesinde buzdolabı olmayan bir arkadaşı varsa birini ona ayırmış olabilir :)
  • IP logged

• *
#11: 29 Ocak 2018, 22:22:14
Bu arada buzdolaplarından biri tüple çalışıyor.. Yazın seyre gitmeden önce çökmeyi planlıyorum.. İnternetten çok komik bir paraya aldı.. Çatır çatır çalışıyor..
  • IP logged

• *
#12: 29 Ocak 2018, 22:26:54
Bu arada buzdolaplarından biri tüple çalışıyor.. Yazın seyre gitmeden önce çökmeyi planlıyorum.. İnternetten çok komik bir paraya aldı.. Çatır çatır çalışıyor..
Voaaa büyük laf :) Çökmeyi planlıyormuş duydunuzmu sevgili Reisler Ersin teknede buzdolabının iyibirşey olduğuna inanmış gibi :)
  • IP logged

Yukarı git