Gönderen Konu: Balık Bulucu Tavsiyesi  (Okunma sayısı 3699 defa)

Çevrimdışı Ahmet Kabaalioğlu

 • *
 • İleti: 5117
Balık Bulucu Tavsiyesi
« : 24 Mayıs 2017, 13:12:57 »
Değerli dostlar şu son günlerde çok fazla kullanılan , haritalı, akıntı, sıcaklık vs.gösteren balık buluculardan almayı epey zamandır düşünüyorum. Tavsiyesi yada deneyimi olan varmıdır?
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul


"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"


https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/

Çevrimdışı Erman Yerman

 • *
 • İleti: 1623
  • instagram
Ynt: Balık Bulucu Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2017, 15:44:53 »

Ahmet Reisim Merhaba,

Genelde yaygın olarak kullanıldığı için Garmin'den şaşma diyorlar. Bende Garmin GPSMap 521s modeli var, gayet memnunum. Belirttiğiniz tüm özelliklere sahip, NMEA 0183 bağlantısına sahip, bildiğim kadarıyla NMEA 2000'e ilaveyle uyumlaştırılıyor. Bunların 700'lü serileri görüntü kalitesi ve güncel diğer cihazlara bağlanabilmesi açısından çok daha iyi. Tabii fiyat da buna göre değişiyor. Güncel haritaları pahalı ama Doğu Akdeniz'e gelmediğiniz sürece harita güncellemelerini edinmek de çok kolay   : )

Daha önce Lawrence da kullandım ama Türkiye'de pek yaygın değil.. Sanırım Furuno ve Garmin en yaygın modeller...

Saygılar,

Erman
Akdenizli, Balıkçı

Çevrimdışı Serkan Güvenen

 • *
 • İleti: 1014
Ynt: Balık Bulucu Tavsiyesi
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2017, 17:38:55 »
Ahmet resim ,

Ben arkadaşım çeşme de of shore fishing diye tabir edilen teknelerden var orkinosa falan çıkıyorlar. Kendisi oldukça meraklı ve bildiğim kafarıyla kendisinde Furono 588 var ayrıca bana aynadan bahsetmiştim tam detaylarını bilmiyorum. Yalnız kendisi çok memnundu ve ciddi rakamlar ödediğini biliyorum . Eğer arzu edersen telefonunu özelden göndereyim bir konuşun.

Çevrimdışı Hulusi Gülen

 • *
 • İleti: 474
  • S/Y GÜLEN MARTI SEYİR DEFTERİ
Ynt: Balık Bulucu Tavsiyesi
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2017, 08:22:48 »
Ahmet Reis; ben çok fonksiyonlu aletleri, cihazları severim. İki yıl önce Tekneme Raymarin DrogonFly ürününü taktım. Üzerindeki gps navionics harita ile seyir yapıyorum, sonarı ile demir attığım zemini inceliyorum, balık bulucusu ile de balık takip ediyorum. Daha profesyonelleri bilmediğimden kıyas yapamıyorum ama benim için istavrit sürüsünü görmek yetiyor. Ekranı küçük maalesef; buna rağmen seyirde ve koylara girişte ekranı  ikiye bölüp harita +sonar kullanılabilmesi avantaj. Bir incele istersen.  Ayrıca bu ürünü kullanan başka Reislerin fikrini de almak isterim.   http://www.turimpeks.com.tr/DRAGONFLY/DragonFly-Balik-Bulucu-ve-Navionics-Gold-Lokal-Haritali.aspx
S/Y DUA-1 Hayatta olabileceğiniz en güzel yer, bir DUA'nın içinde yer almaktır. Şems-i Tebrizi

Çevrimdışı Mustafa Ertör

 • *
 • İleti: 1211
Ynt: Balık Bulucu Tavsiyesi
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2017, 14:07:26 »
Bende de LOFRANS CHARTPLOTTER +FİSHFİNDER,RADAR v.s var.Balıkbulucudaki görüntüleri yorumlamayı bilmiyorum.
BABA TUNCA /YEŞİLKÖY

Çevrimdışı Ahmet Kabaalioğlu

 • *
 • İleti: 5117
Ynt: Balık Bulucu Tavsiyesi
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2017, 23:17:57 »
Çok teşekkürler dostlar, Hepsini inceliyorum birde humminbird marka bir ürünü de önerenler oldu. Mustafa Abideki cihazı biliyorum, dragonfly da iyi bir cihaz, Erman Reisin Garmin epeyce iddialı. internetten biraz baktım. Asıl amacım aslında balık bulmak değil ama önümde şöyle bir detaylı ekran olsun istiyorum. Küçük bir balık bulucum var aslında. Derinlik ölçer zaten kayıkta raymarin üçlü set var. Ama Mustafa Abideki cihazın kullanım kolaylığını görünce birde bizim barınakta tüm kayıklarda görüyorum böyle cihazları çok kullanışlılar. Biraz daha araştırayım sonucu sizlerle paylaşırım.
S/Y Bidarka / Fatih / İstanbul


"Son Denk Kayıkçısının Hatırasına"


https://sondenkkayikcisi.blogspot.com/