Gönderen Konu: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan  (Okunma sayısı 1252 defa)

Çevrimdışı İlkay Ersoy

 • *
 • İleti: 115
Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« : 27 Ocak 2019, 16:10:28 »
Port Alaçatı Evleri'ni bilirsiniz, Alaçatı Marina'nın hemen dibi. "Evinin önüne tekneni koy" konsepti. Fikir rüya gibi tabii.

Bir abim oradan ev aldı ve kendisinin denizlicikle de alakası yok. Ona söylenene göre evinin önünde 15 metreye kadar tekne yeri / hakkı var.  Neyse, söylediği şu, "boşuna marinaya para verme, getir tekneni bağla evin önüne, ev boş duruyor nasıl olsa.."
Eğer doğru düzgün giriş çıkış imkanı olan, uyacak bir şey ise Temmuz'da marinamla anlaşmam bitiyor, basıp çıkacağım Çeşme'ye.

Orayı bilen var mıdır? Gerçekten de tekne giriş çıkışlarında sorun olur mu olmaz mı anlamak lazım. Söylenene göre marinanın tüm tonoz hizmetlerinden yararlanıyormuşsun. Bilgisi olan varsa ve bilgilendirir ise çok sevinirim.

Çevrimdışı Kamil Kurdoğlu

 • *
 • İleti: 219
Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2019, 22:03:53 »
Orayı bilmiyorum ama bir site olduğuna göre site yönetim planını incelemenizi öneririm.Bağlanan tekne ile iskeleye ait gayrımenkulün maliki arasında bir mülkiyet bağı ilişkisi şart koşulmuş olabilir.Kat malikini zor durumda bırakabilirsiniz.

Çevrimdışı Erkan Çaylı

 • *
 • İleti: 86
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2019, 00:12:17 »
İlkay Reis,
Marinaya gidip gelirken iç geçirdiğimiz evlerden söz ediyorsunuz. Önünde imrenerek baktığımız tekneler bağlı. Yani giriş çıkış sorunu olmasa gerek. Abiniz ev sahibi olarak sizin tekneyi bağlama şartlarını daha iyi bilecektir. Bize "oraya tekne bağlanır mı" diye sorarsanız "ahh, hem de ne güzel bağlanır" deriz   :)

Çevrimdışı İlkay Ersoy

 • *
 • İleti: 115
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2019, 10:33:44 »
Teşekkürler, ;)
Bağlanır mı derken hukuki çerçeve değil de teknik olarak bir bilgi var mıdır acaba?

Yani "matina ok ama site içerisine giril çıkış derttir, yok efendim pedestal yoktur onu dikkate al, kalabalıktır risk alma dikkat et " vs vs gibi bilgi var mıdır?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


Çevrimdışı İlkay Ersoy

 • *
 • İleti: 115
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2019, 12:41:37 »
Bu hafta sonu Port Alaçatı Marina'daydım.. Özel mesajla gayet faydalı bilgiler aldım. Ayrıca benim görüşlerim şöyle.

Söylenene ve bana ponton planında gösterilene göre  %90 dolulukta. Fiyat çok uygun değil. Kış şartları hakim, yetersiz otopark ve giriş iç yol delik teşik. WC duşlar temiz bakımlı ama yeterli midir bilmiyorum, 3 WC var her birinde üçer duş var sanırım (Hepsine bakamadım.)  NAısl bir rüzgar var, ünlü Alaçatı rüzgarı. Yazın iyi mi gelir yoksa yine salaklaştırır mı bilemedim.

Teknik altyapı ve hizmetler hakkında 2 saatlik ziyaretten bir sonuç zaten çıkmaz, yorum yapamıyorum.

Port Alaçatı Evleri ve önlerindeki tekne yerleri harika görünüyor. Evler küçüklü büyüklü, müstakil olanı, daire olanı. Sahiplerine mutluluk dilerim muadilleriyle karşılaştırılamayacak pahalılıkta. Tekne yerinden elde edilen tasarrufu dikkate alsan da pahalı. İhtiyacı olana, parası olana uyar mutlaka.. Bu kısmı bizi pek enterese etmiyor zaten. Benim tekneyi koyabileceğim yere baktım, kanal dar ama tekne sığar. Sığar da başka tekne geçebilir mi bilmiyorum. Marinadan palamar hizmeti alabiliyorsun ama her bir giriş ya da çıkış için 100 TL alıyorlarmış. Ya da sen kendin yardımsız girip çıkacaksın. Çok dert değil orası. Hala emin olamadık. Şimdi biraz da orada kalırsak yörede tekneyle nerelere gidilir konusunu çalışacağız. ... ama o rüzgar yok mu..

nuri_kongur

 • Ziyaretçi
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2019, 13:23:04 »
İlkay reis, Alaçatı tarafında yazın hakim rüzgar kuzeyidir. O sebep Temmuz Ağustos aylarında Çeşme Sakız boğazı çok dalgalı olur. Alaçatı haritada görünen burunun güneyinde kalmakta. Açıklarda rüzgar elbette olacaktır ama yazın gerek Altınkum Tursite plajlarında gerekse Çatalazmak’ta denizden gelen rüzgar ve ona bağlı dalga hatırlamıyorum. Eylül ayı ile beraber ya da Ağustosun sonun rüzgar güneyli esmeye başlar. O zaman da Sakız yönü sükunette iken Alaçatı açıklarından rüzgar bolca eser.


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı İlkay Ersoy

 • *
 • İleti: 115
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2019, 22:34:36 »
Rüzgarından yıldım, önerilen yerime gittim. Benim tekne kanalı olduğu gibi kapatıyor. Girer yanaşırım da o kanaldan başka tekne geçemez. Meğer kanalı daha da genişleteceklermiş ama henüz genişlememiş vs..  Bakalım..

Çevrimdışı Özgür Ökten

 • *
 • İleti: 1086
  • AÇIK DENİZ AKADEMİ
Ynt: Port Alaçatı Marina / Bilgisi olan
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2019, 12:04:29 »
Alaçatıya bikaç kere kötü havada girdim çıktım, rüzgar marinanın girişine kadar yükleniyor ama içerisi rahat ve palamar çok yardımcı.
Körfezin kanallı giriş çıkışı gece biraz tedirgin etmiyor değil.
><(((º>