Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Genel / Ynt: Tekne Sigortası
« Son İleti Gönderen: Gürkan Doğanay Bugün, 12:52:55 »
Şahıs üzerine kayıtlılar için ceza kesiliyor (du).  ABD’de kurulu şirket yerine, tekneyi şahıs malı olarak kaydettirenler için.

Başlığı açarken ‘tüzel kişilik üzerine kayıtlı’ ifadesini bu yüzden kullanmıştım. Yorumunuz bu başlık ile çok alakalı olmuyor ve takip edenleri de gereksiz heyecana sevkediyor bu durumda...

Selam


Sent from my iPad using Tapatalk
2
Genel / Ynt: Tekne Sigortası
« Son İleti Gönderen: Hasan Toparlak Bugün, 12:38:55 »
Şahıs üzerine kayıtlılar için ceza kesiliyor (du).  ABD’de kurulu şirket yerine, tekneyi şahıs malı olarak kaydettirenler için. 

3
Genel / Ynt: Tekne Sigortası
« Son İleti Gönderen: Gürkan Doğanay Bugün, 12:00:37 »
Gümrük, şahıs üzerine kayıtlı ABD bayraklı tekneleri sigorta poliçelerinden tarıyor ve malum cezayı kesiyor.   Muhtemelen bu genişletilmiş olarak devam edecek ve de bu sigorta şirketi buradan doğabilecek sıkıntıları öngörerek (ya da bilgilendirilerek) bu yola başvurmuş olabilir.

Merhaba, malum cezayı tam anlayamadım? Teknem (ülkede bir çok örneği olduğu gibi) Delaware’deki bir şirket üzerine kayıtlı ve yabancı bayraklı. Bunda gerek mevzuat olarak gerekse prosedürel bir sıkıntı yok, neden ceza yazılıyor?


Sent from my iPhone using Tapatalk
4
Elektrik / Ynt: Sanki Can Hocanın sesini duydum !
« Son İleti Gönderen: Cem Gür Bugün, 11:37:03 »
Hıı, kürkçü tükkânına dönmüş.
5
Köşe Yazıları / Ynt: Denizde Ne Öğrendim?
« Son İleti Gönderen: O.Utku Uçkan Bugün, 09:52:09 »
Bu güzel birlikteliğinizin devamını diliyorum. :)xx :)xx :)xx
6
Tekne Tanıtımları / Ynt: MİNİCİK TRANSATLANTİK
« Son İleti Gönderen: Erman Yerman Bugün, 02:10:26 »
Mustafa abi tekrar hoş geldiniz.
Hatırlarsanız, Miraç abiyle Erol abinin Avara'sının motorunu takmaya geldiğimde sizi ziyaret etme şansı bulmuştum. Hem sizinle hem de bu güzel küçükle o zaman tanışmıştık. Uzun süre başında durup detaylıca anlatmışrtınız..
Hakikaten çok hoş bir tekne, o zaman da gördüğümde bayılmıştım. Bazen kendi kendime soruyorum 2 kişiyken ne işimiz var daha büyüğüyle, diye. Suat abi iyiki paylaştınız. Sağolun..

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7
Elektrik / Ynt: Sanki Can Hocanın sesini duydum !
« Son İleti Gönderen: Hulusi Gülen Bugün, 00:50:55 »
Hoş gelmiş, sefalar getirmiş.
8
Bakım / Ynt: Egzosdan Beyaz Duman
« Son İleti Gönderen: Erol Şar Bugün, 00:36:12 »

Su buharı ise eksozdan çıkınca çabucak dağılır kaybolur.

Eğer çabucak kaybolmuyorsa yakıtla ilgilidir,dumandır.
9
Köşe Yazıları / Ynt: Denizde Ne Öğrendim?
« Son İleti Gönderen: Mücahit Karabaş Bugün, 00:26:54 »
Şimdiye kadar bu başlığa pek bulaşmayayım diye düşünüp uzaktan seyrettim. Sonuçta denizden önce karadayken öğrendiğim en önemli şeylerden birisi, ben bilmem hanım bilir kuralıdır.  :)

Beni önce dalış, sonrasında tekne ve yelken dünyalarının atmosferlerine göre evrimleştiren eşimin hakkını ödeyemem. Gerçekten tüm hayatımız ve dünyaya bakışımız denizcilik sayesinde olumlu yönde çok büyük değişim geçirdi. Son dört yılımızda dolu dolu  denizciliği yaşadık. Pek çok şey deneyimledik ve öğrendik. Bu yolda ilerledikçe denize olan saygımız daha da arttı. Çok fazla çalıştığımız bir sınava girmek üzereyken heyecandan hiçbir şey hatırlayamayışımıza benzer şekilde artık her seyir öncesi kendimizi hiçbir şey bilmiyormuşuz gibi hissediyoruz. Daha öğrenecek milyonlarca şey var. Yaşamamız gereken pek çok deneyim olduğunu biliyoruz. Benim şansıma gerektiğinde dalıp pervaneyi kontrol eden, dalgaların kucağındayken sürünerek teknenin burnuna gidip furlingi tamir eden bir eşimin olması. “En iyi tekne arkadaşının teknesidir.” Sözüne karşı benim mottom da;  “En iyi tekne hanımın teknesidir”. Bu işin bir de kötü tarafı var: Denizcilik camiasında tüm beyler özgürce fink atarken ben nereye gitsem eşimin nefesini ensemde hissediyorum. İzimi kaybettirdiğimi sanıp bu foruma katıldım. Geldi foruma bir şarkı besteledi ve donatan temsilcisi oldu başımıza. Sizin anlayacağınız denizlerde de sanal ortamda da gözü hep üstümde.  8-)

Şaka bir yana hayatı birlikte öğrendiğimiz gibi denizi de öğrenmeye çalışıyoruz. Ece’nin en son yazdığı Ekim'le ilk seyrimiz gerçekten unutulmazdı. O gün ilk defa bir iç hat İdo seferinden önce uyarı anonsu yapıldığına şahit olmuştum. İçimizde kopan fırtına ve dev dalgaları anlatmaya kelimeler yetmez.  Sırt çantama zar zor sıkıştırdığım yedek mazot bidonunu da unutamam. Erkeğin sırtından bidonu eksik etmeyeceksin. Cahil cesareti ne güzel bir şeymiş. O günkü heyecanımızı hiç kaybetmemek ümidiyle sözü tekrar hanıma bırakıp tekneyi temizliyormuş gibi yaparak komşu reislere laf yetiştirmeye devam edeyim efem.  0/_/  ;D
Sayfa: [1] 2 3 ... 10